Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Kočička s pejskem provázeli Teddýska a jeho sestřičku při letu balónem

teddýsekSplněné dětské přání má za sebou realizaci dalšího kola s názvem „Vzhůru do oblak“. Tentokrát bylo věnované vážně nemocnému 8letému Teddýskovi, kterému lékaři diagnostikovali rakovinu. Hlavním partnerem akce se stala firma ChadBalon. Patronem byl výjimečný člověk, skvělý zpěvák, herec a také osobní kouč Martin Pošta.


V neděli 27. září přijela Teddýskova rodina do Prahy a strávila celý den s neziskovou organizací Splněné dětské přání. Obě zakladatelky Martina s Kristýnou počítaly netrpělivě poslední dny a snažily se ze všech sil připravit příjemné zážitky pro nemocného chlapce. V plánu byla také malá oslava narozenin, které měl Teddýsek jen pár dnů před akcí. Maminka nám v rozhovoru prozradila, co má rád a tím jsme se do puntíku řídily. Chlapečkovi se moc líbil úžasný dort s motivy Angry Birds, který nám speciálně na zakázku vyrobila Cukrárny U Školy. Nejenže báječně chutnal, ale s marcipánovými postavičkami si pak děti ještě dlouho vyhrály.

teddýsek

Paní Xenie Měchová z Ostravy vyrobila pro Splněné dětské přání speciální přáníčko, které je zhotovené technikou zvanou quilling. Je to metoda stáčení papírových proužků pomocí pera do spirálek, které se dále tvarují. Nejprve se vytiskne obrázek balonu a potom se vyplňuje vyrobenými tvary. Když je hotový, nalepí se na barevnou čtvrtku, která byla nalepena na kartě vyrobené z výkresu. Od návrhu po výrobu trvala celková práce neuvěřitelných 7 hodin.

teddýsek

Teddýsek a jeho sestřička Emmička mají oba moc rádi zvířátka. Požádali jsme Pavlínu Jakubčíkovou z Příbrami, která se věnuje háčkování hraček o spolupráci. Hodná paní s radostí souhlasila a vyrobila v rekordním čase za pět dnů pro děti pejska s kočičkou. Hračky uháčkovala ze 100% bavlny značky Scarlett plněné dutým vláknem. Výroba trvá podle nálady nebo náročnosti. Od 1 dne do týdne. Pro malé děti se používají čumáčky Havlík nebo bezpečnostní očička. Pejsek s kočičkou se dětem moc líbili a dělali jim veselou společnost při letu balonem, Emmička a Teddýsek si je pak odvezly domů na památku.

teddýsek

Speciální poděkování
Martin Pošta - www.tvorivasilamysleni.cz
Firma ChadBalon - www.chadbalon.cz
Firma Cukrárna u školy - www.cukrarnauskoly.cz
Pavlína Jakubčíková 
Xenie Měchová

 

 

Aktuální kolo