Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Karolínka sní o výletu do Paříže, pomůžete nám její přání splnit?

Splněné dětské přání - KarolínkaAhoj, jmenuji se Kája a je mi deset let. Společně se svým starším bráškou Filípkem žijeme u babi a dědy, kteří se o nás hezky starají. Mám nemocné nožičky, proto musím používat vozíček. Pečlivě ale cvičím a doufám, že jednoho dne to zvládnu a budu moc chodit! Ze všeho nejradši mám tancování, to mě moc baví a dělá šťastnou. A také zbožňuju Eiffelovku, moc se mi líbí a doufám, že jí jednoho dne uvidím živě!

Asi tak by se vám představila tato usměvavá holčička, jejíž optimismus a dobrá nálada jsou neodolatelně nakažlivé. Vážné onemocnění svalová hypotonie a dystrofie jí nedovolí chodit. Kája je ale velice statečná, bere to sportovně a každý den poctivě cvičí s nadějí, že se jí podaří alespoň malé zlepšení.

Před několika lety se hluboce zamilovala do Paříže, obzvláště obdivuje Eiffelovu věž. Jejím velkým snem je toto místo navštívit, zažít místní jedinečnou atmosféru a udělat si u této památky rodinný piknik. I přes svůj handicap Karolínka miluje tančení. Byla natolik šikovná, že se jí podařilo dostat do dívčí taneční skupiny, která sklízí úspěchy a podařilo se jim společně vybojovat i nejedno ocenění. Jedna významná soutěž se pořádala i v Paříží, a tak doufala, že se konečně na své vysněné místo brzy podívá! Šance však pohasla ve chvíli, kdy byla akce z bezpečnostních důvodů trvale přesunuta do Říma. Tato zpráva Káju velice zarmoutila. Prarodiče, kteří o ni a jejího brášku s láskou pečují, by oběma dětem snesli modré z nebe. Toto přání své vnučce ale bohužel splnit nedokáží, protože je nad jejich finanční možnost, aby mohli obě děti zabezpečit.

Splněné dětské přání - Karolínka

 

Když však veškerá naděje na uskutečnění výletu do Francie pohasla, napadla babičku Danielu ještě jedna a poslední možnost… sepsala dopis o přání své vnučky a poslala ho dvěma kouzelným vílám, Kristýně a Martině. Ty totiž umí dělat zázraky a díky jejich organizaci Splněné dětské přání mění sny handicapovaných dětí ve skutečnost. Zajímá vás, co jsme se dozvěděli? Zde je krátký úryvek:

„Chtěla bych se s Vámi podělit o jednom "tajném" přání naší Karolínky. Tím snem je Paříž město módy, Eiffelova věž a krásná francouzština. Od té doby, co Karolínka přestala sbírat princezny, má na všem Eiffelovu věž nebo alespoň nápis Paris. A tak má na cvičky, taneční střevíce i stepky v úžasné tašce právě s Eiffelovou věží. Nesmí chybět se stejným motivem kabelka či kosmetická taštička, které má Karolínka s sebou na tanečním tréninku s dresem, v ZUŠ s notami nebo i na cestách při účasti tanečních soutěží. Eiffelova věž nechybí ani na Karolínčiných tričkách. Polštářky, ty má s Eiffelovou věží tři! Přeji Karolínce, aby se jí její tajné přání jednou splnilo.“

Splněné dětské přání - Karolínka

Karolínky vývoj sledujeme poslední tři roky. Je velice snaživá a talentovaná. Víme, že její přání je skutečně od srdce a dlouhodobé. Věříme, že by jí mohlo motivovat k dalšímu rozvoji a zároveň by tento výlet byl stmelením rodiny, která se pere statečně se vším, co jim přichází do cesty. Proto jsme se rozhodly vyhlásit 7. dětské přání a věnovat ho právě Káje.

Abychom mohli výlet do Paříže uskutečnit, potřebujeme získat potřebné finanční prostředky. Pomůžete nám svým příspěvkem, abychom mohli této holčičce splnit její velký sen? Zapojit se můžete osobně, finanční dary přijímáme v hotovosti nebo zasláním na náš účet založený speciálně pro tuto akci: 

444555066/0100 (Komerční banka) variabilní symbol 20170922 


Rovněž nám pomůže, když se o nás dozvědí vaši známí nebo pokud nám doporučíte firmu, kterou bychom mohli oslovit s žádostí o sponzorství. Předpokládaný termín realizace je na jaře 2018. Podpořit nás můžete také objednáním našich vlastnoručně šitých výrobků na www.facebook.com/splnene-prani-eshop


Sledujte nás:
www.splnene-prani.cz
www.facebook.com/splnene-prani 

Aktuální kolo