Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Seznamte se s novým projektem – Splněné dětské přání vykouzlí mnoho úsměvů

splněné dětské přáníV únoru 2012 vznikl pod záštitou média Kulturní servis Puls nový projekt, jehož posláním bude plnit kulturní přání handicapovaných a nemocných dětí. Otevírají se tak dveře do světa kultury těm, kteří by jinak neměli šanci prožít svůj sen. Jak bude Splněné dětské přání fungovat?

Proč nás napadlo plnit kulturní přání dětem
„Nápad na projekt SPLNĚNÉ DĚTSKÉ PŘÁNÍ se zrodil díky holčičce, která se zapojila do velké vánoční soutěže pořádané na portále Kulturní servis Puls. Vyvinula neobvyklou aktivitu, aby nám ukázala svou touhu vyhrát. Vyrobila speciální obrázek s motivem ceny, kterou chtěla získat. To nás překvapilo a motivovalo k tomu, abychom se o ní dozvěděli více,“ nastiňuje první střípky ke vzniku nového projektu šéfredaktorka Kulturního servisu Puls Kristýna Šmejkalová.

„Zjistili jsme, že tato malá slečna netouží vyhrát, aby něco dostala, nýbrž proto, že jí bylo soutěžní téma velmi blízké. Shodou okolností jsme se záhy dozvěděli, že bohužel trpí zdravotním handicapem. Holčička, která se jmenuje Vanesska, nakonec v naší soutěž nevyhrála, neboť nezískala potřebný počet hlasů. Z toho důvodu Kulturní servis Puls začal přemýšlet, jak jí pomoc splnit její dětské přání,“ dodává šéfredaktorka a zmiňuje, že tento krok vzápětí motivoval ji a kolegyni Martinu k vytvoření celého projektu, díky němuž by se realizovala dětská přání a zážitky pravidelně.

Chcete vědět, jaká nemoc Vanessku trápí? Zajímá vás, po čem touží dětské srdce a jaký bude první sen, který Splněné dětské přání zrealizuje? Sledujte pečlivě v dalších dnech internetové stránky www.kulturniservispuls.cz, kde se dozvíte podrobností.

Jakým způsobem se budou plnit přání dětí?
Splněné dětské přání vypíše téma dětského přání, bude se vždy jednat o různé okruhy z oblasti české kultury. Každé kolo, a tedy i vybrané dítě, bude mít svého patrona v podobě známé osobnosti. Ta bude osobně pomáhat dětské přání splnit. Projekt je určen pro děti od 5 do 15 let z České republiky, které mají nějaký jakékoli zdravotní problémy nebo handicap. Samozřejmostí je, aby přihlášené dítě mělo blízký vztah k danému tématu.

Rodiče a blízcí příbuzní mohou své děti do projektu tím, že ve stanoveném termínu pošlou přihlášku k danému kolu. Spolu s ní připojí do emailu aktuální fotografii dítěte s jeho obrázkem, který namaluje či jiným výtvorem k danému tématu. Splněné dětské přání pak vybere jedno dítě, kterému umožní prožít jedinečný zážitek. Vytvořené obrázky a ostatní díla zůstanou organizátorům Splněného dětského přání na památku. „Těšíme se na splněná přání a rozzářené oči dětí, které si domů odnesou zážitek na celý život,“ dodává na závěr Kristýna Šmejkalová.

 

Aktuální kolo