Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Aktuální přání, které chceme splnit

Základní informace o misi

 

Splněné dětské přání8. dětského přání:
S Ondrou do Legolandu
 
Komu pomáháme:
15letý chlapec z Hradce Králové

Lékařská diagnóza:
Porucha autistického spektra

Po čem Ondra touží:
Od mala zbožňuje stavebnici Lego. Je pro něj nejen zábavnou hračkou, ale i nástrojem, jak může rozvíjet svou inteligenci a kreativitu. Z kostek dokáže postavit výtvory dle zadání i své vlastní např. funkční lampičku či klíčenku, aby měl své oblíbené Lego stále po ruce.

Ondra žije Legem a vyhledává ho v různých podobách, ať jde o stavebnici, povlečení, výzdobu pokoje, film v kině či hudbu. Když se dozvěděl od své maminky dozvěděl o existenci Legolandu, zatoužil toto báječné místo navštívit. Jako mistr stavil touží po další inspiraci pro svojí tvorbu.


Proč bychom rádi pomohli Ondrovi a jeho rodině:

Chlapec má kvůli své diagnóze potíže s navazováním nových přátelství, komunikace s cizími lidmi je pro něj obtížná. Skrz jeho zálibu se ho snažíme seznamovat s novými kamarády a učit ho snadnějšímu začlenění do společnosti.

Maminka a taítnek mají kromě Ondry v péči také starší handicapovanou sestru Aničku a pětiletou zdravou vnučku Julinku. Rádi bychom tuto misi pojali jako víkendovou akci, aby měl chlapec dostatek času na obdivování staveb z Lega i využití doprovodných aktivit. Je navíc nutné brát ohled na jeho zdravotní stav, aby měl dostatek času na vstřebávání nových a potenciálně stresových vjemů.


Dalším důvodem pro dvoudenní návštěvu Legolandu je fakt, že oba rodiče chodí do zaměstnání, a proto se v péči o děti musí většinou střídat. Mají tak velmi omezené možnosti, kdy mohou jako rodina trávit společný čas pohromadě.

.
Patron akce:
výběr patrona této mise pečlivě probíhá ❤

Místo realizace:
Česko - Německo

Kdo by se měl této mise účastnit:
Ondrášek, kterému splníme přání,
jeho starší handicapovaná sestra Anička,
pětiletá Julinka, o kterou rodiče pečují,
maminka Jarmila,
tatínek Honza,
Kristýna a Martina z organizace Splněné dětké přání,
fotograf Roman,
dva kameramané,
patron akce.

Sponzoři mise:
RS Development
Nadační fond AVAST
Etnetera a.s.
zaměstnanci společnosti Etnetera organizující speciální sbírku
dobrovolní dárci


Partneři mise:
Etnetera a.s., stavba a provoz microsite
Etnetera Motion, kreativní grafický tým
Etnetera Activate, experti přes newsletterovou komunikaci
Itx, poskytování hostingu

Muzeum Lega Praha, návštěva prostor, natáčení a darování Lego stavebnice

Cukrárna U Školy a Anna Magdalena, výroba speciálního dort k Ondrovým 15. narozeninám

 

S misí pomáhají tito dobrovolníci:

Josef Psohlavec, kameraman
Daniel Souček, kameraman
Veronika Tomsová, kameramanka, fotografka a střihačka
Erika Cardová, grafička
MIchaela Mishka Suchá, motion designer
Lucie Králová, textové editace
Jakub Frydrych, frontend microsite
Pavol Čižmárik, frontend microsite
Tomáš Pavel, backend microsite
Roman Löwinger, fotograf a newsletter master
Martin, Petra, Dáda a Emily Pohlovi, přátelský doprovod do Muzea Lega Praha
Martin Palička, podpora pro dokončení microsite
Petr Votoček, podpora šíření mise

Ivan Čentéš a Alexandr Grigoryev, pomoc s přípravou speciální hry pro Ondru

Jan Pastyřík, výroba Lego figurky pro zaměstnaneckou sbírku 

 

 

Líbí se vám tato mise?
Chcete, aby se Ondrovo přání proměnilo ve skutečnost?


Svou podporu můžete vyjádřit dobrovolným finančním příspěvkem na dárcovské konto 305090/0100 pod variabilním symbolem 22021920 

Pokud si přejete dostat potvrzení o finančním daru, vyplňte darovací formulář na microsite http://ondra.splnene-prani.cz/ nebo nás kontaktujte prostřednictvím emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Splnili jsme Ondrovi jeho dlouholetý sen!

Splněné dětské přáníKdyž se spouštěla mise S Ondrou do Legolandu provázely ji pozitivní ohlasy a podpora, vypadalo to jako slibně nastartovaná mise. To ještě nikdo netušil, že o měsíc později zasáhne celosvětová pandemie, uzavřou se hranice a výletům do zahraničí bude na dlouhou dobu šmitec. Organizátorky to však nevzdávaly a v mezičase autistovi pomáhaly, jak jim síly stačily. Než se jeho přání podařilo konečně proměnit ve skutečnost.

Číst dál: Splnili jsme Ondrovi jeho dlouholetý sen!

Autista Ondra potřebuje zahájit novou životní etapu, uvítá vaši pomoc!

Splněné dětské přáníOndra je fajn kluk, na první pohled zcela obyčejný. Když ho pozorujete delší dobu, pochopíte, že si "jede to svoje", je totiž autista. Je pro něho velmi obtížné navázat vztahy a komunikovat s dalšími lidmi. Posunout se vpřed a zlepšit tyto dovednosti mu pomáhá rodinná organizace Splněné dětské přání, kterou založila Martina a Kristy Jana Šmejkalovy, maminka s dcerou. Způsob, jak s ním pracují a rozvíjí ho vede skrz Ondrovu největší zálibu - Lego. Nyní však Ondra potřebuje pomoc od více lidí, než jen tohoto rodinného týmu, aby se mohl splnit jeho velký sen, který mu zároveň pomůže přejít do další životní fáze.

Číst dál: Autista Ondra potřebuje zahájit novou životní etapu, uvítá vaši pomoc!

Tašky pomáhají splnit Ondrovo přání

Splněné dětské přáníVyšetření ukázala, že Ondra má poruchu autistického spektra. Je to báječný kluk, který zbožňuje Lego. Hraní se stavebnicí mu pomáhá v osobním rozvoji a taky se díky tomu učí komunikovat s dalšími lidmi, což je pro něj jinak složité. 

Číst dál: Tašky pomáhají splnit Ondrovo přání

Autistický Ondra trpělivě čeká na vysněný výlet do Legolandu

Splněné dětské přáníSplněné dětské přání spolupracuje s rodinou pečující o autistického Ondru již řadu let. Když před dvěma lety, na jeho narozeniny, zahájilo novou misi S Ondrou do Legolandu, nikdo nečekal, že se vlivem pandemie realizace protáhne na několik let. Čas zároveň ukázal, že Ondrova vášeň pro Lego a touha navštívit zábavní park v doprovodu své rodiny jsou trvalé. Věříme, že se nám podaří získat dostat finančních prostředků, aby se mise letos uskutečnila. Pomoc můžete i vy!

Číst dál: Autistický Ondra trpělivě čeká na vysněný výlet do Legolandu

Jak jsme se dozvěděli o tomto dětském přání?

Splněné dětské přáníV roce 2016 jsme poznali maminku Jarmilu a jejího syna Ondru, kterému lékaři diagnostikovali poruchu autistického spektra. Od té doby se z nás stali přátelé. Zajímá nás, co je u nich nového a jak se jim daří. Víme, že Ondrášek od dětství zbožňuje stavebnici Lego a touží se stát mistrem stavitelem. Proto nás velmi potěšil dopis s prosbou o pomoc, který Splněné dětské přání obdrželo.

Číst dál: Jak jsme se dozvěděli o tomto dětském přání?

Autistický Ondrášek s námi oslavil své narozeniny na výstavě Lego kostek

Splněné dětské přáníByl obzvlášť mrazivý den, to ale ani v nejmenším nevadilo Ondrovi z Hradce Králové. Společně s maminkou Jarmilkou vyrazil brzy ráno vlakem do Prahy na rodinné přání, které jsme mu věnovali. Všechny ostatní vybrané rodiny nám bohužel musely účast z důvodu chřipek zrušit, ale to nám vůbec nevadilo a užili jsme si společně báječný den.

Číst dál: Autistický Ondrášek s námi oslavil své narozeniny na výstavě Lego kostek

Autistický Ondra neví, jak navázat kamarádství - pomáhá mu jeho rodina

splněné dětské přáníDnešní příběh nám bude vyprávět maminka Jarmila, která má srdce na dlani a miluje nade vše svoji rodinu. Dceru, syna i vnučku zahrnují s manželem velkou láskou. Trápí je pouze špatné reakce a lhostejnost lidí kolem nich.

Číst dál: Autistický Ondra neví, jak navázat kamarádství - pomáhá mu jeho rodina

Rodinná akce: Ondrášek poprvé v životě navštívil pražskou ZOO

splněné dětské přáníDalší akce, kterou jsme pro rodiny s handicapovanými a vážně nemocnými dětmi připravili, se uskutečnila 28. září, jednalo se o návštěvu zoologické zahrady v Praze při příležitosti 85. výročí od jejího založení. Rodinné přání jsme tentokrát věnovali jedenáctiletému Ondráškovi z Hradce Králové, o kterém jsme se dozvěděli, že má velice rád zvířátka a pražskou ZOO doposud ještě nenavštívil.

Číst dál: Rodinná akce: Ondrášek poprvé v životě navštívil pražskou ZOO

Aktuální kolo