Různorodost nás spojuje:
handicapovaní a zdraví, ruku v ruce

Představení mise Nový domov – Místo naděje. Skvělá příležitost i pro Tebe!

Splněné dětské přáníOtevíráme nové prostory v Praze, kam si můžeš přijít pro podporu, inspiraci a motivaci. Propojujeme různé lidi a skupiny, od jednotlivců, přes rodiny až po podnikatele. Těšit se můžeš na obohacující setkání, kurzy, workshopy a tvůrčí aktivity. O čem mise Nový domov – Místo naděje je? Komu má pomáhat? A proč je zajímavá i pro Tebe?

O čem je mise Nový domov Místo naděje

Vytváříme nový bezpečný prostor, ve kterém každý může být sám sebou. Věříme, že je normální být odlišní, a tak ostatní lidi motivujeme, jak žít bez nálepek.

Jaký prostor vytváříme

K nám si můžeš přijít pro podporu, inspiraci nebo třeba zdravé nakopnutí. Propojujeme různé lidi a skupiny. Na našich akcích se můžeš setkat s někým, kdo Ti pomůže, podpoříte Tě nebo třeba vznikne kamarádství na celý život.

Na co se můžeš těšit

Můžeš se těšit na individuální nebo skupinová setkání spojená například s Vědomými rozhovory, metamorfní technikou, seznamovacími aktivitami nebo třeba s tvůrčími kurzy, workshopy či seberozvojovými aktivitami. Zároveň se v těchto prostorách uskuteční natáčení rozhovorů, ať už s rodiči dětí, které mají různé jinakosti či zdravotní omezení nebo se zajímavými lidmi, o nichž věříme, že mohou předat motivaci či třeba ponaučení a sdílet, jakým způsobem si právě oni sami splnili své sny a přání.

Proč to může zajímat Tebe

Vnímáme, že máme svoje vnitřní stíny. Občas se jich bojíme a snažíme se s nimi najít soulad. Jak žít spokojený život, jak mít hezké vztahy a dosáhnout úspěchu. U nás se budou pořádat podpůrné aktivity, které Ti k tomu pomohou nalézt cestu.

Myslíme i na rodiny s dětmi

Zároveň jsou tyto prostory určené pro rodiny. Ať už pro ty, které mají zdravé děti a chtějí se seznamovat s rodinami, které to mají jinak, tak i pro rodiče a pečovatele dětí, které mají různé zdravotní omezení či jinakosti. Naše aktivity vás stmelí jako rodinu, podpoří, zabaví a ucítíte se u nich dobře.

Spolupráce pomáhá

Zároveň si přejeme připravovat aktivity pro firmy a podnikatele se záměrem propojovat je, seznamovat a společně pomáhat.

Splní se i naše přání?

Mise Nový domov – Místo naděje má hluboký význam i pro nás, zakladatelky rodinné organizace, (maminku Marťu a dceru Kristy Janu). Splněné dětské přání jsme spolu založily již před 11 lety. V průběhu této doby jsme si mohly vyzkoušet různé možnosti, kde jsme měly dočasné zázemí. Chvíli jsme ho měly doma, pak v mnoha vypůjčených prostorách. Zjistily jsme, že touto formou je to pro nás ve výsledku nákladné a organizačně náročné. Realizace nových prostor nám pomůže být efektivnější, ušetřit potřebnou energii, čas a také náklady. Zároveň se tím plní naše přání, kdy konečně vytvoříme stabilní zázemí a prostředí, v němž můžeme dlouhodobě fungovat a provozovat tu smysluplné aktivity. Už dlouho se na ně připravujeme.

Dostali jsme jedinečnou příležitost

Nedávno jsme bohužel přišli o naši tvůrčí dílničku i místo, kde jsme se mohli setkávat s dobrovolníky a připravovat se na plnění dětských přání či další mise. Zanedlouho se nám však ukázala nová možnost. Potkali jsme se s velice vstřícným majitelem, který vlastní prostory na Kobylisích v Praze. Velice ho oslovilo, čemu se Splněné dětské přání věnuje, jak pomáháme a podporujeme druhé. Dostali jsme jedinečnou nabídku – zvýhodněné podmínky pro nastartování chodu nových prostor, skvělé zázemí a servis k tomu. Na tuhle příležitost jsme dlouho čekali! Prostory máme k dispozici už nyní od listopadu, ať je můžeme postupně vybavovat, zkrášlit a připravit pro návštěvníky. Zároveň to pro nás znamená dát dohromady potřebné finanční prostředky, abychom udrželi prostory v chodu a mohli jsme je dlouhodobě provozovat. Měsíční náklady jsou ve výši 26.500 korun.

Splněné dětské přání

Můžeš se zapojit několika způsoby

Pomůže nám vznikající komunita přátel a podporovatelů

Už dlouho si ji přejeme vytvořit a konečně vznikla příležitost. U nás se každá stovka počítá. Čím více se nás dá dohromady, tím snazší bude realizace mise Nový domov – Místo naděje. Výše příspěvku je pouze na Tobě a Tvých možnostech. Pokud Tě tato varianta zajímá, potřebujeme vyplnit registrační formulář, který najdeš pod následujícím odkazem https://forms.gle/Cr1VhYXEQbFrqH9z6    
Pomůže nám i jakýkoliv jednorázový příspěvek na č. ú. 444555066 / 0100. V případě zájmu o vystavení potvrzení o finančním daru nás kontaktujte prosím předem.

Členství pro rodiny

Pokud jsi rodič nebo opatrovník dítěte, které má zdravotní omezení či jinakosti, můžeš se stát členem naší komunity. Pak s námi může spolupracovat a účastnit se různých speciálních akcí. I v tomto případě potřebujeme Tvé zaregistrování, tentokrát však pod tímto odkazem https://forms.gle/ZoNJ6jdA5txc26hCA

Pomáhat lze i poskytnutím výrobků či služeb

Zapojit se lze i jinou než jen finanční formou. Například zprostředkováním služeb či produktů. Stále ještě vybavujeme naše prostory a máme soupis věcí, které potřebujeme. Uvítáme i pomůcky na naše tvůrčí workshopy. Pokud máš takovou možnost, uvítáme tvou zprávu na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jak šířit naše poselství a vizi

Oceníme i mediální podporu. Máš-li možnost zprostředkovat pro nás upoutávku, psaný rozhovor, podcast nebo třeba sdílet tento článek či poutavé video (odkaz zde …) na sociální sítě, pak se o nás mohou dozvědět další lidé, které osloví, čemu se věnujeme a chtějí společně s námi pomáhat.

Dvojitá podpora aneb u nás se radost násobí

Chceš spojit příjemné s užitečným, udělat radost sobě nebo svým blízkým, ať už k Vánocům nebo při jiné příležitosti? V článku https://www.splnene-prani.cz/prehled-tvurcich-aktivit-rozvojovych-kurzu-a-workshopu-setkani-i-networkingovych-aktivit.html se dozvíš informace o našich aktuálních workshopech, kurzech a tvůrčích aktivitách, které připravujeme. Najdeš zde i formulář předběžného zájmu. Podle toho, po čem bude největší poptávka, vypíšeme termíny a spustíme registrace. Věříme, že se Ti prostor Nový domov – Místo naděje zalíbí. Už se moc těšíme, až se na nás přijdeš podívat.

Mrkni na tohle super video s představením mise Nový domov - Místo naděje

Splněné dětské přání
 Sledovat nás můžeš také na https://www.youtube.com/watch?v=SJq1FRSTQ7E 

www.facebook.com/splnene-prani

www.facebook.com/splnene-prani-eshop

www.youtube.com/@splnenedetskepranii

www.instagram.com/splnene.prani

Aktuální kolo