Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Kavárna Potmě bude na kolečkách!

světluška a kavárna potměOjedinělá kavárna Potmě dostane novou podobu. Vznikne z ní historicky první zatemněný autobus, ve kterém vám nevidomí připraví černočernou kávu. Chcete vidět křest? Bude se konat 10. července v 11:30 na Ovocném trhu v Praze a zúčastní se ho řada významných osobností.


Nadační fond Českého rozhlasu jako autor projektu přizval zvučná jména z naší společnosti. Chybět samozřejmě nemůže patronka Světlušky Aneta Langerová, dále Hana Maciuchová, Tomáš Klus, Klára Issová, Pavel Nový, Ondřej Brzobohatý, Anna Polívková a Lucie Výborná.

„Na palubě autobusu uvidíte svět novýma očima. Stačí se nechat vést a důvěřovat těm, kteří jsou s tmou dokonale sžití. Sehraný tým nevidomých kavárníků vás usadí do jednoho z šesti kupé a dříve, než vám donesou černou kávu, můžete objevovat organické, ladné tvary prostoru, ve kterém se nacházíte. Každé kupé je očalouněno materiálem s jinou strukturou, aby podněcovala vaši fantazii. Orientace v černočerném prostoru je možná jen po hmatu. Brzy však objevíte, že svět pod rouškou tmy může být nečekaně laskavý, plný vjemů, pocitů, inspirace," uvedla Martina Kaderková, ředitelka NF ČRo. A herečka Hana Maciuchová se připojuje se svojí reakcí. „S důvěrou se obrátím na obsluhující osazenstvo Kavárny POTMĚ s tím, že se na mne mohou oni spolehnout, až z kavárny vyjdou."

Další zajímavosti o novém projektu kavárny Potmě se dozvíte na portále Kulturní servis Puls.

 

Aktuální kolo