Různorodost nás spojuje:
handicapovaní a zdraví, ruku v ruce

Mise Má to smysl

Mise má to smysl: 1. výzva pro autistu Ondru

Splněné dětské přáníV minulém roce se nám podařilo splnit Ondráškovi jeho dlouholetý sen o Legolandu. Nyní jsme si pro něj v rámci mise Má to smysl připravili výzvu ušitou jako na míru. V neděli 16. června předvede své taneční trumfy na dobročinné akci Pomáhej tancem.

Číst dál: Mise má to smysl: 1. výzva pro autistu Ondru

Pomozme Nellince nabrat druhý dech

Splněné dětské přáníMilí přátelé a podporovaté, je nám ctí seznámit vás se statečnou mladou dámou, která každý den čelí výzvám, jež by mnohé z nás odradily. Její jméno je Nellinka a přestože je ze Znojma, její příběh rezonuje srdci po celé České republice. V roce 2013 jsme jí splnili dětské přání společně s partronkou Markétou Konvičkovou. Nyní s Nellčou otevíráme další spolupráci v rámci mise Má to smysl.

Číst dál: Pomozme Nellince nabrat druhý dech

Má to smysl: Zuzka absolvovala další výzvu, zkusila si reálné zaměstnání!

Splněné dětské přáníZuzanka absolvovala v rámci dlouhodobé mise Má to smysl další pokroky. Neznala hodnotu peněz, proto jsme pro ni ve spolupráci se společností Etnetera připravili výzvu na téma první skutečné zaměstnání. Cílem bylo, aby se naučila, jaké je to vydělávat, kolik se utrácí za běžné nákupy, a zakusila běžný pracovní rytmus.

Číst dál: Má to smysl: Zuzka absolvovala další výzvu, zkusila si reálné zaměstnání!

Mise Má to smysl: Zuzku čeká druhá výzva! Co jsme pro ni vymysleli?

Splněné dětské přáníPoté co Zuzanka dokončila studium na pražské Obchodní škole v Jedličkově ústavu a úspěšně složila zkoušky na obchodku s maturitou v Jánských Lázních, potřebovala odpočinek. Užila si čas s rodinou i přáteli, vyrazila na pěkné výlety a také na rehabilitační pobyt. Nyní ji čeká nová výzva, kterou pro ni v rámci mise Má to smysl připravil Pavel Svoboda.

Číst dál: Mise Má to smysl: Zuzku čeká druhá výzva! Co jsme pro ni vymysleli?

Zuzanka z mise Má to smysl: Hlavně se musím naučit si více věřit!

Splněné dětské přáníNa jaře Zuzka podstoupila první výzvu „Pohybuj se na sněhu s radostí”, kterou pro ni připravila Veronika. Pak ale nastal čas zábavu omezit, protože ji čekaly závěrečné zkoušky na Obchodní škole a zároveň přijímačky, aby mohla se studiem pokračovat. Zajímá vás, jak tohle období prožívala a hlavně jak vše dopadlo?

Číst dál: Zuzanka z mise Má to smysl: Hlavně se musím naučit si více věřit!

Zuzanko, seznam se!

Zuzanka je prvním, se kterou bude Splněné dětské přání dlouhodobě spolupracovat a podporovat ji v dalším rozvoji.

Mise má to smysl, aneb jak nás Zuzka inspirovala k jejímu vytvoření

Posláním naší organizace je propojovat svět handicapovaných dětí se světem běžných lidí a skrze pozitivní zážitky dětem dodat energii a povzbuzení třeba i v náročnějších životních situacích. Splněným přáním to ale nekončí! Ačkoliv krásný zážitek může mít dlouhodobý pozitivní vliv na další vývoj dětí, kterým pomáháme, často je v životě čekají ještě další výzvy, se kterými se postupně musí popasovat. Jsou to často i třeba praktické životní situace, které se běžným lidem mohou zdát velmi jednoduché, ale pro někoho mohou naopak být vysokou překážkou.

Číst dál: Mise má to smysl, aneb jak nás Zuzka inspirovala k jejímu vytvoření

Aktuální kolo