Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Náš tým

Zajímá vás, které tváře stojí za vznikem a realizací Splněného dětského přání? Za každou důvěryhodnou společností najdete vždy konkrétní jména, seznamte se s naším týmem.


Kristýna Šmejkalová

Kristýna ŠmejkalováJsem… milující bytost, žena, dítě, dcera, partnerka, kamarádka, týmový hráč, kolegyně, zakladatelka média Kulturní servis Puls, PR manažerka, redaktorka, příležitostná fotografka, zakladatelka neziskové organizace Splněné dětské přání.

Co mě motivovalo k založení Splněného dětského přání?
„Když maminka otěhotněla a s radostí očekávala můj příchod, oznámili jí lékaři šokující zprávu – s velmi vysokou pravděpodobností se narodím jako handicapované dítě. Tenkrát byla statečná, naivní, šťastná a věřící. Rozhodla se riziko podstoupit a svou vytouženou holčičku porodit za každou cenu. Stal se zázrak! K velkému překvapení všech jsem se narodila zdravá a silná. Uvědomuji si, že mi byl dán jedinečný dar, dar svobodného života. Mohu vidět věci kolem sebe, sama chodím, dokážu se o sebe postarat, mohu komunikovat a poznávat. Ne všem bylo dáno do vínku tolik jako mně, proto bych chtěla lidem, a především dětem, dát kousek štěstí, pozitivní energie a síly, aby se jim žilo lépe a motivovala jsem je k dalším životním krokům.“


Martina Šmejkalová

Martina ŠmejkalováJsem… žena, dítě, matka, dcera, sestra, kamarádka, zaměstnanec, recepční, kolegyně, tvůrkyně ručně vyráběných produktů pro Splněné dětské přání, redaktorka, zakladatelka neziskové organizace Splněné dětské přání.

Co mě motivovalo k založení Splněného dětského přání?
„Jako malá holka jsem měla možnost poznat na vlastní kůži, jaké to je být handicapovanym dítětem. Moje spokojené dětství skončilo ve chvíli, kdy mi lékaři oznámili krutou diagnózou mého zdravotního stavu. Dodnes slyším ta slova, která obrátila celý můj život vzhůru nohama a proměnila ho v sérii návštěv různých léčeben a doktorů. Vyplakala jsem tehdy mnoho slziček, neboť můj handicep se nedal skrýt. Tehdy jsem poznala, jak umí být společnost vůči nemocným dětem bezohledná a zlá. Zanechalo to ve mně hluboké jizvy na duši, které se snažím léčit tím, že pomáhám všem s podobným osudem. Splněné dětské přání je můj vlastní splněný sen.“

 

Kdo nám pomáhá? Seznamte se s členy našeho týmu...

Průběžně budeme doplňovat informace o dalších lidech, kteří nám pomáhají a na realizaci Splněného dětského přání se podílejí. Dozvíte se o fotografovi Aleši Hrubém, kameramanovi a střihači Petru Láškovi a dalších zajímavých osobnostech.

 

Aktuální kolo