Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Mise Vánoční přání 2023: Obdarovali jsme na Štědrý den další děti

Splněné dětské přáníMilí přátelé, s radostí s vámi sdílíme zprávu, že se nám podařilo zrealizovat další ročník akce Vánoční přání. Povedlo se nám znovu obnovit naši dlouholetou tradici, kterou jsme zahájili již v roce 2012 a přerušena byla pouze jednou jedinkrát v důsledku závažného onemocnění. Z přihlášených rodin jsme vybrali 3 šťastlivce. Rodiče s námi posdíleli své životní příběhy a jejich ratolesti od nás našli pod stromečkem milé překvapení z tvůrčí dílničky Splněného dětského přání. Chcete vědět jména dětí, kterým jsme udělali radost?

Tentokrát jsme vybraly tři statečné maminky, které se s láskou starají o svoje děti. Je smutné, že některým rodinám osud naloží tak obrovskou psychickou bolest. Potom následuje jenom totální bezmoc a nezůstává jim jiná možnost než se situací vyrovnat. Proto se snažíme takovým rodinám pomáhat, jak to jde v našich možnostech.

Nikolas je statečný 7 letý kluk, který se narodil extrémně nedonošený a neměl moc velké šance na přežití. Nakonec si svůj život tvrdě vybojoval a dnes dělá svojí mamce velkou radost.
Druhá vybraná úžasná holčička se jmenuje Ema a má velice vzácné onemocnění. Podle paní doktorky z neurologie je jediná nejen z ČR ale také z Evropy. Bohužel maminka má nyní velké trápení s doktory a náročnou léčbou svojí dcery.

Třetí dítě je dnes už velký kluk Lukáš. Maminka odešla do porodnice porodit zdravé dítě, ale pár hodin po porodu bylo nečekaně najednou všechno úplně jinak. Dnes je na syna velice pyšná za to, co všechno zvládá a jak se pere se svým nelehkým osudem.

Splněné dětské přání

Pro všechny tři děti byly vybrány dárky pro radost z naší dílničky. Všechny jsme zabalily do vánočního papíru a poslaly maminkám před Vánocemi. Na našich webových stránkách si budete mít možnost v dalších týdnech přečíst jednotlivé osobní příběhy.

Chcete nás podpořit, abychom i nadále mohli šířit osvětu ve společnosti a informovali jsme o dění vybraných rodin? Oceníme vaše finanční příspěvky na číslo účtu 5070227 / 0100 pod variabilním symbolem 5070227. Za Splněné dětské přání děkují Marťa a Kristy Jana

Aktuální kolo