Různorodost nás spojuje:
handicapovaní a zdraví, ruku v ruce

7. PŘÁNÍ: Karolínky vysněná cesta do Paříže


Splněné dětské přání7. přání jsme věnovali handicapované holčičce Karolínce, která žije společně se svým starším bráškou Filipem u prarodičů v Kopřivnici. Káji velkým snem bylo navštívit Paříž, obzvláště pak oblíbenou Eiffelovku a zatančit si v její blízkosti na svém vozíčku. Pokud chcete vědět více informací o této rodině, jak jsme akci připravovali nebo o její realizaci, klikněte na odkaz 7. kolo: Karolínky vysněná cesta do Paříže.

 

 

Stručné informace o tomto přání

Splněné dětské přání handicapovaná Karolínka touží po tancování u EiffelovkyNázev 7. dětského přání:
Karolínky vysněná cesta do Paříže
 
Dítě, které po tomto přání touží:
11letá holčička z Kopřivnice

Onemocnění této holčičky:
Svalová hypotonie a dystrofie

Co pro Karolínku a její rodinu připravujeme:
Krásnou procházku po Paříži, ochutnání místních specialit, uspořádání vytouženého pikniku pod Eiffelovou věží a tancování u této známé evropské památky, kterou Kája tak moc obdivuje... tanec je pro ni vším! Díky tancování na vozíku získala Kája nové přátele, motivaci a radost. Tento sport jí pomáhá nejen jako psychická podpora, ale také pro udržení a zlepšování fyzické kondice. Ráda tančí kdykoli a kdekoli to jen jde!

Co má ráda:
Společenské hry, kreslení, tvoření výrobků z keramiky, zpívání, hru na flétnu a klavír, animované pohádky, rodinné výlety, film Probudím se včera, pořad Star Dance, panenky Barbie, stavebnici Lego, zmrzlinu, čokoládu, tancování a sbírání všeho, na čem je symbol Eiffelovy věže.

Patron akce:
hlavní patron prozatím nebyl odhalen ❤

tomuto dětskému přání poskytl exkluzivní záštitu
velvyslanec Petr Drulák, který aktuálně působí na Velvyslanectví České republiky v Paříži

Předpokládaná realizace přání:
červenec 2018

Lokalita:
Francie - Paříž

Kdo do Paříže pojede:
Karolínka (dítě, kterému plníme sen),
její rodina (babička Daniela, děda Dalibor a bráška Filip),
Kristýna a Martina z organizace Splněné dětké přání,
fotografka Verča,
kameraman Pepík.

Sponzoři této akce:
RS Development
Nadační fond AVAST
Givenio
Etnetera
zaměstnanci společnosti Etnetera
Přátelé svaťácké kultury 
dobrovolní dárci


Hlavní partneři této akce:
Flixbus
Leo Express
Dostaň se ven

Partneři této akce:
Film-video.cz (Petr Lášek a Josef Psohlavec)
Linda Hušková (grafické služby),
Itx (správa současných webových stránek), 
Šárka a Luboš Hnízdovi (příprava nových webových stránek),


"Jmenuji se Kája a je mi 10 let. Vychovává mě děda a babička Daniela, kteří se o mě hezky starají. Mám nemocné nožičky, proto musím používat vozíček. Pečlivě ale cvičím a doufám, že jednoho dne to zvládnu a budu moc chodit! Ze všeho nejradši mám tancování, to mě moc baví a dělá šťastnou. A také zbožňuju Eiffelovku, moc se mi líbí a doufám, že jí jednoho dne uvidím živě!" 

Splněné dětské přání handicapovaná Karolínka touží po tancování u Eiffelovky

Vzpomínáme na Karolínky vysněnou cesta do Paříže

Splněné dětské přáníPřed rokem touto dobou jsme plnili dětské přání Karolínce z Kopřivnice. Podařilo se! Společně jsme navštívili Paříž, obdivovali tamní památky a vydali se na Eiffelovku, kterou holčička několik let obdivovala a toužila ji navštívit. Její sen, že si zatančí poblíž známé věže, se proměnil ve skutečnost a nám zůstala spousta báječných zážitků na celý život. Sledujte web Splněného dětského přání, budeme vám vyprávět, jak jsme tuto misi připravovali, kdo nám s ní pomáhal a jaké to bylo.

Číst dál: Vzpomínáme na Karolínky vysněnou cesta do Paříže

7. dětské přání: Kdo nám prozradil, o čem handicapovaná Kája sní?

Splněné dětské přáníKarolínku omezuje v pohybu svalová hypotonie a dystrofie. To jí však nezabránilo v tom, aby se začala věnovat svému největšímu hobby – tancování na vozíčku. Tento sport je pro ni nejen velkou motivací, ale pomáhá jí i ve svalovém rozvoji. Jednoho dne obdrželo Splněné dětské přání krásný dopis s prosbou, zda bychom mohli této usměvavé holčičce pomoci. Přála si navštívit pařížskou Eiffelovku, protože ji moc obdivuje, a toužila si zatančit v její blízkosti.

Číst dál: 7. dětské přání: Kdo nám prozradil, o čem handicapovaná Kája sní?

7. dětské přání: Jak jsme se o handicapované Karolínce dozvěděli?

Splněné dětské přáníS prarodiči, kteří pečují o nemocnou Káju a jejího staršího brášku Filipa, je organizace Splněné dětské přání v kontaktu již několik let. První příležitost, která se nám naskytla pro bližší seznámení bylo Speciální kolo: Vánoční přání. Karolínky rodina se stala jednou z dvanácti vybraných, které jsme díky společnosti APOGEO v roce 2013 obdarovali pod stromeček. Tenkrát jsme poprvé nastínili jejich životní příběh.

Číst dál: 7. dětské přání: Jak jsme se o handicapované Karolínce dozvěděli?

Leo Express podpořil dětské přání Karolínky vysněná cesta do Paříže

Splněné dětské přání a Leo ExpressKdyž organizace Splněné dětské přání připravovala další misi, tentokrát věnovanou handicapované Karolínce, oslovila několik důvěryhodných společností s žádostí o spolupráci. Mezi nimi i Leo Express. Karolínky velký sen dopravce oslovil, proto se rozhodl stát partnerem dalšího dětského přání a pomohl svými službami.

Číst dál: Leo Express podpořil dětské přání Karolínky vysněná cesta do Paříže

Překvapení - Splněné dětské přání dostalo od Karolínčiny rodiny krásný dárek

Splněné dětské přáníVe čtvrtek 2. srpna ráno přijel kurýr do naší pražské dílničky, kde pod rukama Martiny vznikají všechny originální výrobky, aby nám předal neplánovanou zásilku. Rodina handicapované Karolínky, které jsme před pár dny splnili její dětské přání - zatančit si v Paříži poblíž oblíbené Eiffelovky - poslala organizaci Splněné dětské přání lahodné poděkování v podobě ovocné kytice.

Číst dál: Překvapení - Splněné dětské přání dostalo od Karolínčiny rodiny krásný dárek

Dětské přání Karolínky se proměnilo ve skutečnost – zatančila si v Paříži

Splněné dětské přáníOrganizace Splněné dětské přání téměř před rokem oznámila, že splní sen dalšímu handicapovanému dítěti. Tou šťastnou se tentokrát stala jedenáctiletá Karolínka z Kopřivnice, které lékaři diagnostikovali svalovou hypotonii a dystrofii. Po čem ze všeho nejvíce holčička toužila? Zatančit si na vozíčku v Paříži u své oblíbené Eiffelovky. Koncem července se podařilo našetřit dostatek finančních prostředků, aby se její přání mohlo uskutečit.

Číst dál: Dětské přání Karolínky se proměnilo ve skutečnost – zatančila si v Paříži

Potvrzeno! Splníme Karolínky přání a vydáme se na cestu do Paříže

Splněné dětské přáníOrganizace Splněné dětské přání v září 2017 oznámila, že se chystá splnit sen dalšímu handicapovanému dítěti. Ani tentokrát nebylo zadání jednoduché – jedenáctiletá Karolínka toužila po návštěvě Paříže, obzvláště pak po prohlídce Eiffelovy věže, kterou velmi obdivuje a zdobí mnohé z jejích věcí. Nyní přichází pořadatelky Kristýna a Martina Šmejkalovy s dobrou zprávou – splnění Kájina snu je již na dosah!

Číst dál: Potvrzeno! Splníme Karolínky přání a vydáme se na cestu do Paříže

Výtěžek z akce Vánoce v létě pomůže ke splnění Kájina snu

Vánoce v létě - Splněné dětské přáníV sobotu 14. července pořádali Přátelé svaťácké kultury tradiční Vánoce v létě aneb Čekání na Ježíška. Akce se uskutečnila na koupališti v Újezdu u Svatého kříže. Nejen pro rodiny s dětmi byl připraven bohatý program se sváteční tematikou. Symbolickým vstupným se pořadatelé rozhodli přispět na dětské přání Karolínky vysněná cesta do Paříže, a podařil se jim úžasný výsledek!

Číst dál: Výtěžek z akce Vánoce v létě pomůže ke splnění Kájina snu

Exkluzivní podpora akce „Karolínky vysněná cesta do Paříže“

Splněné dětské přáníOrganizaci Splněné dětské přání se podařilo dojednat jedinečnou spolupráci a podporu pro další dětské přání. Získali jsme oficiální záštitu pana velvyslance Petra Druláka, který aktuálně působí na Velvyslanectví České republiky v Paříži. Díky tomu zásadním způsobem obohatíme plánovaný program pro Káju. Co pro ni chystáme?

Číst dál: Exkluzivní podpora akce „Karolínky vysněná cesta do Paříže“

Aktuální kolo