Různorodost nás spojuje:
handicapovaní a zdraví, ruku v ruce

Články o rodinách s nemocnými dětmi

Smrtelně nemocná Emička bojuje každý den o život

Splněné dětské přáníDnes vám představíme 6letou Emičku, která se narodila s Pelizaeus-Merzbacherovou chorobou. Podle lékařů tímto vzácným genetickým onemocněním trpí jako jediná dívka v Evropě. Tento syndrom postihuje většinou chlapce. V současné době neumí lékaři tuto nemoc léčit.

Číst dál: Smrtelně nemocná Emička bojuje každý den o život

Mozková příhoda a leukémie změnila Jasmínce život ze dne na den

Splněné dětské přáníNa úvod příběhu se musíme omluvit paní Haně, protože tento článek z vánoční akce z roku 2022 se nám zatoulal. Šotek jej totálně ukryl a teprve nyní byl objevený jako zapomenutý. Okamžitě jsme mamince zavolali a společně se domluvili na opožděném vydání. Přečtěte si vyprávění maminky o jejím vytouženém miminku.

Číst dál: Mozková příhoda a leukémie změnila Jasmínce život ze dne na den

Nikolas je malý kluk, který se statečně pere se svým osudem

Splněné dětské přáníVyprávění životního příběhu paní Kateřiny je docela drsné, neboť její malý syn prožil část svého dětství po vyšetřeních v nemocnicích. Naštěstí je jeho maminka statečná žena a pere se svým nelehkým osudem, který si rozhodně nevybrala.

Číst dál: Nikolas je malý kluk, který se statečně pere se svým osudem

Lukášek je drobný kluk, co převrhne sám plnou skříň nebo ledničku

Splněné dětské přáníPřečtěte si životní příběh maminky Evy, která se velice těšila na miminko. Těhotenství probíhalo zcela v pořádku a nikdy by ji nenapadlo, že by se jí po porodu měl život otočit totálně naruby. Na začátku to byl těžký šok, ale dnes je na svého statečného syna hrdá.

Číst dál: Lukášek je drobný kluk, co převrhne sám plnou skříň nebo ledničku

Nemocná Barborka si každého získá krásným úsměvem

Splněné dětské přáníTento příběh začal radostnou zprávou o těhotenství, dále ale pokračoval těžkým porodem a bojem o život miminka. Holčička si svůj život tvrdě vybojovala. Maminka nakonec zůstala s dcerou sama, ale nestěžuje si a všechno své úsilí věnuje jejímu úspěšnému vývoji. 

Číst dál: Nemocná Barborka si každého získá krásným úsměvem

Autistická Nela má ráda panenky, ale s maminkou se mazlit neumí

Splněné dětské přáníPůvodně zdravé miminko se časem změnilo ve vážně nemocné dítě. Maminka Věra má svojí holčičku Nelu moc ráda a snaží se, aby její život byl pokud možno co nejspokojenější. Jsou však okamžiky, kdy je to pro obě moc těžké, a potom dojde i na slzičky.

Číst dál: Autistická Nela má ráda panenky, ale s maminkou se mazlit neumí

Statečná Eliška tráví více času v nemocnicích než doma a zbožňuje herce Marka Lamboru

Splněné dětské přáníDnes vám bude vyprávět příběh maminka Olga. Pro svoji dceru si určitě představovala mnohem hezčí dětství, ale ihned po předčasném porodu začaly starosti a od té doby se zdravotní problémy už jenom zhoršovaly. Je zcela úžasné, že i přes to všechno je Eliška pohodová a milá slečna, která se snaží to vše zvládat s úsměvem na tváři.

Číst dál: Statečná Eliška tráví více času v nemocnicích než doma a zbožňuje herce Marka Lamboru

Splnili jsme Klárce přání, k narozeninám dostala speciální dárek!

Splněné dětské přáníKoncem letošního května jsme zveřejnili životní příběh o Klárce. Nemocná holčička už dlouho snila o panence Baby Born. Může se to zdát jako maličkost, ale pořizovací cena za tuto hračku byla pro rodinu mimo jejich finanční možnosti. Proto jsme oslovili naši komunitu s výzvou, zda nám někdo pomůže Klárčino přání splnit. Štěstí nám přálo! Ozvala se nám Klára se zájmem finančně tuto misi podpořit. A díky tomu měla holčička letošní narozeniny opravdu speciální!

Číst dál: Splnili jsme Klárce přání, k narozeninám dostala speciální dárek!

Sandy: příběh dívky, která změnila život mnoha lidem

Splněné dětské přáníTentokrát nám vypráví o své osudové cestě maminka Kamila, která si ke svým dvěma dětem osvojila ještě jednu holčičku, říká jí Sandulka. Udělala to i přes to, že znala její lékařskou diagnózu a uvědomovala si, že její budoucnost je nejistá. Je to poselství o lásce, odvaze, naději a schopnosti prožívat přítomné chvíle naplno. Příběh čekal dlouho na své vydání a správné načasování, protože se propojuje i se Splněným dětským přáním. 

Číst dál: Sandy: příběh dívky, která změnila život mnoha lidem

Ladunka je nemocná holčička, která miluje panenky

Splněné dětské přáníMamince nikdo nevěřil, že už začíná rodit, a doktoři si razili vlastní teorii. Jak je možné, že zkušenou ženu, která porodila již tři děti, nikdo neposlouchal? A kdyby jí lékaři poslouchali, mohlo se zabránit problémům a její dítě by se narodilo zdravé? To jsou otázky, na které se už odpověď nedozvíme. Zato se dnes dozvíme, jaký osud byl pro Ladunku dále přichystán.

Číst dál: Ladunka je nemocná holčička, která miluje panenky

Aktuální kolo