Různorodost nás spojuje:
handicapovaní a zdraví, ruku v ruce

7. dětské přání: Kdo nám prozradil, o čem handicapovaná Kája sní?

Splněné dětské přáníKarolínku omezuje v pohybu svalová hypotonie a dystrofie. To jí však nezabránilo v tom, aby se začala věnovat svému největšímu hobby – tancování na vozíčku. Tento sport je pro ni nejen velkou motivací, ale pomáhá jí i ve svalovém rozvoji. Jednoho dne obdrželo Splněné dětské přání krásný dopis s prosbou, zda bychom mohli této usměvavé holčičce pomoci. Přála si navštívit pařížskou Eiffelovku, protože ji moc obdivuje, a toužila si zatančit v její blízkosti.

S Paříží se Karolínka seznámila různými cestami. Ať už díky vyprávění svých prarodičů, neboť zde její dědeček v minulosti pracoval, nebo skrze moderní pohádky. Mezi její záliby patří hra na flétnu a klavír, nejraději ze všeho se však věnuje tancování. Když se tedy naskytla příležitost, že by se s tanečním souborem vypravila na soutěž pořádanou v Paříži, byla štěstím bez sebe. Radost však vystřídalo zklamání, pořadatelé se totiž na poslední chvíli rozhodli, že z bezpečnostních důvodů akci přesunout do jiného města. Protože Káji babička věděla, jak moc její vnučka po návštěvě Eiffelovky touží, a že jí toto přání nemohou kvůli velkým nákladům s manželem splnit, obrátila se právě na nás. V následujícím videu vám prozradíme, co v tomto krásném dopise uvedla.


Pro přehrání videa klikněte na foto
Splněné dětské přání

 

Děkujeme sponzorům 7. dětského přání "Karolínky vysněná cesta do Paříže":
RS Development
Logio
Nadační fond AVAST
Etnetera
Zaměstnanci společnosti Etnetera
Givenio
Přátelé svaťácké kultury
Prarodiče Karolínky
Dobrovolní dárci


Partnery mise Karolínky vysněná cesta do Paříže byli:
Leo Express
Flixbus
Dostaň se ven
PartyKostym.cz
Paříž na míru

Tomuto dětskému přání poskytl exkluzivní záštitu velvyslanec Petr Drulák, který aktuálně působí na Velvyslanectví České republiky v Paříži.


Foto: Kamila Santolíková

Aktuální kolo