Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Víte, čemu se aktuálně věnuje český herec a moderátor Martin Dejdar?

martin dejdar a splněné dětské přáníPříznivce soutěže Česko Slovensko má talent velmi překvapilo zjištění, že se na televizních obrazovkách již nebudou vídat s Martinem Dejdarem, který byl třetím členem odborné poroty. Herec ale nezahálí, svůj čas využívá naplno a věnuje se řadě aktivit. Patří mezi ně působení v divadle, moderování, natáčení seriálů a aktuálně i charitativní činnost. Oblíbený showman spojil síly s neziskovou organizací Splněné dětské přání, která pro něj připravila nelehký úkol.

Splněné dětské přání oslovilo Martina Dejdara s nabídkou stát se patronem třetího kola s názvem „Staň se na jeden den cvičitelem lachtanů“. Nabídku s nadšením přijal. Lákala ho možnost zajímavé spolupráce a především stanovený cíl – splnit handicapovanému dítěti jeho přání. Dejdar se po Michalu Davidovi a Markétě Konvičkové stane další známou osobností, jež dětem pomůže alespoň na chvíli zapomenout na své zdravotní omezení.

Rodiny s handicapovanými dětmi, které by chtěly přihlásit své ratolesti k účasti ve 3. kole Splněného dětského přání, musí nejpozději do 4. října 2013 poslat vyplněnou přihlášku. Ta je k dispozici ZDE včetně podrobnějších informací. Vybrané dítě se může těšit na bohatý celodenní program. Na úvod se seznámí s cvičitelkou Perry Pedersen, jejím věrným kamarádem lachtanem Teddym a také se svým patronem, kterého ztvární Martin Dejdar. V průběhu hravého odpoledne se účastník dozví o Teddym a lachtanech obecně spoustu zajímavých informací, podívá se do zákulisí a začne se připravovat na své první velké vystoupení. Všichni zmínění vystoupí v rámci zábavné show pro celou rodinu Cirkus Cirkus Classic 2013. Realizace se uskuteční v pátek 11. října 2013. Účast není pro dítě nijak nebezpečná ani náročná – lachtan Teddy je zvyklý být při každém vystoupení v kontaktu s dětmi. Po celou dobu budou navíc přítomni jak organizátoři, tak i samotní rodiče.

splněné dětské přání

Martin Dejdar je muž mnoha rolí. V pražském Studiu Ypsilon působí přes 25 let a zahrál si po boku herců, jako jsou Jiří Lábus, Jana Synková, Miroslav Vladyka, Jiří Schmitzer, Marek Eben a Arnošt Goldflam. „Svatá rodina“, „Pánská šatna“ nebo „Faust a Markétka“ je jen polovina inscenací, ve kterých Dejdar působí. Na svém hereckém účtu má také roli v muzikálu „Vánoční zázrak“, lední revue „Popelka“ či v seriálech „Zdivočelá země“, „Ulice“ a „Poslední sezona“. Kladné ohlasy sklidil za ztvárnění Ozzáka v sitcomu „Comeback“ a moderování show „Vylomeniny“. Mezi jeho nezapomenutelné filmy patří „Slunce, seno, erotika“, „Šakalí léta“, „Amerika“, „Příliš hlučná samota“, „Pánská jízda“ nebo „Hranaři“. V roce 1995 získal Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli ve snímku „Učitel tance“.

Hlavní činností občanského sdružení Splněné dětské přání je plnit kulturní přání handicapovaným a nemocným dětem. „Naším cílem je rozzářit oči handicapovaným a nemocným dětem, a umožnit jim, aby alespoň na chvíli zapomněly na své zdravotní problémy a prožily jedinečný a krásný zážitek,“ říká organizátorka a zakladatelka Kristýna Šmejkalová.

 

Aktuální kolo