Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Jiné zajímavosti

Pavel Urban: Jak jsem běžel ve tmě pro Světlušku

světluškaPrvní ročník Běhu pro Světlušku se uskutečnil 25. dubna v pražské Stromovce. Jelikož se nám akce zalíbila, rozhodl jsem se, že se delší 5 kilometrové trati také aktivně zúčastním. Rozhodně šlo o zajímavou zkušenost, nebyly důležité sportovní výkony, ale spíše podpora dobré věci. Výsledný pocit z akce byl dvojnásobně příjemný. Rozhodně se rád zapojím znovu.

Číst dál: Pavel Urban: Jak jsem běžel ve tmě pro Světlušku

Čarodějnice jsou zpět! Kde budou řádit ty nejlepší?

svátky - čarodějniceRej svraštělých babizen, které se prohání na svém létajícím koštěti, nakonec skončí na hranici. Zajímá vás, které akce byste si 30. dubna neměli nechat ujít? Podívejte se na celorepublikový přehled nezapomenutelných zážitků. Připravte se, uděláme si okružní jízdu napříč republikou, kdy vás upozorníme na zajímavé akce, které se týkají slavení čarodějnic.

Číst dál: Čarodějnice jsou zpět! Kde budou řádit ty nejlepší?

Animovaní Piráti skvěle baví

film pirátiPiráti z dílny studia Aardman Animations je parádní zábavnou podívanou. Nabízí spoustu vypiplaných detailů, narážek, vtipů, ale i historických odkazů a dalších lahůdek pro všechny diváky. Režisér Peter Lord ve spolupráci s Jeffem Newittem a scenáristou Gideonem Defoem připravili dynamickou komedii, kterou netříští love story ani přehnaná morální poselství.

Číst dál: Animovaní Piráti skvěle baví

Párty Na Kolečkách je zpět, tentokrát v pirátském stylu

párty na kolečkáchLegendární Párty Na Kolečkách pořádaná kapelou The Tap Tap vypukne v Divadle Archa 2. května. Celý benefiční koncert se ponese v duchu obávaných pirátských raubířů, představena bude také práce handicapovaných studentů kurzů Studeo. Zároveň se můžete těšit na křest nové písničky The Tap Tap nazvané Konec světa - zrušeno.

Číst dál: Párty Na Kolečkách je zpět, tentokrát v pirátském stylu

Velikonoce: Svátky jara, vzkříšení a rozpuku

velikonoce svátky jaraNení mnoho tradic, které se těší takové oblibě jako právě Velikonoce. První náznaky jara, vůně upečeného mazance a čerstvých vrbových proutků, barevné kraslice i děti těšící se z velikonoční výslužky, dělají z křesťanských oslav zmrtvýchvstání jedno z nejúžasnějších období v roce.

Číst dál: Velikonoce: Svátky jara, vzkříšení a rozpuku

Opět se volila nejkrásnější dívka Česka!

česká missTradiční součástí příchodu jara se stala i volba královny krásy. Pod drobnohledem odborné poroty letos v Hudebním divadle Karlín soutěžilo o titul čtrnáct krásných dívek z celé České republiky. A ačkoliv se zdálo, že slavnostní gala večer, který proběhl 31. března, bude trvat věčnost, Miss pro rok 2012 jsme se přece jen dočkali.

Číst dál: Opět se volila nejkrásnější dívka Česka!

Velikonoční trhy v Praze slibují hravé jaro

velikonoční trhyJiž tento víkend v Praze započaly Velikonoční trhy. Na Staroměstském náměstí se můžete těšit na devadesát stánků a na Václavském se jich s velikonočním sortimentem nachází na šedesát. Mimo jiné si budete moci užít také mnoho zábavy díky doprovodnému programu. Přijďte tedy jaro přivítat hravě.

Číst dál: Velikonoční trhy v Praze slibují hravé jaro

Roztomilý Lorax pobaví děti i dospělé

film loraxVe čtvrtek 15. března zamíří do českých kin americký animovaný snímek v režii Chrise Ranauda LORAX, který vzešel z tvůrčí dílny Chrise Meledandriho, jenž má na svědomí i filmový hit Já, padouch.

Číst dál: Roztomilý Lorax pobaví děti i dospělé

Andělům kralovaly dvě rozdílné generace: Klus a Neckář

ceny anděl tomáš klusJednadvacátý ročník hudebních cen Anděl byl vyhlášen v Incheba Areně. Tři sošky si odnesl člen nastupující generace Tomáš Klus, večer však patřil hlavně 68letému Václavu Neckářovi, který kromě cen za Skladbu a Videoklip roku k hitu Půlnoční vstoupil také do Síně slávy. Zpěvačkou roku se stala Lenka Dusilová, objevem Goodfellas a nejlepší skupinou Mandrage.

Číst dál: Andělům kralovaly dvě rozdílné generace: Klus a Neckář

Divadlo Broadway oslavilo 10. výročí Kleopatrou

divadlo broadwayKdyž má člověk deset let, chodí teprve čtvrté nebo páté třídy. Pokud ale funguje nějaké divadlo deset let, je to už pořádná doba jeho existence a určitě i velký důvod k oslavě. Divadlo Broadway tuto příležitost oslavilo 22. 2. představením Kleopatra, na které se přišla podívat i Ilona Csáková a Monika Absolonová. Kulturní servis Puls u toho nemohl chybět.

Číst dál: Divadlo Broadway oslavilo 10. výročí Kleopatrou

Aktuální kolo