Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Výtěžek z akce Vánoce v létě pomůže ke splnění Kájina snu

Vánoce v létě - Splněné dětské přáníV sobotu 14. července pořádali Přátelé svaťácké kultury tradiční Vánoce v létě aneb Čekání na Ježíška. Akce se uskutečnila na koupališti v Újezdu u Svatého kříže. Nejen pro rodiny s dětmi byl připraven bohatý program se sváteční tematikou. Symbolickým vstupným se pořadatelé rozhodli přispět na dětské přání Karolínky vysněná cesta do Paříže, a podařil se jim úžasný výsledek!

Počasí přálo, a tak byla účast na akci i tento rok hojná. „Vánoce v létě, akce která se každoročně u nás opakuje, je vyhledávaná dětmi i dospělými z širokého okolí. Jako při správných Vánocích zní koledy, zdobíme perníčky, připomínáme si vánoční zvyky a tradice. Samozřejmostí jsou dárečky pro děti. Letošní Vánoce byly kouzelnější o to, že jsme chtěli pomoci Karolínce se splněným snem,“ prozradila pořadatelka Tereza Luptáková.

Vánoce v létě - Splněné dětské přání
Návštěvníky Karolínky příběh a snaha organizace Splněné dětské přání, která chce této handicapované holčičce pomoci, natolik oslovila, že se mnozí rozhodli přispět kromě vstupného i dobrovolným finančním darem. Nakonec se podařilo vybrat obdivuhodnou částku – výtěžek z akce činil 12 tisíc korun!


Vánoce v létě - Splněné dětské přání
Zajímalo nás, proč si Přátelé svaťácké kultury vybrali z mnoha českých organizací, že pomohou právě této. Tereza Luptáková s odpovědí neváhala: „Rozhodnutí, proč zrovna Splněné dětské přání bylo velmi jednoduché! Zaujalo nás, že se pomáhá těm potřebným a hlavně se jim plní sny. Nikdo z nás neví, jak se mu během chvíle může změnit život a jakou pomoc bude potřebovat. V této organizaci se pracuje na maximum a nejdůležitější na tom je, že vše se dělá srdíčkem a láskou. Těšíme se na další spolupráci.“


Organizace Splněné dětské přání děkuje Přátelům svaťácké kultury, Tereze Luptákové i všem účastníkům za příspěvek a podporu dětského přání Karolínky vysněná cesta do Paříže. Více informací o průběhu a realizaci Kájina snu se dozvíte na www.splnene-prani.cz nebo www.facebook.com/splnenen-prani 

Aktuální kolo