Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Nalaďte se s námi aneb udělejte něco skvělého sami pro sebe

Splněné dětské přáníS prvním jarním dnem k nám přichází více světla, radosti a naděje. Bez ohledu na to, v jakém životním období se právě nyní nacházíme, se kolem nás stále něco děje, ať už se to týká rodiny, práce nebo právě probíhající pandepidemie. Na základě našich znalostí a zkušeností, pro vás Splněné dětské přání připravilo pár cenných tipů, jak si udržet dobrou náladu, posílit svou imunitu a co podniknout ve volném čase.

Využijte volný čas k úklidu
Zima definitivně skončila a s jarní rovnodenností opět přibývá světla. Postupně se začne vytrácet otravná únava a nám se zase bude lépe vstávat. Nacházíme se na počátku nového období, které je obzvláště letos posilněno mnoha zajímavými aspekty. Jedním z nich je i právě probíhající celosvětová pandepidemie. Přišla náhle a bez pozvání. Ostatně jako všechny události, které nám mění život, aniž bychom o to žádali. Jen je to tentokrát v globálním měřítku. Někdo cítí paniku, frustraci, jiný úlevu, že se konečně může trochu nadechnout a pozastavit. V každém případě se nabízí cenná příležitost, jak toto období zužitkovat ku prospěchu svému či celé rodiny. Ukliďte svůj domov. Hloupý žert? Nikoli! Rutinní úklid spojený s vytíráním či vynesením odpadků řešíte v průběhu celého roku. Jarní období vybízí k tomu udělat něco navíc jako umýt okna, vyprat závěsy nebo vyvětrat peřiny. Očišťující úklid, který máme na mysli, má však mnohem větší hloubku a význam. Máte jedinečnou příležitost zbavit se věcí, které vám už dosloužily, vyřadit staré oblečení, a prošmejdit krabice s věcmi, jimž jste už dávno přestali věnovat pozornost. Pokud se do takového úklidu pustíte vědomě, budete mile překvapeni, že si během něj pročistíte i svou mysl a utřídíte myšlenky. Zbavíte se toho, co vás omezuje nejen fyzicky, ale i ve vašem životě.


Posilněte své zdraví zamilovaností
Ačkoli se z pohledu roku nacházíme v období nových začátků, můžeme se cítit trochu frustrovaní kvůli vyčerpání, častějším chřipkám a začínajícím alergiím. Utlumil nás úbytek světla, ale postupně se v nás probouzí energie a touha. Už odpradávna je jarní čas propojen se znovuzrozením a to jak v přírodě, tak i co se týká něhy, nových příležitostí a hlavně lásky. Pozvěte ji do svého života s otevřeným srdcem. Máte-li to vzácné štěstí, že máte vytouženého partnera po svém boku, připomínejte si denně, co se vám na něm líbí, čeho si na něm ceníte a v čem je výjimečný. Skrze tato uvědomění se do něj můžete znovu zamilovat, v důsledku čehož vás mozek začne produkovat do těla látky posilující imunitu. Díky láskyplným vztahům můžeme prožívat pocity blaženosti, vnitřní síly a pohody. Pokud se vám líbí někdo, o kom tušíte, že by mohl vaše city opětovat a je bez závazků, můžete své naladění a zamilovanost posilovat i tímto směrem. Začnete si cítit sebejistější a spokojenější. Na „zamilovanou vlnu“ se mohou naladit i ti, kteří jsou svobodní a bez vysněného protějšku. Představujte si svého ideálního partnera, zaměřte svou pozornost na to, jaké má vlastnosti, jak se s ním cítíte nebo čeho si na vás cení, a můžete docílit podobného efektu. Láska je mocná čarodějka a dokáže mnohé zázraky.


Splněné dětské přání

Noste barevné oblečení
Každý člověk vnímá svůj vztah k jednotlivým barvám individuálně. Ovlivňují to faktory jako vzpomínky a asociace, které s nimi má spojené, z čeho má ve svém životě obavy, zda jde o dítě či seniora i z jaké kultury pochází. Jedno však mají společné – jsou odrazem našeho vnitřního rozpoložení, které skrze ně můžeme podpořit. Zajímavé výzkumy přinesly poznatky například o tom, že mají barvy vliv na to, jak nás vnímají ostatní lidé. Podporují, jestli se budeme cítit naplnění energií či naopak, ale i (hodně zjednodušeně řečeno) jak se to bude odrážet na našem zdraví a celkové imunitě. Všechny barvy mají své kvality i stinné stránky. Pokud se však v tomto období cítíte vyčerpaní, zahloubaní v chmurných myšlenkách, vnímáte obavy, strach a silnou konfrontaci s tématem smrti, omezte nošení černého oblečení. Potřebujete-li povzbuzení, abyste se cítili vyrovnaní, klidní a radostní, vyhledávejte s posilujícím jarem především zelenou spojenou s prosperitou a láskou, modrou navozující vnitřní mír, červenou posilující vitalitu nebo žlutou pro vnímavost a spojení s přírodou.


Udržujte běžné návyky
Pokud jste se ocitli mezi těmi, kteří nyní zůstávají v bezpečí svého domova, mějte na paměti, že je rozdíl mezi tím, jestli si jednou zalenošíte a zůstanete celý den v pyžamu nebo v něm intenzivně strávíte celý týden. Pokud jste rodič, máte v tomto ohledu příjemnou výhodu – vaše ratolesti vás stále udržují v pohybu a vybízí k aktivitě. Někdy je to vyčerpávající, o tom bez debat, ale díky nim se lépe udržují běžné zvyky, jako je ranní či večerní hygiena, převlékání se do jiného oblečení, pravidelné stravování a režim spánku. Z dlouhodobého hlediska nám právě tyto zdánlivé drobnosti pomáhají nastavit si vnitřní řád a fungovat spokojeněji.

Foto: Archiv Splněné dětské přání

Aktuální kolo