Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Osobně podpoříme jedinečný koncert Rock for Soul věnovaný všem lidským duším

Splněné dětské přáníVe čtvrtek 2. listopadu, v čase dušiček, se v pražském Divadle Hybernia uskuteční již druhý ročník mezinárodního festivalu Rock for Soul. Během večera vystoupí Ewa Farna, Kamil Střihavka, Martina Bárta, Skety, Justin Lavash, Juwana Jenkins, Silvesrback, Roman Dragoun, George Gakis a Nobles. Hlavním tahounem a bezpochyby největším lákadlem je Joe Lynn Turner známý díky působení v Deep Purple a Rainbow. A právě osobní setkání s ním a s jedním z pořadatelů této akce nás utvrdilo, že na Rock for Soul rozhodně nesmíme chybět!

Jak se vůbec tento pozoruhodný projekt zrodil? Díky písni. Ano, nás samotné to překvapilo, ale prapůvodně neměl  Zdeněk Berry Beran, který Rock for Soul připravuje společně se svým letitým kamarádem Jakubem V. Mírkem, žádné velké ambice na vytvoření mezinárodního hudebního festivalu.

Nejprve Berry složil hudbu ke skladbě „Vláda dušiček“ (původně se jednalo o stejnojmennou villonskou baladu Michala Horáčka), k níž českou verzi nazpíval František Segrado. Ruku v ruce s tím přišla zajímavá myšlenka od chicagského kameramana českého původu Vladimíra Van Maule, že by si tato píseň zasloužila i poetické filmové ztvárnění. Realizace se ujal režisér Mikoláš Orlický a výsledek je vskutku pozoruhodný. Videoklip nádherně dokresluje již tak dojemnou a velmi silný song, navíc v něm účinkují zvučná jména – Ivana Chýlková a sólistka Baletu Národního divadla Zuzana Šimánková.


Splněné dětské přáníMartina a Kristýna Šmejkalovy s Joe Lynn Turnerem

České verze „Vlády dušiček“ sklidila v zahraniční natolik pozitivní odezvu, že se tvůrci rozhodli vytvořit její mezinárodní anglickou verzi pod názvem „The Parliament of Souls“. Ke spolupráci přizvali Joe Lynn Turnera, Celeste Buckingham, George Gakise, Juwanu Jenkins, Justina Lavashe a Chantal Poullain. Světová premiéra se uskutečnila před rokem v Paláci Žofín a byla zároveň uctěním památky Václava Havla. A právě po této akci se pořadatelé rozhodli pokračovat v dalších koncertech a dali tak vznik festivalu Rock for Soul.

„Tento mezinárodní projekt jsme zasvětili všem lidským duším a vzpomínce na duše těch, kteří už tu s námi být nemohou. To se týká nejen našich vlastních předků, ale i významných osobností celé společnosti. Věříme totiž, že umění nás spojuje, obohacuje a dělá vnímavějšími i tolerantnějšími,“ nastínil Zdeněk Berry Beran.

Podle Joe Lynn Turnera se tato myšlenka u druhého ročníku festivalu dokonce posouvá mnohem dál: „Nevím, jestli můžeme říct, že je pouze pro mrtvé duše. Původně jsme si mysleli, že to bude především pro Václava Havla, který je mrtvá duše. Ale podle mě je to pro všechny duše, ať už pro živé či mrtvé, nebo pro ty, které teprve přijdou.“

Uctít lidské duše, ať už ty, které odpočívají na onom světě nebo ty, jež nás obklopují a podpořit umělce přijdeme na Rock for Soul osobně. Pokud tedy nemáte na čtvrteční večer 2. listopadu žádný plán, přidejte se k nám. V prodeji zbývají poslední vstupenky, zakoupíte je zde: www.ticketpro.cz/hudba/rock/2196716-rock-for-soul.html. Píseň The Parliament of Souls si můžete poslechnout níže.


Splněné dětské přání Rock for Soul

Aktuální kolo