Různorodost nás spojuje:
handicapovaní a zdraví, ruku v ruce

Splněné dětské přání se vznese do oblak s vážně nemocným Teddýskem

splněné dětské přání pro teddýskaJaké to asi je, když se člověk vznese vysoko do oblak a podívá se na svět z úplně jiného úhlu? Na tuto otázku bude již brzy znát odpověď 8letý Teddýsek, další nemocné dítě, které prožije s organizací Splněné dětské přání neuvěřitelné dobrodružství. Proč jsme vybrali právě jeho? Jaké zdravotní problémy ho trápí a kdo bude patronem této akce?


Teddýskovi bylo teprve 4 a půl roku, když se mu na zadečku objevila boule, která ani po čase nemizela. Z toho důvodu se rodiče raději vydali na vyšetření k doktorovi. Dozvěděli se však nečekanou diagnózu – synek měl zhoubný nádor měkkých tkání (rhabdomyosarkom) na zadečku s metastází do regionálních (okolních) uzlin. Okamžitě následovala intenzivní léčba v podobě chemoterapie, operace a ozařování a opět chemoterapie, které trvaly do jara 2013. Po tzv. udržovací léčbě nastoupil v září 2013 zpět do školky. Bohužel při pravidelné lékařské kontrole v listopadu 2013 se ukázalo, že se rakovina nečekaně vrátila, následovala tedy další již experimentální léčba, která trvala rok. Poté byla rodičům nabídnuta metronomická léčba, je to kombinace nízkých dávek cytostatik s různými jinými léky a vitamíny, která měla probíhat dlouhodobě vzhledem k vysokému riziku dalšího relapsu nádoru. Na jaře 2015 lékaři zjistili, že i přes tuto léčbu se nádory objevily znovu a od té doby postupuje chlapec pokusnou léčbu s nejistým výsledkem. Jedná se o paliativní léčbu, kdy je cílem pouze zlepšení stavu nemocného, ne prodloužení přežití.

Letos v září Teddýsek oslaví 8. narozeniny. Do školy ale chlapec v současné době chodit nemůže, přesto když má náladu a chuť, učí se s ním doma formou her maminka. Společnost mu dělá také jeho 5letá sestřička Emma, která je zdravá a chodí do školky. I když je v současné době stav chlapečka velmi vážný, má úžasné rodiče, kteří se snaží, aby si všichni čtyři užili každý společný den. Rodina drží při sobě pevně jako skála. Jsou si navzájem velkou oporou a jejich společná láska je velice inspirující pro ostatní. Každý další den, který mohou strávit společně, berou jako dar. Váží si času, který jim ještě zbývá. Rádi jezdí na výlety, chodí na procházky, nebo hrají různé hry.

splněné dětské přání

O Teddýskově životním příběhu jste se na webových stránkách Splněného dětského přání mohli poprvé dočíst 29. prosince 2012, znovu jsme ho připomněli v tomto článku: www.splnene-prani.cz/vzpominky-nevinny-pad-odhalil-u-maleho-teddika-rakovinu.html Po celé další tři roky jsme byli s rodinou v kontaktu a sledovali jejich osud. Velice nás překvapilo a mrzelo, že se nemoc zcela nečekaně a hlavně v takovém rozmachu vrátila. Tato rodina si již jednou prošla dost velkou zkouškou, aby nyní byla postavena před další, ještě těžší. Další přání proto věnujeme právě jim, neboť budou mít šanci třeba na jeden krátký den zapomenout, jak moc velké mají trápení.

Hlavním partnerem akce bude firma ChadBalon, která nám při charitativním koncertu Hlasy světla věnovala krásný dárek, díky němuž se vzneseme vysoko do oblak. V ten okamžik budeme blíž nebi, kam jednoho dne vážně nemocný Teddýsek odletí a stane se andílkem. Snad i díky tomu se jeho malá sestřička Emmička, která svého bratříčka velice miluje, bude mít možnost lépe vyrovnat s jeho odchodem. Maminka s tatínkem jí budou moci pro lepší představu a útěchu říct, že její bráška tentokrát sám nasedl do horkovzdušného balonu a odletěl do oblak, ze kterých všechny dole sleduje. Vždy když potom půjdou ven, Emma se podívá směrem do výšin a bude vědět, že je stále s ní.

splněné dětské přání pro teddýska

Splněné dětské přání uvidí společně s celou rodinou svět z velké výšky a podíváme se také na západ slunce. Prožijeme krásný den a v našich srdcích zůstane vzpomínka na celý život. 

splněné dětské přání pro teddýskaTím to ale nekončí, máme připravený ještě další program (zatím se však jedná o překvapení). Samozřejmě i toto velké přání, které jsme nazvali „Vzhůru do oblak“, bude mít svého speciálního patrona v podobě známé osobnosti. Další výjimečný člověk, skvělý zpěvák, herec a také osobní kouč, který se nás rozhodl podpořit, je Martin Pošta.

Pokud nás také chcete podpořit v našem úsilí a přidat ruku k dílu, můžete nám pomoc dobrovolným finančním příspěvkem, který půjde na toto konkrétní přání pro vážně nemocného Teddýska. Naše číslo účtu je 5070227/0100, který je vedený u Komerční banky. Prosím uvádějte variabilní symbol 5070227. Děkujeme za vaši milou podporu.

 

 

Aktuální kolo