Různorodost nás spojuje:
handicapovaní a zdraví, ruku v ruce

1. PŘÁNÍ: Královna Kleopatra ožívá


vanesska - královna kleopatra ožíváPilotní kolo bylo věnované 8leté Vanessce ze Starých Splavů, která má trápení s růstovým hormonem. Holčička má v oblibě egyptskou kulturu a vše, co s tím souvisí. Obzvláště pak královnu Kleopatru. Jejím velkým snem bylo vidět stejnojmenný muzikál, který do té doby znala jen z DVD, živě a setkat se s představitelkami hlavní role. Splněné dětské přání se uskutečnilo 22. února 2012 a jeho patronem se stal skladatel a zpěvák Michal David. Pokud chcete vědět více informací o účastnici a průběhu akce, klikněte na odkaz 1. kolo: Královna Kleopatra ožívá.

 

 

Vanesska ukončila léčbu, podpořili jsme ji splněním jejího přání

Splněné dětské přáníSplněné dětské přání seznámilo své příznivce s životním příběhem této holčičky před 7 lety. Tehdy měla 8 let a byla abnormálně maličká, protože ji trápily zdravotní potíže spojené s růstovým hormonem. Díky speciální léčbě se podařilo růst o pár centimetrů podpořit, v současné době pro ni ale další přínos mít již nebude. Po konzultaci s lékaři se proto dohodla na ukončení. Vanessky statečný krok nás ohromil! Podpořili jsme ji splněním malého snu, po kterém toužila.

Číst dál: Vanesska ukončila léčbu, podpořili jsme ji splněním jejího přání

Jak Vanesska vzpomíná na své splněné přání?

 vanesskaV sobotu 28. 7. proběhla ve Starých Splavech Starosplavská pouť. Spojili jsme tuto událost s návštěvou u Vanessky, která byla naší první účastnicí v projektu Splněné dětské přání. Zajímalo nás jak se má a zda se jí daří dobře po zdravotní stránce. Přivezli jsme speciálně ušitou panenku Kleopatru, která pro ni měla být velkým překvapením. A jak to všechno dopadlo, si můžete přečíst sami.

Číst dál: Jak Vanesska vzpomíná na své splněné přání?

První dětské přání splněno, Vanesska viděla Kleopatru

splněné dětské přáníNový projekt spuštěný pod záštitou média Kulturního servisu Puls nazvaný SPLNĚNÉ DĚTSKÉ PŘÁNÍ má za sebou první úspěšné kolo nazvané Královna Kleopatra ožívá. Společně s patronem akce Michalem Davidem jsme vyplnili kulturní přání malé Vanessce, která se za námi vypravila s maminkou až ze Starých Splavů. Má ráda egyptskou kulturu, obzvlášť pak královnu Kleopatru. Proto už dlouhou dobu toužila vidět stejnojmenný muzikál živě. Vanessku jsme vzali do divadla a připravili jí zážitek jako z pohádky.

Číst dál: První dětské přání splněno, Vanesska viděla Kleopatru

Pilotní kolo – První sen splníme 8leté Vanessce

splněné dětské přáníNový projekt, který v posledních měsících pečlivě připravovaly Kristýna a Martina Šmejkalovy, byl odstartován. Dostal jméno Splněné dětské přání a přesně to bude jeho cílem – plnit dětem jejich přání spojená s kulturou. První, komu chceme vnést radost do života, je malá Vanesska, která je maximálně zapálená do všeho, co souvisí se starým Egyptem a královnou Kleopatrou. Patronem tohoto přání se stane Michal David.

Číst dál: Pilotní kolo – První sen splníme 8leté Vanessce

Aktuální kolo