Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Úvod

Vánoční přání: Míla je kluk, který chce pomoci lidem chápat autismus

Splněné dětské přáníMaminka Alexandra si pořád myslela, že má jenom vzteklejší malé dítě. Teprve až v šesti letech byl synovi diagnostikován Aspergerův syndrom. Následovaly slzičky a také otázky, proč zrovna její syn? Potom začal těžký boj, aby ho dokázala zařadit třeba do školy. Ona se však nikdy nevzdala a nyní díky pomoci asistenta i jeho sourozenců chlapec vše zvládá v pohodě.

Číst dál: Vánoční přání: Míla je kluk, který chce pomoci lidem chápat autismus

Soutěž o vstupenky na jarní veletrh World of Beauty and Spa

Splněné dětské přání„Předjarní“ veletrh World Of Beauty & Spa bude opět ve znamení jarních trendů, soutěží, workshopů. Svět péče o tělesné a duševní zdraví s renomovanými odborníky nabídne návštěvníkům produkty více než 400 značek, důrazný nárůst zaznamenávají opět přírodní přípravky. Užijte si den plný hýčkání a seznamte se při této příležitosti se zakladatelkami organizace Splněné dětské přání.

Číst dál: Soutěž o vstupenky na jarní veletrh World of Beauty and Spa

Vánoční přání: Autistického Jirku dětstvím provází jeho zdravý bratr Tomáš

Splněné dětské přáníMaminka Jiřinka má tři kluky Daniela, Jirku a Tomáše. Jiřík byl již od narození úplně jiný, ale až po dlouhých čtyřech letech mu byla určena diagnóza – autismus. Velkým štěstím této rodiny je, že mají kolem sebe mnoho skvělých přátel, kteří jim pomohli. V tomto případě se ukazuje, jak tato skutečnost měla pozitivní dopad na rozvoj autistického dítěte. Chlapec je velice šikovný a chodí do klasické základní školy.

Číst dál: Vánoční přání: Autistického Jirku dětstvím provází jeho zdravý bratr Tomáš

Vánoční přání: Žádné nebezpečí neexistuje, tak vnímá svět autista Tomášek

Splněné dětské přání - autismusMaminka Zuzana nám detailně popsala, jaký je život s malým autistou. Za nejobtížnější považujeme fakt, že nesmí svého chlapce spustit ani na chvilku z očí, musí mít neustálý dohled. Velké štěstí je, že se odstěhovala s přítelem a dětmi do domečku, tak nemusí řešit třeba problémy se sousedy ohledně dupání nebo křiku. Vyplakala hodně slz, než se jí se situací podařilo alespoň trochu vyrovnat. Nakonec díky hodným lidem, kteří jí v tu dobu pomáhali, dokázala všechno zvládnout.

Číst dál: Vánoční přání: Žádné nebezpečí neexistuje, tak vnímá svět autista Tomášek

Aktuální kolo