Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Splněné dětské přání připravuje oslavu svého 6. výročí

Splněné dětské přáníKristýna a Martina Šmejkalovy, zakladatelky organizace Splněné dětské přání, zahájily 22. února další rok úspěšného působení. A právě při této krásné příležitosti se rozhodly uspořádat přátelské setkání s rodinami handicapovaných dětí, kterým v minulosti splnily jejich přání, ke kterému přizvaly také sponzory, partnery a podporovatele. Zajímá vás, v jakém duchu se tato akce uskuteční?

„Když si uvědomím, že jsme Splněné dětské přání zakládaly s Kristýnkou už před 6 lety, přijde mi to neuvěřitelné. Tak rychle to uteklo! Za tu dobu jsme poznaly spoustu skvělých lidí, třeba rodiny, s nimiž jsme v kontaktu, svěřily se nám se svými životními příběhy, seznámily jsme se na rodinných akcích nebo jsme dokonce jejich dětem splnily přání,“ prozradila s dojetím Martina.

Splněné dětské přání spolupracuje s mnoha lidmi, které tento projekt zajímá, dává jim smysl a velmi by uvítali možnost, poznat ho trochu blíže. To motivovalo organizátorky k tomu, aby při příležitosti 6. výročí připravily první narozeninovou oslavu, v rámci níž by se rády znovu setkaly s dětmi, jimž splnily přání a osobně poděkovaly všem, kteří jim jednorázově či dlouhodobě pomáhají.

Splněné dětské přání
„Se všemi dětmi jsme neustále v kontaktu. Zajímá nás, jak se jim daří, co se u nich změnilo i kam se jim podařilo posunout. Radujeme se s nimi z každého úspěchu, držíme jim palce při zkouškách a jsme moc rádi, že máme konečně krásnou možnost, abychom s nimi seznámili i ostatní, ať už naše podporovatele či partnery, protože víme, že o to moc stojí. Právě díky nim jsme s pomocí drobných finančních darů či jejich dobročinné pomoci, zvládly fungovat tolik let. Dodávají nám sílu a odvahu, abychom vydržely v našem úsilí a pomáhaly tam, kde cítíme, že je to třeba,“ říká s vděčností Kristýna a dodává: „Jediné, co nás mrzí, že nemůžeme v tuto chvíli pozvat všechny, které bychom si přály, neboť nemáme dostatečné kapacity ani finanční prostředky, abychom pozvaly i ty, kteří se zúčastnili rodinných přání. Je to však pro nás další výzva do budoucna, abychom příště uspořádaly setkání speciálně pro ně.“

Během připravovaného programu zakladatelky organizace zavzpomínají na to, jak Splněné dětské přání vzniklo, která přání se jim podařilo splnit a jaké další skvělé úspěchy, na něž jsou pyšné, se jim podařily. Hosté se však dozvědí také o tom, co připravují v nejbližší době a kam by se rády rozvíjely dál. Těšit se mohou i na nejedno překvapení, poblahopřání organizaci k narozeninám, slavnostní odhalení prvního krátkého dokumentu a drobné občerstvení, které připravují díky podpoře skvělých partnerů této akce. Sledujte pečlivě portále www.splnene-prani.cz či stránku na sociální síti www.facebook.com/splnene-prani a dozvíte se další podrobnosti.

Aktuální kolo