Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Kavárna Potmě byla slavnostně otevřena

světluškaVe středu 6. června byla na pražském Ovocném trhu už po osmé otevřena jedinečná kavárna Potmě. Spolu s patronkou nadace Světluška Anetou Langerovou tu první kávu vypily také Simona Stašová s Jiřinou Bohdalovou.

Kavárna Potmě je jedinečný projekt nadace Světluška. Za několik let působení získal popularitu a především přízeň návštěvníků, kteří jsou nejen ochotni pomoci nevidomým, ale také se na chvíli vcítit do jejich kůže a zažít svět potmě. Letos byla už po osmé kavárna otevřena v Praze na Ovocném trhu.

Slavnostní zahájení se samozřejmě neobešlo bez patronky Anety Langerové. Letos si kromě ní přišly kávu vypít a slavnostně přestřihnout pásku i Simona Stašová a Jiřina Bohdalová. Obě také na plášti kavárny zanechaly vzkaz. „Díky, že jsem mohla být s mámou ve světě, který není smutný, ale veselý," napsala Stašová.

A je to naprostá pravda. Svět nevidomých totiž smutný opravdu není. Při vstupu do kavárny vás zprvu přepadne děsivý pocit, ostříte, mrkáte, snažíte se přivyknout tmě, ale ono to nějak nejde. Nikde se po chvíli neobjeví obrysy, náznaky nebo pohyb. Všude panuje jen tma a vy se musíte zcela oddat nevidomým hosteskám, které vás usadí ke stolu.

Další postřehy z návštěvy kavárny Potmě se dozvíte na portále Kulturní servis Puls.

 

Aktuální kolo