Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Úvod

Vánoční přání: Sourozenci Štěpán a Nela zvládají autismus díky skvělé péči rodičů

Splněné dětské přáníDalší životní příběh, který jsme připravili v rámci naší speciální akce vánoční přání, nám bude vyprávět maminka Jana. U prvního syna Štěpána byl diagnostikován autismus ve třech let. Když se o pár let později narodila holčička Nela, vypadala na první pohled jako zcela zdravé miminko. Osud však rodičům připravil další životní zkoušku. Jaké to je vychovávat dvě děti se stejným onemocněním, když vám doktor nepomůže a maminka musí čtením knih zjišťovat všechny potřebné informace? Líbily se dětem dárky, které od organizace Splněné dětské přání dostaly k Vánocům?

Číst dál: Vánoční přání: Sourozenci Štěpán a Nela zvládají autismus díky skvělé péči rodičů

Vánoční přání: Jak autistická Barunka zvládla letošní náročné čekání na Ježíška?

Splněné dětské přáníMaminka Petra nám již vyprávěla životní příběh o své dcerce, které říkají Babu. Zmínila se například o tom, jak velký přínosem a odlehčením pro jejich rodinu bylo pořízení zlatého retrívra Maxe. Dnes si můžete přečíst, jak všichni společně prožívali Štědrý den. Co se rodičům osvědčilo, aby si Barunka vánoční svátky co nejlépe užila? A co jí Ježíšek přinesl za dárečky z naší vlastní dílny?

Číst dál: Vánoční přání: Jak autistická Barunka zvládla letošní náročné čekání na Ježíška?

Vánoční přání: Pejsek Max pomáhá autistické Barunce překonávat strachy

Splněné dětské přáníOrganizace Splněné dětské přání připravila i tento rok speciální Vánoční přání. Vybrali jsme 16 rodin s autistickými dětmi, kterým jsme chtěli potěšit, povzbudit je a seznámit vás s jejich životními příběhy. Každé dítě od nás dostalo originální dárek pod stromeček z naší vlastní dílny. Dnes se můžete seznámit s první maminkou. Petra nám povypráví o své báječné dcerušce Báře a svěří se nám se svými zkušenostmi s autistickým onemocněním.

Číst dál: Vánoční přání: Pejsek Max pomáhá autistické Barunce překonávat strachy

Splněné dětské přání se učí vnímat svět autistických dětí, o Vánocích je obdaruje!

Vánoční přání Splněné dětské přáníStejně jako každý rok, tak i letos jsme připravili naší oblíbenou akci Vánoční přání. Kdo bude mít tentokrát radost a které nemocné děti potěší naše dárečky pod stromečkem, vám prozradíme právě v dnešním článku. Také se dozvíte, jak probíhaly náročné přípravy a kdo nám rodiny doporučil. Autisté jsou lidé jako my, jen mají svůj vlastní svět a naším úkolem je naučit se ho snáze vnímat.

Číst dál: Splněné dětské přání se učí vnímat svět autistických dětí, o Vánocích je obdaruje!

Aktuální kolo