Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

2. PŘÁNÍ: Nellinka a její hvězda vzdálená


nellinka - hvězda vzdálenáDruhé kolo bylo věnované 15leté Nellince ze Znojma, kterou trápí rakovina ledvin. Její velkou favoritkou a oblíbenkyní je zpěvačka Markéta Konvičková, finalistka Česko-Slovenské SuperStar. Jejím velkým snem bylo vidět se s ní živě, popovídat si a třeba si i chvíli zazpívat. Splněné dětské přání se uskutečnilo ve dvou termínech 12. dubna a 27. května 2012, patronkou se stala Markéta Konvičková. Pokud chcete vědět více informací o účastnici a průběhu akce, klikněte na odkaz 2. kolo: Nellinka a její hvězda vzdálená.

 

 

Nellinka, maminka a malý psík Karel společně proti rakovině

 splněné dětské přání nellinkaByla nádherná květnová sobota a zakladatelky Splněného dětského přání spolu s natáčecím štábem ráno nasedli do auta a vyrazili směr Znojmo. Cíl výletu byl všem dobře známý – navštívit patnáctiletou Nellinku, které nezisková organizace plnila její přání. Zajímalo nás, kde tato usměvavá holčička bydlí, jak vypadá její pokojíček a co si odnesla za vzpomínky na společné odpoledne strávené v nahrávacím studiu.

Číst dál: Nellinka, maminka a malý psík Karel společně proti rakovině

Zpěvačka Markéta Konvičková pokřtila své nové album s Nellinkou

 splněné dětské přání nellinkaNa patnáctiletou Nellu Liškovou se alespoň trochu usmálo pomyslné štěstíčko. Dívka, které lékaři ve třech měsících života diagnostikovali rakovinu, dostala díky neziskové organizaci Splněné dětské přání nový impuls. Podívala se do nahrávacího studia a nazpívala se svou oblíbenou zpěvačkou Markétou Konvičkovou duet. Píseň vyšla jako bonusovka na jejím nejnovějším CD „Tablo". U křtu desky Nellinka nemohla chybět.

Číst dál: Zpěvačka Markéta Konvičková pokřtila své nové album s Nellinkou

Podívej, hvězda vzdálená plní nám sny, když padá na kolena

 splněné dětské přání nellinkaToužíte na vlastní oči vidět, jak probíhá finální část plnění Nellinčina přání? Chcete se osobně potkat se zakladatelkami neziskové organizace Splněné dětské přání? Přijďte v pondělí 27. 5. do Bontonlandu, který se nachází v Praze na Václavském náměstí. Na programu je koncert Markéty Konvičkové a křest jejího nově vydaného alba Tablo. Jako host vystoupí Daniel Mrózek, který představí své debutové album Krev, jizvy a tvář.

Číst dál: Podívej, hvězda vzdálená plní nám sny, když padá na kolena

Nellince se splnil sen, nazpívala duet s Markétou Konvičkovou

 splněné dětské přání nellinkaZa oknem svítá a Nella dnes vstává s úsměvem. Koukne na hodiny, vyskočí z postele a jde si nalakovat nehty. Zírá do otevřené skříně, která je sice plná hadříků, ale vůbec neví, co si má vzít na sebe. Pokouší se učesat, ruce se jí ale třesou nervozitou a má k tomu pádný důvod - dnes pojede do Prahy do hudebního studia, kde bude natáčet písničku s Markétou Konvičkovou. Jak je to vůbec možné?

Číst dál: Nellince se splnil sen, nazpívala duet s Markétou Konvičkovou

První setkání s Nellinkou

splněné dětské přání nellinkaObčanské sdružení Splněné dětské přání vybralo další dítě, kterému vyplní jeho kulturní sen. Tentokrát se dostala řada na Nellinku. Ta z celého srdce toužila po setkání se svou oblíbenou zpěvačkou Markétou Konvičkovou. Její přání však získalo mnohem rozsáhlejší a originálnější podobu. Jaké byly první dojmy z této veselé a usměvavé holčičky, prozradila v rozhovoru organizátorka projektu Martina Šmejkalová.

Číst dál: První setkání s Nellinkou

Aktuální kolo