Různorodost nás spojuje:
handicapovaní a zdraví, ruku v ruce

Připravujeme Den vděčnosti pro mámu a dceru

Splněné dětské přáníMezinárodní den matek se slaví každoročně druhou květnovou neděli. Rodinná organizace Splněné dětské přání u příležitosti tohoto svátku zve na akci věnovanou všem maminkám a dcerám. Čeká na vás tvůrčí workshop, stmelovací aktivity, ochutnávka Kombucha Mediciny i chvíle odpočinku. Den vděčnosti pro mámu a dceru proběhne 12. května v pražských prostorách Nový domov – Místo naděje.

Rodinnou organizaci Splněné dětské přání založila maminka Martina s dcerou Kristýnou. Jejich posláním je podporovat zdravotně znevýhodněné děti a začleňovat je do společnosti. Den vděčnosti pro mámu a dceru však odráží jejich společný příběh. „Žijeme v době, kdy je spousta vztahů náročných, pocuchaných a lidi si k sobě hledají cestu,“ říká zakladatelka a organizátorka akce Kristýna. „Vnímám, že není úplně typické, aby spolu máma s dcerou fungovaly harmonicky, natož aby spolu zvládaly větší projekt nebo třeba rovnou vedení firmy,“ vysvětluje vznik prvotní myšlenky. „Často slýcháme obdiv a uznání, to nás inspirovalo k tomu začít připravovat aktivity, jejichž záměrem je posílit vztah mezi maminkami a dcerami,“ doplňuje s nadšením Martina.

Splněné dětské přání
Sblížit se nebo jen prožít hezký den plný společných chvil.
Umět se dorozumět, přijmout se navzájem, případně vyjádřit nesouhlas není vždy jednoduché. Hlavním záměrem Dne vděčnosti pro mámu a dceru, který proběhne 12. května od 13 do 18 hodin, je zastavit se, strávit společně kvalitní čas a naladit se na sebe. Čeká na vás tvůrčí workshop, dobročinný bazárek, stmelovací obřad spojený ochutnávkou Kombucha Mediciny ale i relax s kávou a Medovníkem Originál.

V rámci spolutvoření si ušijete a následně odnesete domů andílka nebo srdíčko pro štěstí. V dobročinném bazárku budete mít možnost osvěžit svůj šatník o nové jarní a letní kousky. V rámci odpočinkové zóny si můžete popovídat nebo jen v tichosti naslouchat příběhům druhých. Na závěr si při ceremoniálu pro maminku a dceru vzájemně popovídáte, svěříte se s tím, co máte na srdci a naladíte se na vděčnost takovou formou, která vám bude nejbližší. Z kurzu si odnesete výrobek, posílenější vztah a hlavně společný zážitek i milou trvalou vzpomínku.


Stačí vám dobrá nálada, ale i tu si můžete vyrobit na místě.
Společné odpoledne je určeno pro všechny maminky a dcery bez věkového omezení. Bude pro vás připraven materiál na vyrábění, drobné občerstvení a ochutnávka kombuchy. Kurzovné se u nás neplatí. Jako poděkování za investovaný čas, energii a materiál můžete organizaci Splněné dětské přání poskytnout dobrovolný finanční dar, který pomůže při realizování dalších misí a výletů pro handicapované děti. Doporučený příspěvek je ve výši 950 až 1.730 korun na osobu dle vašich možností.

Den vděčnosti pro mámu a dceru se uskuteční v pražských Kobylisích v centru Nový domov – Místo naděje, nedaleko stanice metra C. Místo je skvěle dostupné i pro mimopražské, nachází se zhruba 10 minut od Hlavního nádraží.

Kapacita akce je omezena na 8 osob, proto je nutná rezervace předem. Pro zájemce je připraven tento jednoduchý registrační formulář https://forms.gle/dhJsr4fQ9dMf6X2E7 

Splněné dětské přání
Obdarovat lze i dárkovým voucherem
Jestli vás nápad na tematické odpoledne pro mámu a dceru zaujal, ale termín 12. května již máte obsazený, jistě vás potěší, že pořadatelky připravují i další termíny, které proběhnou v průběhu letošního roku. Mezi nimi najdete také další varianty workshopu, jako jsou výrobky z přírodní kosmetiky nebo malování mandal. V případě, že máte zájem o dárkový poukaz nebo vás zajímá více informací o dalších termínech, pošlete e-mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a pořadatelky se vám ozvou.

Kdy: 12. května 2024 od 13 do 18 hodin

Kde: Nový domov – Místo naděje, Kobylisy

Program: tvůrčí dílna, dobročinný bazárek, relax zóna, pohoštění, ochutnávka Kombucha Mediciny, stmelovací aktivity

Kapacita: maximálně 8 osob, rezervace nutná

Cena: možnost dobrovolného finančního daru v doporučené výši 950 – 1440 korun za osobu

Aktuální kolo