Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Články o rodinách s nemocnými dětmi

VZPOMÍNKY: Maminka adoptovala zdravé děti, čas ale ukázal opak

splněné dětské přáníGabriela měla velký sen - přála si miminko. Osud jí však v tomto ohledu bohužel nepřál, proto se rozhodla pro adopci dvojčátek. Ačkoli informace uváděly, že jsou obě děti zdravé, v brzké době se ukázalo, že jsou obě holčičky handicapované. Zprvu šťastné mamince se vzápětí rozpadlo manželství. Znáte přísloví, že všechno špatné je k něčemu dobré? V tomto příběhu se o tom můžete sami přesvědčit. Zavzpomínejte s námi na rodinu, se kterou jsme vás poprvé seznámili 25. listopadu 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Maminka adoptovala zdravé děti, čas ale ukázal opak

VZPOMÍNKY: Malého Patrika nečeká příznivá budoucnost

splněné dětské přáníAdéla a její přítel se moc milovali, a proto se rozhodli mít spolu miminko. Nikoho z nich tenkrát ale nenapadlo, že by jejich štěstí mohlo mít vážnou trhlinu. Osud určil krutý ortel a nadělil jim vážně nemocné chlapečka. Jejich vztah to však nenarušilo, dál spolu žijí v harmonickém vztahu a s láskou se starají, aby jejich syn byl tím nejšťastnějším dítětem. Zavzpomínejte s námi na příběh, se kterým jsme vás poprvé seznámili 1. listopadu 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Malého Patrika nečeká příznivá budoucnost

VZPOMÍNKY: Dárek pro velkého bojovníka Tobiase se syndromem Charge

splněné dětské přáníNezisková organizace Splněné dětské přání obdarovala o Vánocích 2013 dvanáct vážně nemocných dětí ručně vyráběnými panenkami, které ušily samy její představitelky. Výrobky byly speciální především v tom, že se zhotovily dle přání jednotlivých dětí. Sponzorem speciálního kola neboli Vánočního přání se stala poradenská skupina APOGEO. Potěšil panáček nemocného Tobiase? Zavzpomínejte s námi na příběh Tobíska, se kterým jsme vás poprvé seznámili 9. února 2014.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Dárek pro velkého bojovníka Tobiase se syndromem Charge

VZPOMÍNKY: Dárek pro princeznu Karolínku, která by si přála chodit!

splněné dětské přáníNezisková organizace Splněné dětské přání obdarovala o Vánocích 2013 dvanáct vážně nemocných dětí ručně vyráběnými panenkami, které zhotovily samy její představitelky. Výrobky jsou speciální především v tom, že byly připraveny přesně podle přání jednotlivých dětí. Sponzorem vánočního kola se stala poradenská skupina APOGEO. Potěšila ručně vyráběná panenka nemocnou Karolínku? Zavzpomínejte s námi na příběh z 31. ledna 2014.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Dárek pro princeznu Karolínku, která by si přála chodit!

VZPOMÍNKY: Dorotka, holčička, která statečně bojuje s rakovinou!

splněné dětské přáníNezisková organizace Splněné dětské přání obdarovala o Vánocích v roce 2013 dvanáct vážně nemocných dětí ručně vyráběnými panenkami, které vyrobily samy její představitelky. Výrobky byly speciální především v tom, že byly zhotoveny podle přání jednotlivých dětí. Sponzorem speciálního kola neboli Vánočního přání se stala poradenská skupina APOGEO. Zavzpomínejte s námi na příběh, se kterým jsme vás poprvé seznámili 24. ledna 2014.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Dorotka, holčička, která statečně bojuje s rakovinou!

VZPOMÍNKY: Maminka Žaneta se ptala sama sebe - proč zrovna já

splněné dětské přáníNezisková organizace Splněné dětské přání obdarovala o Vánocích v roce 2013 dvanáct vážně nemocných dětí ručně vyráběnými panenkami, které vyrobily samy její představitelky. Výrobky byly speciální především v tom, že byly zhotoveny přesně podle přání jednotlivých dětí. Sponzorem speciálního kola neboli Vánočního přání se stala poradenská skupina APOGEO. Potěšila ručně vyráběná panenka nemocnou Kristýnku? Zavzpomínejte s námi na příběh, který jsme vám poprvé představili 18. ledna 2014.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Maminka Žaneta se ptala sama sebe - proč zrovna já

VZPOMÍNKY: Nemocná Valinka stmelila celou rodinu

splněné dětské přáníKaždá těhotná maminka si přeje mít zdravé děťátko. Některé mají zcela jasno v tom, že handicapované by nikdy nechtěly. Ovšem, jak se zachovat v případě, že vás osud postaví před hotovou věc a miminko je již na světě? Pokud své dítě skutečně milujete, lze zvládnout vše! A o tom bude i tento příběh. Zavzpomínejte s námi na příběh, se kterým jsme vás poprvé seznámili 13. ledna 2014.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Nemocná Valinka stmelila celou rodinu

Smutná maminka, bezradní lékaři a statečně bojující nemocný Davídek

splněné dětské přáníMaminka Lucie nikdy nezapomene na den 9. května 2015. V tento den dostal její milovaný syn první epileptický záchvat. Od té doby se doktoři marně snaží jeho stav nějakým způsobem stabilizovat, ale bohužel se jim stále nedaří najít vhodnou léčbu. V den, kdy vyjde tento článek, by měl být hospitalizován v nemocnici, přejeme mu proto, aby se konečně našla cesta pro zlepšení jeho zdravotního stavu.

Číst dál: Smutná maminka, bezradní lékaři a statečně bojující nemocný Davídek

VZPOMÍNKY: Eliška zjistila, že dokáže chodit sama!

splněné dětské přáníMaminka Marina bydlí s přítelem v rodinném domku u jeho rodičů. Všichni mají velký sen a to je mít vlastní bydlení. Handicapovaná Eliška je jejich zatím první a jediné dítě. Skutečný důvod, proč se narodila nemocná, nikdy osvětlený nebyl. V budoucnu rodiče plánují ještě další miminko, které by mělo být, jak si oba moc přejí, zcela zdravé. Zavzpomínejte společně s námi na příběh, který jsme vám poprvé představili 31. prosince 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Eliška zjistila, že dokáže chodit sama!

Osud a dar – to jsou pro maminku její obě vážně nemocné dcery Magdalenka i Anička

splněné dětské přáníNa začátku je to vždy stejné, každá maminka se těší na své první miminko. Kupuje si nové oblečky, vybírá krásnou postýlku a kočárek. Žádná však nepředpokládá, že by se dítě mohlo narodit nemocné nebo dokonce handicapované. Zvláště když vám to osud nadělí rovnou dvakrát.

Číst dál: Osud a dar – to jsou pro maminku její obě vážně nemocné dcery Magdalenka i Anička

Aktuální kolo