Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Na živé natáčení show Tvoje tvář má známý hlas vyrazí Eliška s maminkou

tvoje tvář má známý hlasSplněné dětské přání vyhlásilo nové rodinné přání s možností zúčastnit se osobně televizní show Tvoje tvář má známý hlas. Přišlo nám hodně přihlášek a výběr byl tentokrát opravdu těžký. Právě teď se dozvíte, která rodina si užije již brzy jedinečný zážitek a vyrazí do ateliéru na živé natáčení.

Tentokrát jsme se rozhodli potěšit rodinu, která pochází z Českého Krumlova. Maminka Lucie je v současné době v Praze, kde tráví čas se svou desetiletou dcerou na neuro-rehabilitační klinice Axon. Na kliniku dochází ambulantně na 4 hodiny denně a o víkendu na 2 hodiny. Zbytek času musí společně dohánět učení do školy, což je pro dcerku velice náročné. Malá Eliška se narodila v roce 2006 ve 27. týdnu těhotenství s porodní váhou 1080 gramů. Bohužel jako následek předčasného porodu si do života nese dětskou mozkovou obrnu - spastickou diparézu. Naštěstí chodí, ale s obtížemi a často padá. Rodiče jsou však i za tento zázrak velice šťastní a každý den děkují za to, že není jejich dcerka odkázaná k pohybu na vozíčku. Při chůzi na schodech potřebuje však jejich pomoc a oporu.

Proč se právě Eliška touží podívat na živé natáčení show Tvoje tvář má známý hlas? V přihlášce, kterou nám maminka na rodinné přání poslala, stálo: „Pořad Tvoje tvář má známý hlas máme moc rády. Každou neděli se na něj společně koukáme a moc se bavíme. A myslím, že pro dceru i pro nás by byl velký zážitek být u toho a zažít tu atmosféru naživo.“


splněné dětské přání

A s kým by se ráda její dcera setkala? „Ptala jsem se Elišky a po hodně dlouhém přemýšlení řekla, že nejvíc s Ivou Pazderkovou, pamatuje si jí z minulé řady jako Pink. A ze soutěžících asi s Davidem Gránským, v těsném závěsu je Jan Cina, toho jsme viděly jako Mauglího, a pak Marta Jandová. Samozřejmě by ráda viděla i všechny ostatní,“ prozradila maminka Lucka.

Splněné dětské přání by holčičce rádo pomohlo, aby na chvíli zapomněla na své zdravotní trable a užila si s maminkou příjemný společně strávený čas mimo lékařské prostředí. Proto věnujeme toto rodinné přání právě jim. Show, kterou pravidelně se zatajeným dechem sledují na televizních obrazovkách, nyní uvidí na vlastní oči. A jaká byla reakce, když se o tom dozvěděly? „Velká radost, krása a moc se těšíme. Nikdy jsme ještě nic podobného nevyhrály, takže velké nadšení. Eliška je moc ráda, že si odpočine. Tato rehabilitace je pro ni velice namáhavá, takže přivítá jakékoliv zpestření,“ byla první reakce dojaté maminky.


splněné dětské přání

Jaké byly jejich zážitky ze studia, co je překvapilo a jaké dojmy si z živého natáčení odnesly se dozvíte již brzy na našem portále www.splnene-prani.cz
Sledujte nás pravidelně a přihlaste se na další rodinné přání, které již brzy vyhlásíme. Štěstí se může příště usmát právě na vaše ratolesti a vy s nimi prožijete nevídané dobrodružství.

 

 

 

Aktuální kolo