Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Potvrzeno! Splníme Karolínky přání a vydáme se na cestu do Paříže

Splněné dětské přáníOrganizace Splněné dětské přání v září 2017 oznámila, že se chystá splnit sen dalšímu handicapovanému dítěti. Ani tentokrát nebylo zadání jednoduché – jedenáctiletá Karolínka toužila po návštěvě Paříže, obzvláště pak po prohlídce Eiffelovy věže, kterou velmi obdivuje a zdobí mnohé z jejích věcí. Nyní přichází pořadatelky Kristýna a Martina Šmejkalovy s dobrou zprávou – splnění Kájina snu je již na dosah!

Cvičit s živým lachtanem, natočit vlastní píseň s oblíbenou zpěvačkou nebo se vznést k oblakům v horkovzdušném balonu… to je jen pár příkladů dětských snů, které již Splněné dětské přání dokázalo proměnit ve skutečnost. Cesta za Eiffelovou věží byla novou výzvou nejen co do náročnosti realizace, ale také díky tomu, že se jedná o první mezinárodní akci, kterou organizace pořádá.

„S rodinou Karolínky jsme v kontaktu již několik let. Za tu dobu jsme měli možnost sledovat nejen, jak se vyvíjí její zdravotní stav, ale také s jakou láskou a péčí o ni a jejího staršího brášku Filipa pečují prarodiče, kteří je vychovávají. Tuším, že ne každý by byl tak obětavý, aby opustil svou milovanou práci a vstával denně ve čtyři ráno, jen aby se o své děti postaral a zajistil jim vše, co potřebují k rozvoji a ke štěstí,“ říká Kristýna Šmejkalová. „Když jsme se o přání jet do Paříže dozvěděli poprvé, netušili jsme, že se jedná o tak hlubokou touhou. Kája nás však přesvědčila o tom, že toto je skutečně její největší sen.“


Splněné dětské přání

Holčička se ve volném čase věnuje kromě jiného i tancování na vozíčku. Tento sport se stal její velkou zálibou, vášní a hodně jí pomáhá i po fyzické stránce, neboť díky němu zaznamenává až zázračné pokroky. S tanečním souborem sklízí jeden úspěch za druhým, a když se naskytla příležitost vyrazit na jednu mezinárodní soutěž právě do Paříže, byla Kája ve svém živlu. Nadšení však vystřídalo zklamání, protože se pořadatelé nakonec z bezpečnostních důvodů rozhodli pro změnu lokality.


„Věděli jsme, že by babička s dědou udělali cokoli, jen aby byla jejich vnoučata šťastná. Karolínky přání je ale natolik finančně náročné, že to bylo nad jejich možnosti. Ačkoli oba v současné době ještě stále chodí do zaměstnání, snaží se veškeré našetřené prostředky investovat do pomůcek, léčby a bezbariérových úprav domu. Když pochopili, jak moc Kája po Paříži touží, začali hledat pomoc. Jsme moc rádi, že se obrátili právě na Splněné dětské přání,“ prozradila Martina Šmejkalová.


Splněné dětské přání

Díky jednotlivcům, kteří přispěli dobrovolnými dary a finanční podpoře společností RS Development, Logio, Etnetera a jejích zaměstnaců, Givenio, Přátelům svaťácké kultury a Nadačnímu fondu AVAST se nakonec podařilo vybrat takovou částku na pokrytí nákladů, aby bylo možné Karolínky sen uskutečnit. „Jsme omezeni časem, protože víme, jak je pro Káju důležité plnit své školní povinnosti. V rámci prázdnin pak potřebuje nastoupit na nutnou léčbu v Klimkovicích, a tak není nazbyt realizaci odkládat – do Paříže se vydáme ještě tento týden,“ oznamují s radostí pořadatelky.


Splněné dětské přání se snaží nejen o realizaci jedinečných zážitků, ale také především o stmelení rodiny. Proto pojede Karolínka do Francie v doprovodu svých prarodičů i brášky Filipa. Čeká je bohatý program, v rámci něhož navštíví Velvyslanectví České republiky v Paříži, zajímavé památky a samozřejmě uvidí i oblíbenou Eiffelovu věž. Rodinu přiveze do Prahy luxusní vláček od Leo Expressu již v úterý 24. července, odtud se pak následující den vydá s organizačním týmem na misi za splněním jejího dětského snu.

 
Děkujeme sponzorům a partnerům dětského přání, kterými jsou:
- RS Development
- Nadační fond AVAST
- Etnetera
- Logio
- Přátelé svaťácké kultury
- Leo Express
- Flixbus
- Dostaň se ven
- Partykostym.cz
- Paříž na míru
- Petr Drulák, velvyslanec působící na Velvyslanectví České republiky v Paříži
- prarodiče Karolínky
- dobrovolní dárci

Aktuální kolo