Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Zažijte pestrý svět kavárny Potmě na vlastní kůži

světluškaJaké to je vnímat svět bez pomoci jednoho z nejdůležitějších lidských smyslů – zraku, si můžete sami vyzkoušet v dnes už velmi dobře známé kavárně POTMĚ. Ta 6. června od 13 hodin už poosmé otvírá své dveře na Ovocném trhu.

Kavárnu, ve které si neuvidíte ani na špičku nosu, slavnostně otevře patronka nadace Světluška Aneta Langerová s Jiřinou Bohdalovou a Simonou Stašovou. Tradičně se o vás v kavárně postará tým zkušených nevidomých hostesek, průvodců a číšníků. Ochutnat můžete šálek vyhlášené černočerné kávy, svou návštěvou přispějete stokorunou na konto sbírky Světluška a na památku si odnesete nejen hrneček, ale především neobyčejný zážitek.

„Přiznám se, že se těším více než kdy dříve - na setkávání s vámi, na nevidomé kavárníky, na hraní a obsluhování potmě (zase si to zkusím)… i na tu tmu, se kterou jsem se za posledních 7 let dost sblížila a musím říct, že umí být i neobyčejně barevná. Pomáhá mi nevidět věci černobíle, to mě obohacuje," říká o neobvyklém projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu jeho patronka Aneta Langerová.

Co prozradila o akci Martina Kaderková, ředitelka Nadačního fondu Českého rozhlasu a další zajímavosti najdete na portále Kulturní servis Puls.

 

Aktuální kolo