Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Jak jsme se dozvěděli o tomto dětském přání?

Splněné dětské přáníV roce 2016 jsme poznali maminku Jarmilu a jejího syna Ondru, kterému lékaři diagnostikovali poruchu autistického spektra. Od té doby se z nás stali přátelé. Zajímá nás, co je u nich nového a jak se jim daří. Víme, že Ondrášek od dětství zbožňuje stavebnici Lego a touží se stát mistrem stavitelem. Proto nás velmi potěšil dopis s prosbou o pomoc, který Splněné dětské přání obdrželo.

Můj syn Ondra Tomi je už mladý muž. Dne 22. 2. 2020 oslaví své 15 narozeniny, a proto bych mu ráda za pomoci organizace Splněné dětské přání splnila jeho sen. Jelikož od malička miluje Lego a umí z něj krásné věci, tak bych mu chtěla umožnit návštěvu Legolandu. Kdysi jsem mu o něm vypravovala a on projevil přání tam jet. Jeho zápal potvrzuje to, že již 3. rok navštěvuje kroužek robotik. Chlapci postaví něco z Lega a potom to za pomoci počítačového programu naprogramují. Takže třeba auto jezdí. Moc ho to baví.


Dovolte, abych ještě představila celou naši rodinu. Tatínka Jana Tomiho a starší dceru Annu Tomiovou, té lékaři diagnostikovali hraniční mentální retardaci a poruchy chování. Staráme se také o pětiletou vnučku Julii, která je zdravá. A pak už zbývá moje maličkost.


Splněné dětské přání
O organizaci Splněné dětské přání se Ondra dozvěděl ode mne. Kdysi jsem nás přihlásila na rodinnou akci, kterou Martinka a Týnka připravili. Štěstí se unavilo a sedlo na nás. A díky tomu jsme vyrazili do pražské ZOO. Od té doby nás se zakladatelkami pojí přátelství. Myslím si, že splnění tohoto přání by pro Ondru znamenalo celoživotní zážitek.


Ještě mi dovolte popřát všem pečujícím mnoho sil a trpělivosti. Za to nás čeká odměna v podobě úsměvů,spokojenosti a lásky.
S přáním hezkého dne

Jarmila Tomiová

Aktuální kolo