Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Multikulturní RefuFest nabídl pestrost a zábavu

refufestPočasí o první červnové sobotě nakonec vyšlo nad očekávání dobře, a tak se stovky lidí vydaly do centra Prahy, na Střelecký ostrov, kde probíhal už sedmý ročník multikulturního festivalu RefuFest. Příjemná přátelská atmosféra čišela z lidí různých národností či vyznání nejen u stánků s tradičními výrobky či občerstvením, ale i na pódiu při vystoupeních.

Už při sestupu po schodech na Střelecký ostrov bylo slyšet, že na RefuFestu panuje dobrá nálada. Hned po pravé straně se nacházel Ethno salon, kde jste si mohli vybrat z množství netradičních šatů, obléci se do nich a za drobný poplatek si odnést pěknou památku v podobě fotky z Polaroidu. Vlevo od schodů se rozprostíral Workshop stan, kde se mohli návštěvníci těšit na nejrůznější program.

Například zajímavé představení pantomimické skupiny B.B. duc, pohádka „Beruščina detektivní kancelář“ v podání Malého Vinohradského divadla, kterou si užily hlavně menší děti. Ale publikum si získal také workshop MC Metoděje, který zájemcům poskytl zajímavé informace o hip hopu a také nechal zarapovat mladé romské chlapce z UG Crew. Řada návštěvníků či účastníků RefuFestu pak v podvečer debatovala na téma: Jak se žije cizincům v Čechách?

Další informace o průběhu RefuFestu se dozvíte na portále Kulturní servis Puls.

 

Aktuální kolo