Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Články o rodinách s nemocnými dětmi

Vánoční přání: Rodiče bojují za to, aby mohl žít Daniel jako ostatní

Splněné dětské přáníDnes si můžete přečíst nový příběh, který napsal sám život. Tentokrát nám ho bude vyprávět sympatická maminka Lenka, prozradí nám vše o svém milovaném chlapečkovi Danielovi. Narodil se s vzácnou vadou na mozku. Rodiče věří ve šťastný konec a snaží se bojovat ze všech sil, aby jednou mohl žít jako ostatní.

Číst dál: Vánoční přání: Rodiče bojují za to, aby mohl žít Daniel jako ostatní

Vánoční přání: Dvojčata Dalibor a Daniel jsou velcí puberťáci, rádi se provokují

daliborKluci se narodili mamince Renatě předčasně, jeden je zdravý, ale druhý si ponese následky na celý život. Stále však drží pevně při sobě, mají se rádi a pejsek Bad se stal třetím oblíbeným dítětem v jejich rodině. Za poslední tři roky se u nich pár věcí změnilo, ale to si již můžete přečíst sami.

Číst dál: Vánoční přání: Dvojčata Dalibor a Daniel jsou velcí puberťáci, rádi se provokují

Nevidomá dvojčata Lucie a Lýdie spolu táhnou za jeden provaz

Splněné dětské přáníMaminka Jana z Brna dokázala nejenom vychovat nevidomá dvojčata, ale také úspěšně překonat manželskou krizi. Je to statečná ženská, kterou jen tak něco nezlomí a dnes se nám svěří s tím, jaké změny u nich proběhly za poslední tři roky.

Číst dál: Nevidomá dvojčata Lucie a Lýdie spolu táhnou za jeden provaz

Vánoční přání: Karolínka tančí na invalidním vozíku a sbírá poháry

Splněné dětské přáníPříběh sourozenců Karolínky a Filípka, o které s velkou láskou pečují babička s dědou, se vryl hluboko do našich srdcí. I přes nelehký osud se jim snaží zpříjemnit dětství a podporují je v jejich aktivitách. Sluníčkové děti jim to vracejí nejen šťastným úsměvem, ale hlavně pohodou v rodině, které si všichni cení.

Číst dál: Vánoční přání: Karolínka tančí na invalidním vozíku a sbírá poháry

Vánoční přání: Štěpánka má nový domeček, epilepsie se ale nastěhovala s ní

Splněné dětské přáníMaminka Simona nám bude vyprávět, co je u nich v rodině nového a jaký je zdravotní stav dcery Štěpánky. Díky pevnému rodinnému zázemí má nemocná holčička šťastný a spokojený život, neboť na ničem jiném jim nezáleží. Jediné, co ji stále trápí, je její zdraví.

Číst dál: Vánoční přání: Štěpánka má nový domeček, epilepsie se ale nastěhovala s ní

Vánoční přání: Dorotka si svůj život vybojovala, stálo ji to však spoustu sil

Splněné dětské přáníKdyž vstoupí člověku do života tak závažná nemoc jako je rakovina, není pochyb o tom, že ho čeká velmi náročné období. O to těžší je to ve chvíli, když se s tím musí poprat bezbranné dítě. Díky Splněnému dětskému přání jste se mohli poprvé již 24. ledna 2014 seznámit s holčičkou Dorotkou, kterou takový osud postihl. Příběh celé její rodiny se nám vepsal hluboko do srdce, proto jsme o Vánocích obdarovali a podělíme se s vámi o to, jak se jim dařilo od té doby.

Číst dál: Vánoční přání: Dorotka si svůj život vybojovala, stálo ji to však spoustu sil

Vánoční přání: Terezka musela zvládnout tatínkovu rakovinu a smrt babičky

Splněné dětské přáníDalší rodinu s nemocným dítětem, kterou jsme vybrali v rámci akce vánoční přání, nás zaujala tím, jak statečně zvládá neustálé nástrahy života. Nikdy se nevzdávají, stojí pevně při sobě a mají se moc rádi. Maminka Jana nám bude vyprávět novinky, které se u nich staly od doby, kde jsme vám o nich vyprávěli prostřednictvím našich webových stránek poprvé. Jejich příběh jsme zveřejnili před rokem a půl.

Číst dál: Vánoční přání: Terezka musela zvládnout tatínkovu rakovinu a smrt babičky

Vánoční přání: Bojovnici Lee se stalo vyšetření CT osudným

Splněné dětské přáníSplněné dětské přání uspořádalo koncem roku další speciální akci „vánoční přání“, která u rodin sklízí nadšené ohlasy. Tentokrát jsme obdarovávali nejen děti, ale i jejich rodiče, jež o ně s láskou pečují. Můžete se těšit na jeden nový příběh a 7 rodin nám prozradí, jak se jim dařilo od doby, kdy jsme o nich napsali poprvé. Dnes se můžete dozvědět, jak se daří holčičce Lee.

Číst dál: Vánoční přání: Bojovnici Lee se stalo vyšetření CT osudným

Maminka Helena: Obdivuji svého manžela, protože dokázal kvůli Aničce slevit

splněné dětské přáníJaký je život se spinální svalovou atrofií? O tom nám dnes povypráví paní Helena, která má dvě zdravé dospívající děti a také jedenáctiletou Aničku, které lékaři diagnostikovali SMA II. typu. Svěří se nám se svým příběhem, ve kterém prozradí, jak se o onemocnění své dcerky dozvěděla, jak se z touto zprávou v rodině vyrovnali a co považuje za nejdůležitější.

Číst dál: Maminka Helena: Obdivuji svého manžela, protože dokázal kvůli Aničce slevit

Autistický Ondra neví, jak navázat kamarádství - pomáhá mu jeho rodina

splněné dětské přáníDnešní příběh nám bude vyprávět maminka Jarmila, která má srdce na dlani a miluje nade vše svoji rodinu. Dceru, syna i vnučku zahrnují s manželem velkou láskou. Trápí je pouze špatné reakce a lhostejnost lidí kolem nich.

Číst dál: Autistický Ondra neví, jak navázat kamarádství - pomáhá mu jeho rodina

Aktuální kolo