Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Už i otcové mají festival, nenechte si ujít Tátafest!

tatafestPřitom se nejedná o žádnou novinku. Tato akce letos slaví už šesté pokračování. Tátafest je ovšem nejen okamžikem, kdy otcové mohou slavit svoji životní roli, ale je to jedinečná příležitost, jak strávit pěkný den se svými dětmi.


Víte, kdy se slaví den otců? Je to třetí neděle v červnu, letos připadá na 17. června. Pomalu ale jistě si tato slavnost zabírá místo i v našich kalendářích, původem je ovšem ze Spojených států amerických. A budete se možná divit, s nápadem přišla žena! Sonora Smart Dodd vymyslela tento svátek, aby svým způsobem vzdala hold svému otci – vdovci, který se staral o pět dětí. Samotný svátek se slavil v USA už v roce 1910. Odtud se postupně dostal i do Evropy. Jak vypadá jeho podoba v Čechách?

Jak slavit den otců?
„Žijeme ve společnosti, která si začíná všímat otců. Média i neziskové organizace věnují pozornost mužům u porodu a jejich péči o malé i velké děti. Den otců je jednou z možností, jak téma aktivního otcovství ještě více zviditelnit“, dodává Martin Jára, ředitel Ligy otevřených mužů.

Další zajímavosti o Tátafestu a podrobnosti o programu se dozvíte na portále Kulturní servis Puls.

 

Aktuální kolo