Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Články o rodinách s nemocnými dětmi

Vážně nemocná Štěpánka donutila rodiče změnit priority

splněné dětské přáníVytoužené miminko se narodilo šťastným rodičům po umělém oplodnění. Nikdo z nich však netušil, že se jejich život za pár měsíců po jejím narození změní k nepoznání. Rodina se nerozpadla, báječný tatínek je neopustil a naopak se jejich vzájemný vztah ještě více upevnil.

Číst dál: Vážně nemocná Štěpánka donutila rodiče změnit priority

VZPOMÍNKY: Nelinka zářila u stromku spokojeností!

splněné dětské přáníSplněné dětské přání uspořádalo koncem roku 2012 speciální vánoční akci. Obdarovali jsme 5 vybraných dětí překvapivými dárečky, kterými jsme se snažili splnit jejich sny. Jednou z obdarovaných byla i pětiletá Nelinka. Víme o ní, že se ráda parádí a ze všech zvířat tíhne nejvíce ke koním. Jaké dárečky na ni čekaly pod vánočním stromkem? To se dozvíte v článku z 23. ledna 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Nelinka zářila u stromku spokojeností!

VZPOMÍNKY: Karolínka a její vysněná motýlí víla

splněné dětské přáníDalším dítkem, kterému Splněné dětské přání nadělilo v rámci vánočního kola 2012 překvapivý dárek, byla osmiletá Karolínka. Ačkoli holčička vyrůstá bez tatínka a její zdravotní stav není optimální, je vždy usměvavá a pro svou maminku je velkou oporou. Věděli jsme, že je jejím tajným přáním, dostat jednou pravou motýlí vílu. Proto jsme neváhali a jednu takovou pro ni k Ježíškovi opatřili. Zavzpomínejte s námi na příběh z 16. ledna 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Karolínka a její vysněná motýlí víla

Dárek od paní Jiřinky vyčaroval úsměv handicapované Dominice

splněné dětské přáníVážně nemocná holčička se narodila mamince nečekaně již ve 27. týdnu. Její váha byla pouhých 950 gramů a měřila jen 35 centimetrů. Svůj životní boj sice nakonec vyhrála, ale nezůstalo to zcela bez následků a diagnóza lékařů zněla dětská mozková obrna.

Číst dál: Dárek od paní Jiřinky vyčaroval úsměv handicapované Dominice

VZPOMÍNKY: Terezka vyrazila poprvé do divadla!

splněné dětské přáníSplněné dětské přání splnilo již mnoho dětských snů, třeba slečně Terezce, která od nás dostala v rámci speciální vánočního kola nevídaný zážitek – poprvé v životě vyrazila na muzikál. Zavzpomínejte s námi na její příběh z 20. ledna 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Terezka vyrazila poprvé do divadla!

Patrik se narodil s dětskou mozkovou obrnou, má však nového milujícího tatínka

splněné dětské přáníNa jednu stranu potkal maminku Stanislavu smutný osud a narodilo se jí handicapované dítě, se kterým zůstala úplně sama bez tatínka. Druhá strana mince je taková, že jí život poslal velké štěstí a ona potkala úžasného muže a nakonec má krásnou rodinu. Tento příběh je důkazem toho, že i bolestné zkušenosti můžou mít krásný závěr.

Číst dál: Patrik se narodil s dětskou mozkovou obrnou, má však nového milujícího tatínka

VZPOMÍNKY: Nevinný pád odhalil u malého Teddíka rakovinu

splněné dětské přáníKdybych byla princezna Arabela, zatočila bych prstýnkem a přála si, aby byl chlapeček Teddýsek zdravý. Bohužel takovou moc nemám a tak nezbývá než doufat a z celého srdce si přát, aby svůj boj jednou vyhrál. Rodina Frejlichových může pro všechny sloužit jako velká inspirace k tomu, že láska dává víru zdravým i nemocným. Rakovina nemá šanci vyhrát, protože jejich pouto je silnější. Zavzpomínejte na příběh, který jsme na našem původním webu vydali 29. prosince 2012.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Nevinný pád odhalil u malého Teddíka rakovinu

VZPOMÍNKY: Každý uplynulý den může být pro Nelinku ten poslední

splněné dětské přáníJana Möllerová je maminkou pětileté dcery Nely, které v 17 měsících lékaři po lumbální punkci ve Fakultní nemocnici na Karlově v Praze stanovili diagnózu SMAII. Spinální muskulární atrofie typ II je nemoc svalů. Může postihnout miminko, ale dokáže nečekaně překvapit i v dospělosti. Je to genetické progresivní onemocnění svalstva, které je v současné době neléčitelné. Zavzpomínejte s námi na příběh, se kterým jsme vás na našem původním webu poprvé seznámili 20. prosince 2012.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Každý uplynulý den může být pro Nelinku ten poslední

VZPOMÍNKY: Tři roky čekala rodina na diagnózu zdravotního stavu Justýnky

splněné dětské přáníMaminka Lucie byla moc šťastná - čekala své první miminko. Přála si krásnou holčičku a to se jí splnilo. Co si však rozhodně nepřála, byl tvrdý zásah, který celé rodině osud nakonec připravil. Sama nám bude vyprávět svůj příběh a dlouhou cestu, po níž museli všichni projít, než se dozvěděli, jaká nemoc jejich dcerku postihla. Zavzpomínejte s námi na příběh, se kterým jste se mohli na našem původním webu seznámit již 11. prosince 2012.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Tři roky čekala rodina na diagnózu zdravotního stavu Justýnky

Terezka přišla na svět po 24 hodinách se zkroucenou nožičkou a postižená

splněné dětské přáníDnes si můžete přečíst příběh, který poslala maminka Jana. Bude nám vyprávět o těžkém porodu a miminku, které se narodilo bohužel evidentně chybou lékařů postižené. Smutný osud však celou rodinu nerozdělil, ale naopak ji ještě více stmelil.

Číst dál: Terezka přišla na svět po 24 hodinách se zkroucenou nožičkou a postižená

Aktuální kolo