Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Pozdrav od Vanessky – jak vzpomíná na oslavu 6. narozenin naší organizace?

Splněné dětské přání Vanesska přáníSplněné dětské přání v březnu oslavilo už 6 let svého působení. Za tu dobu pomohlo mnoha rodinám s handicapovanými dětmi, dalo vzniknout mnoha neobyčejným přátelstvím a nadělilo spoustu radosti a krásných chvil. Na jeden takový den zavzpomínala i Vanesska, holčička, které jsme jako vůbec prvnímu dítěti splnili jeho přání. Jaké zážitky si odnesla z narozeninové oslavy a setkání s dalšími dětmi, jejichž přání se díky nám splnila?

Milá Martinko a Kristýnko, moc děkuji za pozvání na oslavu organizace Splněné dětské přání. Byla nádherná! Ráda jsem poznala holky Kristýnku, Zuzanku, Gábinku a jejich rodiče. Také mám radost, že jsem poznala Martina Poštu, Františka Pytlouna a úžasnou zpěvačku Genny. Moc přeji Karolínce výlet do Paříže, je to šikovná holčička. Oslava byla skvělá a dojala mě. Dort byl moc dobrý, hezký a povedl se. Děkuji za nádhernou knížku s názvem Neviditelná dívka a ostatní dárečky.

S holkami jsem pořád v kontaktu a píšeme si. Je škoda, že se Michal David nemohl zastavit, ale velice mě potěšil jeho video-pozdrav. Třeba mu to vyjde někdy příště. Bohužel byla zima a tak jsem ráno nemohla jet v sukni, ale převlékla jsem si ji v Impact Hub Praha. Úvod nevypadal, že to bude tak dojemné, ale věděla jsem, že to bude bomba! Přání se povedla a pak přišlo na otevírání rychlých špuntů na přípitek. Nikomu z nás to nešlo otevřít, tak jsme to dali Martinovi a Františkovi, ale ukázalo se, že jim to také nešlo. Nakonec jsme je, ale otevřeli. Dopoledne na setkání s rodinami mezi nás přišla také zpěvačka Genny, patronka přání pro Zuzanku a bylo to úžasný. Párkrát jsem slyšela její písničky a trochu jsem ji znala. O pauze na oběd před hlavním programem jsme si povídaly, jedly skvělou pizzu a fotily jsme se. S charismatickou zpěvačkou Juwanou jsem se nejprve seznámila a pak jsme se vyfotili a povídaly jsme si.   Ve 12 hodin začal hlavní program. Nejprve zazpívala Juwana písničku „Stand By Me“, kterou mám velice ráda.  Potom se vzpomínalo na Teddýska, který letěl balonem s patronem Martinem Poštou. Přišla řada také na mě. Martinka s Kristýnkou si mě zavolaly na podium a měly jsme rozhovor. Byla jsem trochu nervózní, ale doufám, že jsem aspoň něco řekla o mé nemoci a odpověděla na otázky, které si pro mě tety připravily. Mamka potom také přišla za námi a velice ji to dojalo stejně jako mě.

Splněné dětské přání Vanesska přání
Jako překvapení mě čekal osobní video-pozdrav od patrona mého přání Michala Davida. Byla jsem dojatá! Pak jsem měla hrát na flétnu, sice jsem u toho ještě brečela dojetím, ale snad jsem to moc nekazila. Chtěla jsem hrát něco z muzikálu Kleopatra, ale nenašla jsem žádné noty na můj nástroj. Tak jsem si nakonec vybrala „Zahrada ticha“ od Pavla Rotha, protože ji mám ráda a hraju ji často a s oblibou. Je mi líto, že se nemohla dostavit i Nellinka, ale držím jí palečky, aby se brzy zotavila. Také Zuzanka, Kristýnka a Gábinka mě velice dojaly. Když skončil program, tak jsme šly na raut, který byl pro nás všechny připravený.

Trávila jsem zbytek dne s holkami a jejich maminkami. Společně jsme rozkrojily narozeninový dort a udělaly jsme si fotku na památku. Když jsme si povídaly, tak za námi přišla Genny a podepsala nám její CD a fotku. Následovalo focení a bylo to úžasný. Poté nás Martinka zavolala a popřáli jsme Gábince vše nejlepší k narozeninám. Ještě jsem si vzala kousek medovníku, ale potom už nás čekala cesta domů. U východu jsem si povídala s Kájinou babičkou, ale netrvalo to dlouho. Byl to úžasný den plný překvapení a dojemných slz. Moc jsem si to užila a doufám, že příští rok se sejdeme znovu.   Martinko a Kristýnko, děkuji za báječnou oslavu a za to, že jsem s vámi všemi mohla být, Vanesska. 

 

 

Aktuální kolo