Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Články o rodinách s nemocnými dětmi

VZPOMÍNKY: Má Zuzanka šanci přežít sto epileptických záchvatů denně?

splněné dětské přáníAčkoli byla Zuzanka po narození v pořádku a vypadala, že bude další spokojené miminko, které rozveselí své rodiče, další vývoj ukázal přesný opak. V prvním článku o tomto příběhu jste se mohli dočíst o prvních diagnózách a epileptických záchvatech, které holčičku začaly trápit. Jak se dál vyvíjel její zdravotní stav a s čím vším se musela poprat ona i její maminka, se dozvíte z dalších řádků. Připomeňte si s námi příběh, o kterém jste se mohli na našem původním webu dočíst již 12. října 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Má Zuzanka šanci přežít sto epileptických záchvatů denně?

VZPOMÍNKY: Antibiotika v těhotenství zásadně ovlivnila vývoj Zuzanky

splněné dětské přáníZuzanka by si měla hrát a bezstarostně užívat spokojeného dětství jako ostatní děti. Místo toho ale denně bojuje s velkým množstvím epileptických záchvatů, které negativně ovlivňují její celkový zdravotní stav. Chcete vědět, zda lékaři v tomto případě pomohli, nebo malou holčičku léčili metodou pokus - omyl? Zavzpomínejte s námi na příběh, který jsme vydali na našem starém webu již 9. října 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Antibiotika v těhotenství zásadně ovlivnila vývoj Zuzanky

VZPOMÍNKY: Jak handicapovaný život ovlivnil Adélce život

splněné dětské přáníNa webových stránkách Splněného dětského přání jste se mohli v pondělí 7. prosince 2015 seznámit s první částí příběhu o rodině, která adoptovala dvě holčičky a k velkému překvapení všech se navíc rozrostla také o jednu vlastní dcerku, byť byly prognózy lékařů negativní. Další nečekaná událost následovala vzápětí, tentokrát ale nebyla vůbec šťastná. Rodiče zjistili, že nejstarší Adélka má vrozený handicap. Zavzpomínejte s námi na rozhovor s maminkou, s nímž jste se mohli na našem původním webu poprvé seznámit 28. září 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Jak handicapovaný život ovlivnil Adélce život

VZPOMÍNKY: Adopce handicapované Adélky obohatila rodičům život

splněné dětské přáníOlga byla zdravá žena, dlouho se jí ale nedařilo otěhotnět. Pokoušela se i o umělé oplodnění. Lékaři jí po důkladném vyšetření sdělili, že pokud otěhotní, miminko stejně nikdy nedonosí. A protože s manželem bez dětí zůstat nechtěli, rozhodli se po zralé úvaze pro adopci se všemi riziky, která můžou nastat. Svého rozhodnutí nikdy nelitovali. Zavzpomínejte s námi na příběh, se kterým jsme vás na našem původním webu seznámili již 25. září 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Adopce handicapované Adélky obohatila rodičům život

VZPOMÍNKY: Lví bojovnice Lea vyhrála životní zápas na ARU

splněné dětské přáníMaminka Jitka nám bude vyprávět příběh o své báječné rodině a nemocné dceři, která je velká bojovnice. Z jejích slov všichni ucítíte, jak moc je v těžkých životních chvílích důležitá podpora a láska všech. Jenom tak se dá zvládnout boj o přežití, který zatím na ARU prožívala malá holčička. Zavzpomínejte s námi na tuto rodinu, o které jsme vám na našem původním webu poprvé vyprávěli již 12. září 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Lví bojovnice Lea vyhrála životní zápas na ARU

VZPOMÍNKY: Handicapovaná Gábinka je od přírody veselá kupa

Splněné dětské přáníTento příběh měl být původně o naději, lásce a stěhování do nového domečku. Osud však zcela nečekaně zamíchal karty a rozdal je zcela jinak, než bylo původně v plánu. Maminka malé Gábinky však dobře ví, že není čas na slzy, které by stejně nepomohly. A proto bojuje dál! Zavzpomínejte s námi na tuto rodinu, o které jste se na našem původním webu mohli poprvé dočíst již 28. srpna 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Handicapovaná Gábinka je od přírody veselá kupa

VZPOMÍNKY: Autistického Lukáška uspokojí jen počítač a jízda autem

splněné dětské přáníPaní Soňa je maminkou malého Lukáška, který má diagnostikovaný dětský autismus a k tomu přidružené nemoci jako mentální retardaci, hypotonický syndrom, alergii na mléko, sóju a další potraviny. Proto musí být v péči mnoha specialistů. O vytoužené miminko se s manželem snažili pět let, až se jim to konečně podařilo. Osud jim ale připravil nečekané překvapení. Zavzpomínejte s námi na příběh, který jsme na našem původním webu poprvé publikovali 16. srpna 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Autistického Lukáška uspokojí jen počítač a jízda autem

Maminka nemocného Filípka má jedno velké přání – aby byl její syn zdravý!

splněné dětské přáníKaždá rodina se těší na své první dítě. Všichni zcela automaticky očekávají, že se jim narodí zcela zdravý potomek. Vždyť často není důvod mít nějaké pochybnosti. Bohužel většinou jenom osud rozhodne, jaký bude konečný výsledek a rodičům nezůstává žádná jiná možnost než bojovat. Přečtěte si jeden takový příběh, který vypráví maminka Andrea.

Číst dál: Maminka nemocného Filípka má jedno velké přání – aby byl její syn zdravý!

Vážně nemocný Kubík naučil své rodiče vidět svět jinýma očima

splněné dětské přáníMaminka Lucie se velice těšila na své první miminko, které se mohlo narodit zcela zdravé, kdyby lékaři udělali včas císařský řez. Bohužel při porodu nastaly vážné komplikace a chlapečkovi zůstalo těžké postižení na celý život. Krátce po narození prodělal celkové vyšetření a byla stanovena diagnóza dětská mozková obrna kvadruspastická forma.

Číst dál: Vážně nemocný Kubík naučil své rodiče vidět svět jinýma očima

VZPOMÍNKY: Verdikt lékařů zněl, že se Adámek nedožije ani tří měsíců

splněné dětské přáníZavzpomínejte dnes společně s námi na příběh maminky Petry, se kterým jsme vás na našich starých webových stránkách seznámili 27. července 2013. Maminka Petra bydlí v Žatci se svým synem Adámkem, který potřebuje její nepřetržitou péči. Rádi spolu lenoší, koupou se v bazénu a lumpačí. Jindy si zajdou na procházku i s fenkou Debbie. Svěřila se nám se svým dramatickým příběhem. Po porodu se jí změnil život ze dne na den, bohužel však jinak, než by čekala.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Verdikt lékařů zněl, že se Adámek nedožije ani tří měsíců

Aktuální kolo