Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Úvod

Vánoční přání: Autistický Kuba ukázal své mamince, jak může pomáhat ostatním

Splněné dětské přáníDnes pro vás máme další příběh, který Splněné dětské přání připravilo v rámci speciální akce – vánoční přání věnovaný výhradně autistickým dětem. Když se maminka Dagmar po dlouhých letech konečně dozvěděla lékařskou diagnózu svého syna, dokázala se po půl roce vytvořit a nastartovat on-linový ATYP Magazín o autismu, ADHD, ale i jiných onemocněních, jako je deprese a schizofrenie.

Číst dál: Vánoční přání: Autistický Kuba ukázal své mamince, jak může pomáhat ostatním

Vánoční přání: Jonášek je usměvavý a mazlící autista, který má skvělou intuici

Splnene detske praniOrganizace Splněné dětské přání věnovala svoji pravidelnou speciální akci – vánoční přání tentokrát výhradně autistickým dětem. A i když mají všechny stejnou lékařskou diagnózu, je každé z nich úplně jiné. Chlapeček Jonášek má milující rodiče, kteří se o něj s velkou láskou starají. Velice dobře si totiž uvědomují, že jejich syn potřebuje hlavně pozornost a něžný cit. Autismus změnil povahu a život celé rodině, ale nevzal jim vůbec nic. Naopak. Obohatil jejich životy a naučili je, jak být k sobě více laskaví.

Číst dál: Vánoční přání: Jonášek je usměvavý a mazlící autista, který má skvělou intuici

Soutěž: Získej kalendář s exkluzivním věnováním od Aleše Cibulky

Splněné dětské přáníPatří známý moderátor Aleš Cibulka k vašim oblíbencům? Pak by vám doma neměl chybět Jubilejní 10. Cibulkův kalendář pro pamětníky na rok 2018. Pokud po něm toužíte, zapojte se do naší soutěže a můžete získat speciální kousek, který Aleš Cibulka věnoval organizaci Splněné dětské přání. Obsahuje moderátorovi exkluzivní věnování pro výherce a autogram.

Číst dál: Soutěž: Získej kalendář s exkluzivním věnováním od Aleše Cibulky

Vánoční přání: Jak zvládla autistická Terezka Vánoce a nečekané dobrodružství?

Splněné dětské přáníTerezka je krásná autistická slečna, má ráda přírodu a koně. O všechny zvířátka doma se stará s velkou láskou. Brzy bude mít nového asistenčního pejska, na kterého se moc těší. Její milující maminka jí pomáhá na nelehké životní cestě a dnes nám bude vyprávět, jak s dcerkou strávila vánoční svátky. Na první svátek vánoční bude ještě dlouho vzpomínat, zažily totiž nečekané dobrodružství.

Číst dál: Vánoční přání: Jak zvládla autistická Terezka Vánoce a nečekané dobrodružství?

Aktuální kolo