Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Leo Express podpořil dětské přání Karolínky vysněná cesta do Paříže

Splněné dětské přání a Leo ExpressKdyž organizace Splněné dětské přání připravovala další misi, tentokrát věnovanou handicapované Karolínce, oslovila několik důvěryhodných společností s žádostí o spolupráci. Mezi nimi i Leo Express. Karolínky velký sen dopravce oslovil, proto se rozhodl stát partnerem dalšího dětského přání a pomohl svými službami.

Jedním z partnerů, kteří se rozhodli pomoci organizaci Splněné dětské přání s proměnou dalšího dětského snu ve skutečnost, byla společnost Leo Express. Protože žije Karolínka společně se svým starším bráškou Filípkem u prarodičů v Kopřivnici, bylo zapotřebí důkladně promyslet, kdy a jak se dostanou do Prahy, odkud měla začínat vysněná cesta do Paříže. Největším oříškem bylo zajištění příjemné dopravy s ohledem na skutečnost, že se Kája pohybuje na vozíčku. S tím uměl Leo Express výborně pomoci! Disponují bezbariérovými vlaky, které jezdí pravidelně a hlavně bez nutnosti přestupu na trase Praha – Studénka, která se nachází v blízkosti Kopřivnice.

„Rozhodli jsme se Karolínce pomoci se splněním jejího snu podívat se do Paříže. Proto jsme spolupracovali s organizací Splněné dětské přání na její přepravě naším vlakem ze Studénky do Prahy a zpět. Všechny naše vlaky jsou bezbariérové včetně toalety, což je unikátní vlastnost v dálkové dopravě. Pro vozíčkáře máme vyhrazena speciální místa v blízkosti dveří. Aby byl zajištěn snazší nástup, jsou všechny vlaky vybaveny plošinou, která překonává mezeru mezi nástupištěm a vlakem a kterou není třeba objednávat. Proto věříme, že si Karolínka tuto část cesty v pohodlí užila,“ vyjádřil se ke spolupráci tiskový mluvčí společnosti Leo Express Emil Sedlařík.

Foto: Daniela Seidlová

Splněné dětské přání a Leo Express

Sponzory této akce byli:
RS Development
Logio
Nadační fond AVAST
Etnetera
Zaměstnanci společnosti Etnetera
Givenio
Přátelé svaťácké kultury
Prarodiče Karolínky
Dobrovolní dárci

Partnery tohoto dětského přání byli:
Leo Express
Flixbus
Dostaň se ven
PartyKostym.cz
Paříž na míru

Tomuto dětskému přání poskytl exkluzivní záštitu velvyslanec Petr Drulák, který aktuálně působí na Velvyslanectví České republiky v Paříži.

Aktuální kolo