Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Jiné zajímavosti

Animovaná pohádka: O kouzelníkovi a králíčkovi

kouzelník a králíčekMilé děti, zdali pak jste si někdy přáli být kouzelníkem? Chtěli jste umět létat, vyčarovat z papírové růže živou květinu, nebo umět vytáhnout králíka z klobouku? Jenže se zvířátky to nikdy není jednoduché - mají svoji vlastní hlavu, a když si umanou, nemusí se jim chtít vystupovat. Na to doplatil i náš dnešní hrdina. Málo se o svého ušatého kamaráda staral, a to se mu při jeho poslední show pořádně vymstilo.

Číst dál: Animovaná pohádka: O kouzelníkovi a králíčkovi

Filmová pohádka: Jak se budí princezny

Jak se budí princeznyUž jste slyšeli o princezně, která sladce spí v růžích a čeká na vysvobození od sličného prince? Ve snímku Jak se budí princezny režiséra Václava Vorlíčka se s ní můžete blíže seznámit. Je veselá, dobrosrdečná a důvěřivá. Vůbec netuší, jaké nebezpečí hrozí jí i celému království, pokud nenajde včas svého ženicha. A jak to tak někdy bývá, nejlépe nevybírají rodiče, ale zamilované srdce.

Číst dál: Filmová pohádka: Jak se budí princezny

Animovaná pohádka: Návštěva mimozemšťanů

návštěva mimozemšťanůExistuje skutečně v dalekém vesmíru nějaký život? Jak asi tito obyvatelé vypadají? A zda někdy navštívili naši Zemi? Pokud vás tyto otázky také někdy napadly, ale zatím jste na ně nenalezly odpověď, dnes se konečně dočkáte. Studio Pixar v krátkém animovaném filmu ztvárnilo, jak probíhá návštěva mimozemské civilizace. Přilétají vždy v noci, aby je lidé nevyrušovali při jejich výzkumu.

Číst dál: Animovaná pohádka: Návštěva mimozemšťanů

Filmová pohádka: Dívka na koštěti

dívka na koštětiDnes se vydáme do světa kouzel. Setkáte se s nejrůznějšími strašidly a pohádkovými postavami. Mezi nimi žije i mladá Saxana, nezbedná čarodějka, které se nechce chodit do školy čar a kouzel. Místo toho by neustále prováděla nějaké lumpárny. Její výlet do říše lidí bude vypadat jako obrovské dobrodružství, obzvlášť když se setká s pohledným Honzou.

Číst dál: Filmová pohádka: Dívka na koštěti

Animovaná pohádka: Jak být štíhlá a fit

zdravý životní stylMilé maminky, dnešní pohádka je především pro vás. Snad každá žena se někdy v životě potrápila dietou – zeleninovou, mléčnou, krabičkou či jinou. Někdy se očekávaný efekt dostavil, jindy nikoli. Naše hlavní hrdinka touží po ladných křivkách a sexy postavičce. Navštíví proto speciální klinické centrum. Po zákroku jsou prý návštěvnice proměněné k nepoznání. Jak to dopadne v jejím případě?

Číst dál: Animovaná pohádka: Jak být štíhlá a fit

Filmová pohádka: S čerty nejsou žerty

s čerty nejsou žertyTentokrát se filmoví tvůrci inspirovali pohádkou spisovatelky Boženy Němcové. Ve snímku režiséra Hynka Bočana vdechli život postavám herci jako Karel Heřmánek, Vladimír Dlouhý, Ondřej Vetchý, Jana Dítětová, Josef Kemr, Viktor Preiss, Jaroslava Kretschmerová a mnoho dalších známých tváří. Hudební podklad je dílem Jaroslava Uhlíře. A o čem bude tento příběh vyprávět?

Číst dál: Filmová pohádka: S čerty nejsou žerty

Animovaná pohádka: Náročná práce malého amorka

amorek animovaná pohádkaAmorci jsou malí poslové lásky, které lidi nevidí, ale pravidelně je navštěvují. Předávají jim láskyplná poselství a seznamují je s jejich budoucími partnery. Díky nim vznikají krátkodobé úlety i vztahy na celý život. Amorek z našeho příběhu je však trochu nezbeda, který se nechá snadno rozptýlit. Jednou se mu to ale vymstí, protože se dopustí osudného omylu. Myslíte, že se mu ho podaří napravit?

Číst dál: Animovaná pohádka: Náročná práce malého amorka

Filmová pohádka: Malá mořská víla

malá mořská vílaŽil kdysi dávno jeden král, který byl vládcem všech moří. Měl mnoho dcer, avšak nejmilovanější byla ta nejmladší – malá mořská víla. Byla velmi krásná a měla ten nejlíbeznější hlas, jaký si dovedete představit. Klid v jejím srdci však narušila jedna bouře, během níž ztroskotal koráb s mladým princem. Zachránila ho a na první pohled se do něj zamilovala. Od té doby myslela jen na to, jak se stát člověkem.

Číst dál: Filmová pohádka: Malá mořská víla

Animovaná pohádka: Suvenýry z cest

sněhulák pixar studioDovolené nejsou jen o relaxaci a zábavě, ale mnohdy i o suvenýrech, které si z těchto cest přivezeme domů na památku. Jak sami uvidíte i tyto předměty žijí svým vlastním životem, a jak to tak bývá – některé mají „Havaj“ stále, zatímco jiné trápí nějaké starosti. Tentokrát je hlavní postavou příběhu sněhulák uvězněný v dekorační skleněné kouli. Podaří se mu z ní dostat ven?

Číst dál: Animovaná pohádka: Suvenýry z cest

Filmová pohádka: Třetí princ

třetí princ pohádkaNa motivy stejnojmenné pohádky od Karla Jaromíra Erbena vznikla v roce 1982 filmová adaptace režiséra Antonína Moskalyka v hlavní roli s Pavlem Trávníčkem a Libuškou Šafránkovou. Příběh o třech princích a dvou zakletých princeznách z diamantových skal patří stále mezi oblíbené a často vyhledávané o prázdninách, Vánocích či jiných svátcích. Udělejte si odpolední pohodu se Splněným dětským přáním.

Číst dál: Filmová pohádka: Třetí princ

Aktuální kolo