Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Hodnoty, vize, cíle

Posláním neziskové organizace Splněné dětské přání je propojovat svět handicapovaných a nemocných lidí prostřednictvím pozitivních emočních zážitků.Jaké jsou naše cíle?

Handicapovaným a nemocným dětem vytváříme pozitivní emoční zážitky, které jsou pro ně zajímavé a jedinečné. Smyslem je, aby načerpaly energii a chuť k dalšímu vývoji a seberealizaci.

Klademe velký důraz na rodinné hodnoty, proto je naším cílem posílení vztahu mezi rodičem a jeho ratolestí. Každé splněné přání, které realizujeme, je více sblíží.

Pozitivně motivujeme rodinu k dalším rozvoji. Seznamuje se s novými lidmi, buduje přátelství a snaží se o znovu začlenění do společnosti. Zdravým lidem ukazujeme, že žádný handicap není překážkou a jejich svět je plný mylných předsudků.Co vytváříme pro společnost?

Naší hlavní činností je realizace kulturních přání handicapovaným či nemocným dětem, ve věku od 5 do 18 let včetně. Podmínkou je trvalý pobyt na území České republiky. Není podstatné, zda má dítě astma nebo rakovinu. Dále vydáváme články o životních příbězích rodin a také organizujeme sbírku plechovek, plastových a kovových víček pro nemocnou holčičku Dominiku. Rádi bychom začali pořádat setkání pro rodiče, vzdělávací kurzy a víkendové pobyty. Pro zviditelnění a získání finančních prostředků vyrábí Splněné dětské přání ručně šité výrobky - panenky různých velikostí, srdíčka a tašky pro rodiče i děti.


Splněná dětská přání (neboli velká kola)

Handicapované či nemocné dítě prožije jedinečný kulturní zážitek – stane se cvičitelem lachtanů, muzikálovou hvězdou, nebo si třeba zahraje ve filmu. Podporu mu při tom dodává jeho patron, vybraná známá osobnost, která se realizace aktivně účastní. Dosud jsme spolupracovali s Michalem Davidem, Markétou Konvičkovou, Šárkou Markovou, Františkem Pytlounem a Martinem Dejdarem. Tyto akce jsou časově i finančně náročné, proto je pořádáme jednou za čas.


Rodinná přání

Většina rodičů, kteří se starají o handicapované či nemocné děti, nemá dostatek finančních prostředků na to, aby mohli společně vyrazit za kulturou. Od února 2014 se proto snažíme každý měsíc pořádat rodinná přání. Ve spolupráci s organizátory různých akcí vezmeme 1 – 3 rodiny za zábavou. Navštívily například lední revue, muzeum voskových figurín a semifinálový večer televizní soutěže Hlas Česko Slovenska.


Ručně šité panenky, srdíčka a tašky

Pokud nás chcete podpořit ve vývoji a realizaci dalších přání, můžete nám zaslat dobrovolný příspěvek na číslo účtu 5070227/0100, který je vedený u Komerční banky (uvádějte prosím variabilní symbol 5070227). Ti, kteří upřednostňují dárcovství s plněním, získají za svůj finanční dar jako poděkování ručně vyráběnou tašku, srdíčko či panenku z dílny Splněného dětského přání. Panenku si mohou ponechat pro své potřeby, nebo ji naším prostřednictvím věnovat do rodin s vážně nemocnými dětmi. A i takováto symbolická podpora je velmi potěší. S rodiči pak připravujeme rozhovor, ve kterém se dozvíte jejich životní příběh.

Aktuální kolo