Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Úvod

Vánoční přání: Autistický Erik překvapí - třeba hozením svých bot z mostu do řeky

Splněné dětské přáníErik se narodil jako zdravé dítě. Ve dvou letech sdělila dětská psycholožka rodičům nečekanou diagnózu - dětský autismus. Pro rodinu to byl na začátku velký šok. Museli sami začít bojovat a hledat různé cesty, jak synovi ulehčit život. Nakonec díky chlapečkovi všichni prožívají veselé i nezapomenutelné chvilky. Více se dozvíte z vyprávění maminky Ondřejky.

Číst dál: Vánoční přání: Autistický Erik překvapí - třeba hozením svých bot z mostu do řeky

Vyhlášení výherců Velké vánoční soutěže

Splněné dětské přáníPřed vánočními svátky připravila organizace Splněné dětské přání soutěž pro rodiny, které měly příležitost vyhrát skvělé ceny. Hlavním úkolem soutěžících bylo poslat fotografii jakéhokoli výrobku s vánoční tematikou. Dnes vám prozradíme, na koho se usmálo štěstí a kteří tři výherci získávají ceny.

Číst dál: Vyhlášení výherců Velké vánoční soutěže

Vánoční přání: Sourozenci Štěpán a Nela zvládají autismus díky skvělé péči rodičů

Splněné dětské přáníDalší životní příběh, který jsme připravili v rámci naší speciální akce vánoční přání, nám bude vyprávět maminka Jana. U prvního syna Štěpána byl diagnostikován autismus ve třech let. Když se o pár let později narodila holčička Nela, vypadala na první pohled jako zcela zdravé miminko. Osud však rodičům připravil další životní zkoušku. Jaké to je vychovávat dvě děti se stejným onemocněním, když vám doktor nepomůže a maminka musí čtením knih zjišťovat všechny potřebné informace? Líbily se dětem dárky, které od organizace Splněné dětské přání dostaly k Vánocům?

Číst dál: Vánoční přání: Sourozenci Štěpán a Nela zvládají autismus díky skvělé péči rodičů

Vánoční přání: Jak autistická Barunka zvládla letošní náročné čekání na Ježíška?

Splněné dětské přáníMaminka Petra nám již vyprávěla životní příběh o své dcerce, které říkají Babu. Zmínila se například o tom, jak velký přínosem a odlehčením pro jejich rodinu bylo pořízení zlatého retrívra Maxe. Dnes si můžete přečíst, jak všichni společně prožívali Štědrý den. Co se rodičům osvědčilo, aby si Barunka vánoční svátky co nejlépe užila? A co jí Ježíšek přinesl za dárečky z naší vlastní dílny?

Číst dál: Vánoční přání: Jak autistická Barunka zvládla letošní náročné čekání na Ježíška?

Aktuální kolo