Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Pomáhej tancem: dobročinná akce s příběhem, který mění životy dalším lidem

Splněné dětské přáníV Pardubicích se již v pátek 26. ledna 2024 uskuteční inspirativní akce Pomáhej tancem. Jejím záměrem je přinést radost a naději těm, kteří ji uvítají – ať už jde o handicapované děti, jejich rodiče nebo zdravé lidi, kteří rádi poznají někoho nového bez ohledu na to, zda jsou single nebo zadaní. Zároveň tato událost připomíná, jak moc tanec může ovlivnit náš život. Pro hosty je připraven taneční workshop, hudební párty, tombola a speciální vystoupení handicapované Karolínky a její dlouholeté taneční partnerky Elišky. Výtěžek z akce podpoří misi Nový domov – Místo naděje.

Tanec, který roztančí srdce a zároveň pomůže udělat dobrý skutek? Ano, takový si můžete užít na dobročinné akci Pomáhej tancem, kterou pořádá rodinná organizace Splněné dětské přání a projekt Tanec v radosti. Uskuteční se v prostředí Zámecké kavárny v Pardubicích. Výtěžek z akce pomáhá plnit dětská přání a budovat komunitní centrum „Nový domov – Místo naděje“ pro lidi, jež hledají ve svém životě přijetí, oporu a bezpečné zázemí bez ohledu na to, zda jsou zdraví nebo mají nějaké zdravotní znevýhodnění a omezení.

Splněné dětské přání
Večer začne stylově zoukovým workshopem pod vedením profesionální lektorky Evy Stillerové. Radost z pohybu si můžeš užít bez ohledu na to, zda jsi začátečník nebo pokročilí. Podstatná je chuť užít si večer a poznat nové lidi. Proč se tanečnice rozhodla podpořit Splněné dětské přání? „Co zažijeme v dětství, táhne se s námi celým životem. Pro mě osobně je zážitek ten nejlepší dárek, na který se jen tak nezapomene a díky kterému opravdu žijeme. Přijde mi, že většina lidí touží více po nehmotných věcech. Ale ono, i kdyby po hmotných, tak na tom nezáleží. Hlavní je naslouchat druhým, po čem jejich srdce prahne a pomoct jim se k tomu přiblížit. Život je přeci jeden velký vztah, který se tímto posílí,“ říká Eva Stillerová z projektu Tanec v radosti.

Bohatý program zahrnuje také taneční párty v rytmech zouku, salsy a bachaty, možnost zvěčnit se v připraveném fotokoutku nebo speciální vystoupení Karolínky Dejové a její dlouholeté taneční partnerky a kamarádky Elišky Jeřábkové. Tyto talentované dívky spolu táhnou za jeden provaz již mnoho let a jejich propojení nezanechá nikoho lhostejným. Kája je mladá dívka, která čelí každodenním výzvám kvůli svému zdravotnímu omezení – svalové hypotonii a dystrofii. V tanci našla jak formu rehabilitace, tak i zdroj síly a radosti. Po dlouhých letech snění se jí právě díky organizaci Splněné dětské přání splnilo dětské přání, když si zatančila u Eiffelovy věže v Paříži. Její příběh byl velkou inspirací pro mnoho lidí. Eliška navíc předvede svůj um i v břišním tanci, kterému se profesionálně věnuje.
Večerem bude provázet ambassadorka organizace Splněné dětské přání, Kristy Jana. Účastníci se mohou těšit také na bohatou tombolu, v rámci níž lze vyhrát například vstupenky na improvizační představení Paleťáci, soukromou taneční lekci s Evou Stillerovou, výuku angličtiny nebo Vědomý rozhovor, individuální konzultaci s mentorkou Kristy Janou.

Splněné dětské přání
Vstupenky jsou k dispozici k zakoupení na místě v den akce ve dvou variantách – finanční dar ve výši 300 korun zahrnuje zvýhodněný kombinovaný vstup na workshop a párty nebo pro zájemce o účast jen na taneční párty je finanční dar 200 korun. Začátek workshopu je v 18:30, párty bude startovat o hodinu později.

Pokud se někomu akce Pomáhej tancem líbí, nemůže se osobně zúčastnit, ale má chuť ji podpořit, může zaslat dobrovolný finanční dar na číslo účtu 444555066 / 0100 s variabilním symbolem 240126. Další informace najdete na www.splnene-prani.cz nebo www.facebook.com/events/350277364274830 


Mediálním partner akce:

Splněné dětské přání

Aktuální kolo