Různorodost nás spojuje:
handicapovaní a zdraví, ruku v ruce

Sdílejte s námi svůj životní příběh - pomůžete sobě a podpoříte další rodiny

Splněné dětské přáníJiž osm let, tedy od roku 2012, kdy Splněné dětské přání vzniklo, organizujeme koncem roku speciální akci nazvanou Vánoční přání. Vybíráme rodiny, jejichž životní příběh sdílíme prostřednictvím našeho webu a sociálních sítí. Zároveň jako poděkování a vyjádření podpory obdarujeme jejich ratolest vlastnoručně ušitým výrobkem z naší dílny. Ty se u dětí těší velké oblibě, ať už jde o ručně vyráběné panenky nebo polštářky. Chcete se zapojit? 

Milí rodiče, prarodiče, patroni… Zapojit se může každý, kdo se stará a má do péče svěřené jakkoli handicapované dítě a je si vědom toho, jak je důležité sdílet tyto životní příběhy. Proč? Každá taková životní zkušenost je posílením jak pro nás samotné: co jsme schopni zvládnout, s čím se umíme poprat, tudíž za to zasloužíme ocenění. Zároveň takový příběh dokáže povzbudit další rodiny, a to více, než bychom si dříve dokázaly představit.

Když Splněné dětské přání začalo vydávat první články, které vyprávěly o různých příhodách, rodinných trampotách a svízelích, chtěly jsme jen projevit obdiv daným rodinám, jak statečně se zvládly popasovat se svou situací. Během následujících měsíců a let se však ukázalo, že toto uznání sdílí i další lidé. V první řadě se jednalo o zdravé lidi, kteří si díky tomu zvládli lépe představit situaci, která se v rodinách pečujících o handicapované dítě může odehrávat. Zároveň se ukázalo, že jsou tyto články obrovským přínosem pro samotné rodiče handicapovaných dětí. Přestali cítit ostych svěřit se se svým životním příběhem a zároveň skrze sdílené příběhy vnímali podporu a motivaci - někdo další prožívá to samé, co my… někdo další nám rozumí… když to zvládla tato rodina, tak bychom mohli i my…

Pojďte do toho s námi, bude nám ctí sdílet i váš životní příběh. V případě, že jste se nám už se svou příhodou svěřili, zamyslete se nad doporučením svým přátelům a blízkým. Stejně jako tenkrát takový článek pomohl vám, může dnes pomoci i jim. A kdo ví, třeba se právě vám díky zveřejněnému příběhu ozve sponzor, který by vás mohl podpořit. Opakovaně se na nás obrátily i televizní stanice s žádostí o doporučení, jakým rodinám by mohly pomoci. Takové kontakty však sdílíme pouze po předchozí konzultaci s rodinou.

Žádosti o sdílení životních příběhů posílejte na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Co musí rodina splňovat, aby mohla být zahájena spolupráce:
- určeno pro rodiny z České republiky
- dítě musí být v tomto případě starší maximálně 18 let včetně
- může se jednat o jakékoli diagnostikované onemocnění bez výjimky (např. alergie, astma, DMO, rakovina,...)

Splněné dětské přání

Aktuální kolo