Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Naše letošní vánoční splněná přání rozzáří oči rodičům i dětem

splněné dětské přáníSplněné dětské přání se stejně jako v předchozích letech rozhodlo uspořádat úspěšnou akci Vánoční přání. Tentokrát chceme obdarovat nejen děti, ale hlavně rodiny, které se s velkou láskou po celou dobu starají o své vážně nemocné ratolesti.

Dnes vám představíme sedm šťastných rodin a jednu zcela novou, které jsme po dlouhém výběru vybraly a poslaly jim dárečky k Vánocům. Jedná se o příběhy, které již byly vydány v minulých letech, ale my jsme byli zvědaví, jak se jim v současné době daří a co je u nich nového. Navazující příběhy budeme vydávat na našich webových stránkách od ledna 2017, kde budete mít možnost dozvědět se o jejich dalších osudech.

Nový příběh bude o mamince Lence z Chrudimi, které se narodil zcela zdravý chlapeček Daniel. Ve třech měsících se všechno změnilo a byla mu diagnostikována vrozená vývojová vada na mozku Lissencefalie. V České republice je s touto diagnózu pouze 12 lidí. Daneček od nás dostane krásnou hračku, která se stane jeho novým kamarádem a bude mu pomáhat v léčení. Co to bude, vám prozradíme, až v dalším článku, neboť je přeci před Ježíškem.

splněné dětské přání

Článek o Daliborovi, který pochází z dvojčat, jsme vám poprvé představili 12. listopadu 2013. Maminka Renata nám bude vyprávět, jak její 17letý syn prožívá pubertu a co se změnilo po zdravotní stránce. Stále mají svého oblíbeného pejska Brada, který je nejoblíbenějším členem rodiny.

splněné dětské přání

Maminka Simona nám vyprávěla svůj osudový příběh v červenci 2015. Tříletou dceru Štěpánku nyní nejvíce trápí epilepsie. U této zákeřné nemoci nikdy nevíte, kdy udeří a jak těžký záchvat bude probíhat. S manželem ale drží při sobě, neboť se právě díky těmto okolnostem jejich vzájemný vztah ještě více upevnil a svojí holčičku milují nade všechno.

splněné dětské přání

Maminka Jana měla velkou radost, že byla vybrána a napsala nám, co všechno se u nich od května 2015 změnilo. Dceři Terezce je 11 let a začíná s ní pěkně cloumat puberta. V rodině se u nich hodně změnilo a poslední rok byl pro ně opravdu moc těžký, neboť manžel velice vážně onemocněl. A jak to všechno dopadlo, si budete mít možnost přečíst po Novém roce.

splněné dětské přání

Lucka a Lydie jsou dvojčata, kterým je již v současné době 21 let. Obě chodí poslední rok na základní školu speciální pro nevidomé a slabozraké v Brně. Rodiče se o ně starají s velkou láskou a snaží se jim jejich nelehký život usnadnit, co nejvíce. S jejich příběhem jste se poprvé seznámili v říjnu 2013.

splněné dětské přání

Příběh Jitky, která se stará o těžce nemocnou dceru Leu 24 hodin denně nás chytil za srdíčko. Od článku z roku 2013 se u nich hodně změnilo, ale bohužel k horšímu. Právě tato maminka si zaslouží od nás krásný dárek, který jí alespoň na chvilku rozzáří oči a potěší ji. Z jejich slov, které nám napsala, je cítit zvláštní smutek, ale hlavně se jí změnily v životě všechny priority.

splněné dětské přání

Příběh tatínka Viktora, který se sám stará o své děti se nedá zapomenout. Život mu toho nasadil na bedra opravdu hodně. Stále však neztrácí optimismus a popsal nám, co je nového od ledna 2014 u jeho dcery Dorotky, která se statečně prala s rakovinou. A co vám všem vzkazuje? „Chtěl bych všem v tomhle předvánočním čase popřát, aby se měli rádi a užívali všeho dobrého, co život přináší. Chtěl bych všem těm, kteří si něčím podobným prošli, popřát, aby se už k tomu špatnému nemuseli nikdy vracet. A chtěl bych všem ostatním, kteří nic podobného nezažili, popřát, aby se jim to vyhnulo. Krásné svátky všem. Táta Viktor a dcerka Dorotka.“

splněné dětské přání

Babička Daniela a děda se stále s velkou láskou starají o svá dvě vnoučata. Filípek je zdravý a Karolínka má vážné onemocnění svalovou hypotonií a dystrofií, které nedovolují holčičce chodit. Ona je velice statečná a na vozíku se věnuje velké zálibě, kterým je tanec – v této disciplíně získává poháry a medaile. Od jejího příběhu z roku 2013 se tedy hodně změnilo a budeme se těšit na nové pokračování.

splněné dětské přání

Speciální poděkování za spolupráci patří
- Partnerovi akce za krásné knížky: Portál, s. r. o. (www.portal.cz)
- Paní Adéle Juřenové, která věnovala do této akce pro nemocné děti vlastnoručně uháčkované hračky

splněné dětské přání

Líbí se vám, jaké akce pro handicapované a nemocné děti pořádáme? Pomáhejte společně s námi! Pošlete nám dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 5070227/0100 a my splníme dalším rodinám jejich sen a umožníme jim prožít krásný den.

Aktuální kolo