Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Splněné dětské přání obdarovalo na Štědrý den osm dětí

Splněné dětské přáníI letos jsme navázali na naši každoroční speciální akci nazvanou Vánoční přání, v rámci níž obdarováváme rodiny s handicapovanými dětmi výrobky z vlastní autorské dílničky, které navrhuje a vyrábí spoluzakladatelka organizace Martinka Šmejkalová. Komu jsme udělali radost tentokrát?

Vánoční balíčky rozvezli kurýři do různých koutů České republiky. Navštívili například Teplice, Brno, Modřice nebo Prahu. Vánoční přání realizovala organizace Splněné dětské přání s podporou Nadačního fondu AVAST již po deváté.

“Naším záměrem je podpořit rodiče nemocných dětí v jejich situaci. Pokud víte, že je tu někdo, kdo se o vás zajímá a s kým můžete sdílet, co se ve vašem životě odehrává, je to úleva i radost. V průběhu let se nám pílí a osobním přístupem podařilo vybudovat u rodin důvěru. Některé oslovujeme my, jiné se na nás obrací samy. Velký dík patří Martince! Ta životní příběhy zpracovává a s nadšením vymýšlí, čím jednotlivé děti obdarujeme, aby z toho měli opravdovou radost a ideálně i užitek,” říká Kristýna Šmejkalová, která rodinnou organizaci založila společně se svojí maminkou.

“Každý z nás má různé starosti spojené s prací, rodinou, vztahy a dalšími tématy. Z rádií a televizí se na nás valí spousta zpráv vyvolávající různé strachy a obavy. Životní příběh rodin s handicapovanými dětmi toužíme ukazovat tak, jak se odehrály z pohledu rodičů, zároveň však bez důrazu, že se jedná o tragédie, naopak. Přejeme si vyprávět je lidsky a s nadějí. Věříme, že je to jeden ze způsobů, jak si lidé mohou být bližší prostřednictvím vzájemné empatie a porozumění,”
doplňuje Kristýna.

V rámci dalších životních příběhů se můžete těšit na seznámení se Sofinkou z Prostějova, Martinem z Prahy, Ondrou z Hluboček, Silvií z Brna, Hugem z Jablůnkova, Štěpánem z Teplic, Ondrou z Modřic a Jarečkem z Polkovic.
Splněné dětské přání

Aktuální kolo