Různorodost nás spojuje:
handicapovaní a zdraví, ruku v ruce

Splněná přání

Milí čtenáři, v této rubrice se dozvíte, kterým dětem jsme splnili jejich sny, kdy jednotlivá kola proběhla a kdo se stal jejich patronem.

Naší snahou je poskytovat pomoc a podporu konkrétním lidem, každé kolo proto věnujeme jednomu vybranému dítěti, které má nějaký handicap či zdravotní omezení. Akce jsou vždy něčím zajímavé a originální, aby byl dojem účastníka co nejhlubší a měl dlouhodobý efekt. Prostřednictvím pozitivních zážitků motivujeme dítko a jeho rodinu k dalšímu osobnímu rozvoji a inspirujeme naši společnost.

Každé kolo má svého jedinečného patrona v podobě známé osobnosti. Ta se akce po celou dobu účastní a pomáhá nám se splněním dětského přání.

 

 

 • 8. PŘÁNÍ: S Ondrou do Legolandu


  Splněné dětské přání8. přání jsme věnovali autistovi Ondrovi. Pochází z Hradce Králové, kde žije se svými rodiči a také neteří Julinkou, kterou má jeho maminka v péči. Ondra od útlého dětství miluje stavebnici Lego. Je pro něj příležitostí, jak se kreativně vyjádřit, zachytit svět kolem sebe, ale i jak komunikovat s okolím. Dlouho pro něj byla náročná socializace a navazování nových přátelství. I díky misi S Ondrou do Legolandu v tom však udělal obrovský krok kupředu. O realizaci se dozvíte zde 8. kolo: S Ondrou do Legolandu nebo na speciální micrositě https://ondra.splnene-prani.cz/ 

   

 • 7. PŘÁNÍ: Karolínky vysněná cesta do Paříže


  Splněné dětské přání7. přání jsme věnovali handicapované holčičce Karolínce, která žije společně se svým starším bráškou Filipem u prarodičů v Kopřivnici. Káji velkým snem bylo navštívit Paříž, obzvláště pak oblíbenou Eiffelovku a zatančit si v její blízkosti na svém vozíčku. Pokud chcete vědět více informací o této rodině, jak jsme akci připravovali nebo o její realizaci, klikněte na odkaz 7. kolo: Karolínky vysněná cesta do Paříže.

   

   

 • 6. PŘÁNÍ: Vzhůru do oblak


  Splněné dětské přání děti s rakovinou6. přání jsme věnovali rodině v čele s vážně nemocným Teddýskem. Pokud chcete vědět více informací o účastnici a průběhu této akce, klikněte na odkaz 6. kolo: Vzhůru do oblak. • 5. PŘÁNÍ: Vysněný den s Genny Ciatti


  splněné dětské přáníPáté kolo bylo věnované 18leté Zuzance z Plzně. Krátce po narození výsledky testů odhalily dětskou mozkovou obrnu. Nyní se pohybuje především s pomocí invalidního vozíku. Je to však velká bojovnice a doufá, že cvičením a rehabilitací docílí toho, že bude jednoho dne sama chodit. Velkou inspirací je pro ni zpěvačka, herečka a televizní moderátorka Genny Ciatti. Zuzanka moc toužila po tom, aby mohla se svou oblíbenou umělkyní strávit jeden nezapomenutelný den. A to jsme jí také 20. září 2014 splnili. Pokud chcete vědět více informací o účastnici a průběhu kola, klikněte na odkaz 5. kolo: Vysněný den s Genny Ciatti.

   

 • 4. PŘÁNÍ: Staň se muzikálovou hvězdou

   

  kristýnka - staň se muzikálovou hvězdouČtvrté kolo bylo věnované 17leté Kristýnce z Litvínova, které lékaři po narození diagnostikovali Downův syndrom. Holčička má velmi ráda písně Michala Davida, proto s maminkou zaslaly přihlášku do otevřeného kola spojeného s muzikálem Děti Ráje, který je z velké části na těchto hitech postavený. Organizátorky ji vybraly jako další účastnici. Splněné dětské přání se uskutečnilo 22. února 2014. Patronem akce se stali zpěváci Šárka Marková a František Pytloun. Pokud chcete vědět více informací o účastnici a průběhu kola, klikněte na odkaz 4. kolo: Staň se muzikálovou hvězdou.

   

   

 • 3. PŘÁNÍ: Staň se cvičitelem lachtanů


  gábinka - staň se cvičitelem lachtanůTřetí kolo bylo věnované 15leté Gábince z Písku, které byla diagnostikována dětská mozková obrna (tzv. DMO). Holčička má v oblibě Martina Dejdara, kterého zná například ze seriálu Comeback a velmi ji lákalo setkání s živým lachtanem. Proto s maminkou zaslaly přihlášku do otevřeného kola a doufaly, že se na ně při výběru usměje štěstí. A skutečně! Splněné dětské přání se uskutečnilo 11. října 2013, patronem akce se stal herec a moderátor Martin Dejdar. Pokud chcete vědět více informací o účastnici a průběhu kola, klikněte na odkaz 3. kolo: Staň se cvičitelem lachtanů.

   

   

 • 2. PŘÁNÍ: Nellinka a její hvězda vzdálená


  nellinka - hvězda vzdálenáDruhé kolo bylo věnované 15leté Nellince ze Znojma, kterou trápí rakovina ledvin. Její velkou favoritkou a oblíbenkyní je zpěvačka Markéta Konvičková, finalistka Česko-Slovenské SuperStar. Jejím velkým snem bylo vidět se s ní živě, popovídat si a třeba si i chvíli zazpívat. Splněné dětské přání se uskutečnilo ve dvou termínech 12. dubna a 27. května 2012, patronkou se stala Markéta Konvičková. Pokud chcete vědět více informací o účastnici a průběhu akce, klikněte na odkaz 2. kolo: Nellinka a její hvězda vzdálená.

   

   

 • 1. PŘÁNÍ: Královna Kleopatra ožívá


  vanesska - královna kleopatra ožíváPilotní kolo bylo věnované 8leté Vanessce ze Starých Splavů, která má trápení s růstovým hormonem. Holčička má v oblibě egyptskou kulturu a vše, co s tím souvisí. Obzvláště pak královnu Kleopatru. Jejím velkým snem bylo vidět stejnojmenný muzikál, který do té doby znala jen z DVD, živě a setkat se s představitelkami hlavní role. Splněné dětské přání se uskutečnilo 22. února 2012 a jeho patronem se stal skladatel a zpěvák Michal David. Pokud chcete vědět více informací o účastnici a průběhu akce, klikněte na odkaz 1. kolo: Královna Kleopatra ožívá.

   

   

Aktuální kolo