Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Milé ženy, zveme vás na celosvětovou meditaci

Splněné dětské přáníKristýna Šmejkalová, která společně se svojí maminkou Martinou před devíti lety založila organizaci Splněné dětské přání se kromě pomoci rodinám s handicapovanými dětmi věnuje i dalším aktivitám. Jednou z nich je vedení meditací pořádaných při příležitosti celosvětového Požehnání ženského lůna. Další se uskuteční online již tuto sobotu 27. února. Chcete se také zúčastnit?

Meditace Požehnání ženského lůna se pořádá pětkrát ročně vždy během úplňkového dne a napomáhá pro vyladění ženské energie. Její tvůrkyní je Miranda Gray, britská léčitelka a autorka knih jako například Rudý měsíc, Cyklická žena nebo Poselství pro ženskou duši. „Díky Daně-Sofii Šlancarové jsem měla vzácnou možnost setkat se s Mirandou Gray osobně. Absolvovala jsem její seminář a workshop, po jehož úspěšném absolvování jsem se stala jednou z tzv. Moon Mother (neboli měsíčních matek), kterým jsou předány znalosti, jak pomáhat ženám naladit se zpět sama na sebe, na svou vlastní tvůrčí sílu a moudrost,“ říká Kristýna.

Splněné dětské přáníNejvíce se jí líbí myšlenka, že se v jeden stejný okamžik ženy po celém světě bez ohledu na věk, zdravotní stav či národnost na chvíli pozastaví a zklidní, aby pro sebe načerpaly novou energii, kterou budou potřebovat v dalším období na nové výzvy či starosti, jež jsou běžnou součástí života.

„Doufala jsem, že už se tentokrát potkáme osobně, ale hold se současná situace vyvíjí trochu jinak. Pokud ale máte zájem o účast, buďte bez obav. Tuto meditaci jsem už online formou vedla a byla jsem mile překvapena zpětnou vazbou od žen, které ji absolvovaly. Jediné, co potřebujete, je zajistit si bezpečný prostor, v němž můžete být zhruba hodinku a půl bez rušení, v klidu, abyste se mohli do meditace ponořit a vnímat jen samy sebe,“ nastiňuje Kristýna a doplňuje: „Pokud máte doma děti, zkuste poprosit svého muže či třeba rodiče, zda je mohou na tuto chvíli zabavit, abyste si tento vzácný čas dopřála zaslouženě jenom pro sebe.“


Meditace Požehnání ženského lůna se uskuteční v sobotu 27. února od 18:30. V případě zájmu o účast pošlete na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. celé své jméno (tj. jméno a příjmení) a do předmětu uveďte heslo MEDITACE. Uzávěrka registrací je v pátek 26. února ve 21 hodin.

A na závěr Kristýna uvádí: „Naším laskavým záměrem bude naladit se společně na přicházející jaro a získat trošku povzbuzení v těchto náročnějších časech. I přes to všechno nám každý den přináší mnoho dobrého a přesně na to se potřebujeme ve své mysli opět začít soustředit. Když budeme vnímat, co nás naplňuje a činí šťastnými, můžeme tuto radostnou energii předávat dál svým milovaným a blízkým. Těším se na vás!“

Meditace je vhodná pro každou ženu bez ohledu na věk, jedinou podmínkou je, aby v případě mladých slečen za sebou již měly dívky první menstruaci. Akce je dostupná všem ženám bezplatně. Pokud budete chtít poděkovat za organizaci a vynaloženou energii, můžete po absolvování poslat dobrovolný finanční příspěvek.

Foto zdroj: archiv / Miranda Gray - Womb Blessing

Aktuální kolo