Různorodost nás spojuje:
handicapovaní a zdraví, ruku v ruce

Jak pomáháme

Co děláme? 

Splněné dětské přání realizuje dva typy akcí, tzv. rodinná přání a splněná přání, které mají vždy spojitost s kulturním světem, může jít o divadlo, film, koncerty, výstavy…

Rodinná přání – v tomto případě se jedná o akce pořádané pro jednu či více rodin s handicapovanými nebo vážně nemocnými dětmi. Cílem je seznámit účastníky, vytvořit nová přátelství a umožnit každé rodině prožít jedinečné zážitky a společně strávený čas.

Splněná přání – tento typ akcí je pořádán v rozsahu jednoho až dvou dnů pro 1 vybrané handicapované či nemocné dítě za účasti patrona v podobě známé osobnosti, která aktivně pomáhá s realizací. Cílem je stmelit rodinu a motivovat účastníky k dalšímu osobnímu rozvoji.

 

Jak to funguje?


Splněné dětské přání informuje o připravovaných akcích prostřednictvím svých stránek www.splnene-prani.cz nebo stránky na sociální síti www.facebook.com/splnene-prani 

Pokud se chce rodina zúčastnit rodinného přání, stačí, aby splnila podmínky stanovené pro danou akci – ve většině případů se jedná o zaslání řádně vyplněné přihlášky a zodpovězení jednoduché otázky.

Splněná přání jsou realizována ve dvou podobách – první je, že se Splněné dětské přání dozví o konkrétním dítěti a jeho přání, které se snaží splnit. Druhým způsobem je akce, kterou Splněné dětské přání připraví dle svých možností, seznámí s patronem akce, a rodiče mohou přihlašovat své ratolesti, které mají k danému tématu blízko. Podmínkou opět bývá zaslání řádně vyplněné přihlášky.

 

Komu pomáháme?


Splněné dětské přání pomáhá rodinám, které mají handicapované či jakkoli nemocné děti. Není důležité, zda se jedná o astma, rakovinu, oční vadu nebo například dětskou mozkovou obrnu, prioritou je pomáhat lidem, kteří jsou kvůli svému zdravotnímu stavu jakkoli omezeni. Rodiče, nebo zákonní zástupci, mohou přihlašovat své ratolesti ve věku od 5 do 18 let včetně, podmínkou je, aby měly trvalý pobyt na území České republiky.

Na internetových stránkách www.splnene-prani.cz naleznete reportáže, fotky z akcí, články o handicapovaných a nemocných dětech a informace o dalších aktivitách organizace Splněné dětské přání. Sledovat můžete rovněž stránku pro fanoušky www.facebook.com/splnene-prani nebo FB stránku zaměřenou na naše vlastní výrobky www.facebook.com/PanenkyProHandicapovaneIZdraveDeti 

Jaké jsou naše způsoby pomoci?


Plníme dětská přání

Děti mají velkou fantazii, a tak se jejich přání někdy stávají pro rodiče těžko dosažitelná. Někdy kvůli financím, jindy kvůli náročnosti realizace, důvody jsou různé. Ať už se malí hrdinové touží stát cvičitelem lachtanů, zazářit na pódiu jako muzikálová hvězda, navštívit vysněné místo nebo se seznámit s oblíbeným umělcem, díky naší organizaci se jejich přání může proměnit ve skutečnost. Na cestě za dobrodružstvím jim po boku stojí patron, někdy známá osobnost, jindy je to blízká osoba z jejich okolí. Úlohou patrona je dodat dítěte podporu a povzbuzení.

Vyprávíme životní příběhy

Existují různé typy onemocnění, zdravotních znevýhodnění a jinakostí. Některé jsou hojně zastoupeny, jiné naopak velmi vzácné. Více se o nich můžete dozvědět v životních příbězích, které nám vypráví rodiče o svých dětech. Jak se vyvíjí, čím je obohatily a co je pro ně největší výzvou. Každé vyprávění odměníme pro povzbuzení výrobkem z naší tvůrčí dílničky, někdy jde o originální panenku, jindy o polštářek nebo třeba kabelku.

Seznamujeme a propojejeme lidi

Být rodičem zdravotně znevýhodněného dítěte znamená velkou životní změnu, často spojenou se ztrátou známých a izolací okolí. Společné zážitky však sbližují. Proto pořádáme různé akce nebo zveme rodiny na výlety či za kulturou. Dostanou šanci poznat nové lidi, se kterými mají navíc společné téma. Díky tomu vznikají dlouhodobá a trvající přátelství, která rodiče podporují na jejich další cestě.

Pořádáme vzdělávací kurzy a tvůrčí workshopy

Díky multifunkčnímu centru Nový domov - Místo naděje, které jsme otevřeli v Praze na Kobylisích máme bezpečný a útulný prostor, kde se mohou pořádat jak setkání s dětmi, rodinami nebo podpůrné aktivity pro veřejnost. Protože je naším záměrem propojovat svět zdravotně znevýhodněných i ostantích lidí, jsou naše kurzy otevřeny oběma skupinám. Připravujeme například uzavřené podpůrné setkání pro rodiče, seznámení s Human Designem a aplikování v běžném životě, workshopy s tvůrčí dílničkou aj. 

Pomáhej tancem

Začátkem roku 2024 je dobročinná akce Pomáhej tancem, ve které spojujeme lásku k hudbě a tanci se záměrem podpořit právě probíhající mise. Ti, kteří milují rytmy salsy, zouku nebo bachaty nebo se chtějí základy těchto tanců naučit, se k nám mohou připojit na tanečním parketu. Můžete si při této příležitosti splnit přání, získat inspiraci a také se seznámit s dětmi, kterým jsme v minulosti splnili jejich přání. 

Aktuální kolo