Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Rodinné přání – Pojďte s námi na oběd, procházku a do divadla na Babičku

Splněné dětské přáníSplněné dětské přání tentokrát vybralo pro rodiny krásný zážitkový den v Praze, který zpestříme divadelním představením. Přejete si vyrazit na výlet a zapomenout na starosti? Pomůžete nám vykouzlit šťastný úsměv na tváři vašeho dítěte? V tom případě stačí poslat přihlášku a čekat na štěstí.

Divadlo Na Fidlovačce pravidelně uvádí ty nejlepší díla z české klasiky, mezi které také patří jeden z nejkrásnějších titulů české literatury a to je slavná Babička. Autorkou krásné knihy je Božena Němcová. Babičku pro Divadlo Na Fidlovačce zcela nově zdramatizoval režisér Jan Jirků. Ústředním motivem této nové dramatizace je několik příběhů osudové lásky, ať už se jedná o lásku tragickou, nenaplněnou nebo se šťastným koncem. Ale láska je jen jedním z mnoha zajímavých motivů připravované inscenace, protože i když se Babička zdánlivě odehrává jen v jednom malém českém údolíčku, je to dílo, spletené z fascinujících lidských osudů, které komplexně zachycuje koloběh života na pozadí pozoruhodných historických událostí, a můžeme se tak rozhodně těšit na zábavný, dojemný a dramatický příběh i fantastickou podívanou pro celou rodinu.

V hlavní roli Babičky uvidíte oblíbenou Elišku Balzerovou. Krásná Iva Pazderková si zahraje Kněžnu. Něžná Kristla bude v podání Marie Doležalové a Barbora Mošnová se představí v roli Viktorky. Dále uvidíte Ludmilu Molínovou, Vandu Chaloupkovou, Lukáše Rouse, Daniela Rouse, Pavla Nečase a další.

Délka představení: 140 minut
Režie: Jan Jirků
Dramaturgie: Adéla Šotolová
Choreografie: Adéla Laštovková Stodolová
Scéna: Pavel Kodeda
Kostýmy: Andrea Králová
Hudba: Marek Doubrava
Asistent režie: Petr Veselý

Splněné dětské přání

Soutěžní úkoly:
- napište nám, zda vaše rodina již někdy navštívila divadlo a jaké to bylo představení?
- proč máte zájem přijet do Prahy na rodinné přání?
- potěšilo by vás, kdybychom vybrali zrovna vaši rodinu?

Chcete se zúčastnit této akce?
Toto rodinné přání se uskuteční v neděli 21. 5. 2017. Potěšte své děti hezkým kulturním zážitkem, odpočiňte si a prožijte hezký den s organizací Splněné dětské přání. Stačí udělat jediné! Zašlete nejpozději do 12. 5. 2017 na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

přihlášku, předmět – Babička, která bude obsahovat :
- odpovědi na soutěžní úkoly
- foto dítěte s knihou Babička
- požadované informace o vaší rodině a to:
1) jméno a příjmení zákonného zástupce dítěte,
2) číslo na mobil,
3) poštovní adresa,
4) jaké má vaše dítě onemocnění, zda má nějaké omezení v pohybu, datum narození, jeho věk a jméno,
5) lékařské potvrzení (z důvodu ověření informace)
6) pokud máte, uveďte prosím svůj facebookový profil

Podmínky pro účast na akci:
Zúčastnit se může rodina, která má handicapované či jakkoli nemocné dítě (astma, cukrovka, rakovina aj.) ve věku od 5 do 18 let včetně a trvale žije na území České republiky. Oznámení výsledků, která rodina se akce zúčastní, oznámíme rodičům telefonicky nejpozději do 16. 5. 2017.

Splněné dětské přání

Chcete nám pomoci?
Pokud chcete Splněné dětské přání podpořit v jeho úsilí a pomoci nám s realizací této akce či dalších rodinných přání, zašlete dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 5070227/0100.

Partnerem této akce je:
Divadlo Na Fidlovačce http://www.fidlovacka.cz/
Splněné dětské přání

Speciální poděkování:
Divadlu na Fidlovačce a paní Věra Zemanová (tajemnice uměleckého souboru) za ochotu a příjemnou spolupráci.

Foto zdroj:
Divadlo na Fidlovačce

Aktuální kolo