Různorodost nás spojuje:
handicapovaní a zdraví, ruku v ruce

Návod na složení zázračného levitačního stojánku

Pokud otevíráte tento článek, pak jste buď hodně zvědaví nebo pravděpodobně patříte mezi ty šťastlivce, pro které Splněné dětské přání tento zázračný levitační stojánek zhotovilo. Co je zapotřebí k jeho sestavení a jak na to? Projděte si krok po kroku tento návod obsahující i pár užitečných tipů.

Krok 1. připravte si nástroje
K sestavení zázračného levitačního stojánku budete potřebovat:
- vteřinové lepidlo
- nůžky
- pevnou nit nebo provázek

Náš tip: Pokud máte větší či silnější prsty, může vám pro komfortnější skládání dobře posloužit pinzeta.

Krok 2. přilepte sloupky k destičkám
Na každé ze dvou trojúhelníkových destiček můžete vidět dvě malé drážky s prohlubní. Do nich postavíte sloupky, tak aby byly pěkně zapřené obě nožky sloupků. Nejdříve si umístění vyzkoušejte, pak použijte vteřinové lepidlo a pevně přilepte. Pozor, na kterou stranu bude směřovat horní část sloupku - správné postavení ověřte podle obrázku níže.

Náš tip: Pokud by nožky sloupku do drážek hůř zapadaly, můžete je zlehka přejet smirkovým papírem. Výrobek však lze bez problémů zhotovit i bez tohoto kroku.

Splněné dětské přáníKrok 3. svažte destičky k sobě
Nyní je zapotřebí týmová spolupráce. Umístěte obě desky naproti sobě - jedna část je položena na stole, druhou musíte přidržovat rukou ve vzduchu. Při pohledu shora se trojúhelníky překrývají. Zvolte podle sebe, jak vysoký chcete stojánek mít. Poté spojte prostřední část pomocí provázku - postačí jednou, ale pro pevnější efekt, můžete omotat i víckrát dokola.

Zatímco jeden stavitel stále přidržuje stojánek tak, aby byl prostřední provázek stále napnutý, druhý si připraví tři stejně dlouhé provázky v závislosti na výšce stojánku. Každý destička má na konci trojúhelníkové strany malý otvor. Tím protáhněte provázek a udělejte pevný uzlík, ideálně dvojitý. Nejprve si připravte uvázané provázky na spodní destičce a pak se teprve pusťte do přivazování k horní destičce. Pro snadnější utahování můžete použít pinzetu. Je nutné, aby byly provázky na všech stranách uvázané stejně. Čím přesnější budete, tím lépe bude stojánek fungovat.

Náš tip: Pro svazování použijte nit či provázek, čím pevnější bude, tím lépe bude stojánek držím a unese větší zátěž. Pokud zvolíte provázek v růžové barvě, bude výsledný wow efekt vypadá věrohodněji.


Splněné dětské přání
Krok 4. první otestování stojánku
Výborně, váš zázračný stojánek již levituje! Nyní zkontrolujte, zda jste s jeho vzhledem spokojeni. Pokud potřebují některé nitě či provázky dotáhnout, upravte je nyní. Když jste s dílem spokojeni, proveďte první test - nejprve s něčím lehčím, při dalších zkouškách můžete přidávat zátěž. Umístěte předmět na horní destičku tak, aby byla co nejlépe vycentrovaná vůči stojánku.

Pokud jste postupovali správně, pak bude stojánek fungovat a váš předmět bez potíží unese. Když zaznamenáte, že se některá z nití vychyluje či váš stojánek tančí, je zapotřebí zkontrolovat, zda je předmět správně umístěný a nitě na všech stranách stejně dlouhé a dobře napnuté. Nakonec už jen zbývá zastřihnout případné přečuhující nitě. Užívejte si radost ze svého výtvoru a zkoušejte, co dalšího zajímavého tento stojánek unese.

Náš tip: Na jedné z destiček je umístěno srdce Splněného dětského přání, aby připomínalo radost ze společného zážitku a přinášelo dobrou energii do prostoru, kde bude stojánek umístěn. Desku se srdcem může sloužit jako horní díl, abyste ji měli na očích a v případě, že chcete mít na stojánku něco položeného, stačí jej jednoduše otočit a srdíčko bude dobře viditelné i ve spodní části.

Splněné dětské přání

Tento unikátní kousek byl navržen na 3D tiskárně speciálně pro Splněné dětské přání zaměstnanci naší spřátelené společnosti Etnetera, kterým ze srdce děkujeme za podporu. Při jeho vymýšlení a realizaci jsme si sami užili dost legrace a napětí. Ať už se zázračný levitační stojánek chystáte skládat doma s partnerem či rodinou nebo ho sestavit při společném posezení s přáteli, věříme, že si tuto aktivitu báječně užijete i vy.

Zaujal vás tento malý zázrak? Objednejte si výrobek jako dárek pro své blízké či firemní partnery za finanční příspěvek 139 korun. Uděláte dalším lidem radost z pěkného zážitku a zároveň podpoříte Splněné dětské přání, aby mohlo pomáhat dalším rodinám s handicapovanými dětmi. Objednávky posílejte e-mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a do předmětu uveďte Zázračný levitační stojánek. Budeme vás pak kontaktovat s dalšími informacemi.

Splněné dětské přání
Pochlubte se:
Dejte nám vědět, jaké pro vás skládání levitačního stojánku bylo, co všechno unesl a za jak dlouho jste ho složili. Třeba nám dáte zajímavý nápad, k čemu dalšímu ho lze využít :-)

Kristýna
Stojánek jsem skládala naslepo bez návodu na složení, zabralo to zhruba 1,5 hodiny. Byla to zkouška trpělivosti, pozornosti a také příležitost se pořádně zasmát. Doporučuji vyzkoušet, nápad se mi moc líbí a jak to funguje, to je prostě fascinující!

Vojta
Byla to pro mě pořádná výzva, ale o to větší radost, když se dílo podařilo! Skládání mi se vším všudy a s malou konzultací zabralo asi hodinku. Dost mi pomohla pinzeta, šlo to hned jednodušeji. Výsledek stál za to. Byl jsem překvapený, že stojánek na pohodu unesl telefon a ještě to vypadalo jako stylové kouzlo.

Aktuální kolo