Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Společnými silami jsme pro autistického Adámka vybrali 1633 kalendářů

Splněné dětské přáníV lednu vydalo Splněné dětské přání životní příběh o Adamovi, kterému lékaři určili diagnózu autismus. Článek o chlapci, který by se rád stál hasičem a sbírá stolní kalendáře zaujal i Splněné dětské přání. Z toho důvodu jsme se rozhodly mamince pomoct a vyhlásily sbírku kalendářů, do které se zapojili jednotlivci, školky, školy i firmy z celé České republiky.

Sbírková akce byla spuštěna v lednu. Nikdo z nás však nečekal, že bude mít tak velký ohlas. Nakonec se zapojili lidé z různých končin naší země. Po celou dobu rodině chodily domů zásilky a velké balíky kalendářů. Společně s kalendáři dostával Adámek také spoustu dopisy a dárečků. Poprosili jsme jeho maminku, zda by s námi mohla sdílet své dojmy.

Jak Adámek reagoval, když vám najednou začalo chodit domů poštou tolik kalendářů?

Byl nadšený a vždycky už netrpělivě čekal, až u nás doma zazvoní pošťák. Na balíčkách bylo napsané jeho jméno, já jsem mu balíčky musela otevřít a Áďa si věci vyndal a třídil.

Zmínila jste se, že v balíčcích chodily i různé pozdravy. Potěšilo vás to?

Vlastně skoro v každém balíčku byl nějaký podporující dopis, za což moc děkujeme. Byly to krásný slova, která zahřála u srdíčka. Všechny dopisy mám schované, a když je mi ouvej nebo smutno, tak si je vytáhnu pročítám.
Který dárek mu udělal největší radost?

Největší radost mu udělalo vše, co lidičky poslaly, ale hlavně kalendáře z roku 2014 nebo 2020 a hasičská helma.

Splněné dětské přání

Tipla byste si, že bude mít námi pořádaná sbírka kalendářů tak velkou účast?
Vůbec jsem to nečekala, ani ve snu. Myslela jsem, že přijde sotva pár kalendářů a dopadlo to tak, že kalendáře máme ve všech místnostech. Nikdy by mě nenapadlo, že se strhne taková lavina. Velice si toho vážíme a moc děkujeme. Posíláme tisíceré díííky skrze celou naší republiku.
Co by udělalo v současné době Adámkovi radost?

On nerad nosí ty obyčejné bílé roušky a z toho důvodu by měl nyní největší radost z roušky s obrázkem hasičů, vlajek, Afriky nebo barevnou a to v zelené barvě. 

Splněné dětské přání chce také srdečně všem poděkovat za dobrý skutek. Když jsme spojili síly dohromady, podařilo se nám něco úžasného. Udělali jsme velkou radost malému chlapci. Podpořili jsme jeho milující maminku, dali jí útěchu a naději. Dokázali jsme jedné rodině, že i když to pro nás do doby před vydáním jejich životního příběhu byli cizí lidé, tak nás jejich vyprávění zasáhlo u srdce. Každý z nás se čas od času nachází v těžké situaci, známe to všichni. A když v takových chvílích přijde někdo, kdo povzbudí, usměje se nebo jen projeví porozumění, pomůže nám to vstát a jít dál. Díky, že jste byli součástí sbírky stolních kalendářů pro Adámka. Těšíme se na další společné mise. Můžete pomoci například autistickému Ondrovi splnit jeho dětské přání, více na http://ondra.splnene-prani.cz/

Pokud budete chtít ušít anebo darovat Adámkovi roušku, tak nám prosím napište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a obratem vám napíšeme adresu k zaslání. 
Chcete dělat společně s námi svět lepším místem? Rádi byste pomohli splnit dalším handicapovaným dětem jejich sen? Pošlete nám dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 5070227/0100 pod variabilním symbolem 5070227 a sledujte naše akce na www.splnene-prani.cz 

Společnými sila...
Společnými silami jsme pro autistického Adámka vybrali 1633 kalendářů Společnými silami jsme pro autistického Adámka vybrali 1633 kalendářů
Společnými sila...
Společnými silami jsme pro autistického Adámka vybrali 1633 kalendářů Společnými silami jsme pro autistického Adámka vybrali 1633 kalendářů

Aktuální kolo